• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomor tovnih pilića

Annea

Novi član
Tu od
12 Ruj 2014
Poruka
7
Dali su pilići dobro ili je još koje krepalo?

Sad za sada su dobro.. više nije ni jedno krepalo.. više im ne prostirem pilotu, nego slamu.. i dao mi je veterinar neki lijek.., ali mi nije rekao sta im je..

Mislim da nije od srca.. nisu bila modra, niti su bila na leđima..

Hvala vam ljudi svima. Mnogo ste mi pomogli.. tek sam početnik u ovome poslu tako da pojma nemam o ovome sto sam ovdje saznala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prvi puta imam problem ovakve prirode. Dosta pilića mi je uginulo od infarkta, ali ih imam par koji ne izgledaju dobro. Kunje, perje je nakostriješeno, guzice su im zagasito crvene boje i nabrekle. Postoji li vjerojatnost nekakvog zatvora, ili je u pitanju neka bolest ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
5 tjedana, Vagal sam uginule. 1,60 kg u prosjeku. Ne dajem im ništa od lijekova.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Da ti nije prejak koncetrat...hoce od toga spast perje i pokoje ugine
Cim mi neko krepa il se cudno ponasa dajem zivomicin...to je neka vrsta antibiotika.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uopče im ne dajem koncetrat. Sutra ću vidjeti sa veterinarima.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ja mojima dajem u vodu nakon navršena 4 tjedna jabucni ocat bas iz preventive od infarkta
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam počeo gasit svjetlo ponoći i sada su mi nekako mirniji i hodaju ne leže cijelo vrijeme.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel sam ja tu negdje pročitao da im treba dati šečer dok su mali , zašto je to?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Kako pilici
Starter ti je potpuna krmna smjesa za ishranu pilica do 25 dana...pocetni koncetrat
Grover je takode potpuna krmna smjesa za ishranu pilica od 25 dana do 40..

Ovo su nesto kao gotovi koncetrati...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hvala kolega ! Konačno da i to saznam nakon 20-ak godina koliko hranim piliće.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
trebalo bi kao oko 3-4% ja sam uvijek davao od oka
nemre im nista biti od mrvu vise jabučnog octa a provjereno nema infarktova
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
jel sam ja tu negdje pročitao da im treba dati šečer dok su mali , zašto je to?

Šečer i voda idu kad ih tek dovedeš doma prvih 2-3 dana kao da im smanjiš stres
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Znam ja da ti znas,al kad sam te pitao za koncetrat napisao si da ne ranis koncetratom...
Neznam kako ti nazivas starer i grover,al bilo mi cudno da su onoliko teski a ne hrane se koncetratom...
 
Na vrh