• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomozite! Goldoni uzbuna!

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
kaže jedan profi varioc ovako.
C/P:1.Nađi nekog gusa i treniraj, probaj variti prokronom čini mi se da je lakše
thumb_up.gif

C/P:2.gus sadrži veliki postotak magnezija i sam po sebi je prilično šporak-da bi se dao zavariti profesionalno,mjesto zavara treba dobro prokopati,komad treba dobro ugrijati (ne brenerom )nego na el kuhalu nekoliko sati,da se materijal polako i jednakomjerno razgrije tj. da se izbjegne nagla izmjena kristalne rešetke u samom materijalu-zavarivanje je najkvalitetnije TIG procesom u početnoj fazi provara,pod nagibom pištolja pod kutem od max40,stupnjeva,gurajući šporkicu iz materijala naprijed,naravno dodavajući žicu sastava prilagođenom materijalu-cr ni i max 30%magnezija,zatim slijedi višeslojno navarivanje co2 postupkom,tako da prvi navar ide direktno na prvi var,a, svaki slijedeći se dodaje lijevo-desno,zahvatajući polovicu prošlog vara-ovako se radi stručno-opet zavisi o komadu ili dijelu koji varite-konkretno ovim načinom san zavario metrički stol od velike glodalice koji je puka popola-svi koji poznaju ili rade na glodalici vrlo dobro znaju koja su tu prisutna opterečenja i udarci ako glodalo zaguca-ato toliko od mene
thumb_up.gif

mislim da mu je jednostavnije i jeftinije kupiti drugo.....:scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odnest bravaru i da napravi drugo od željeza i zakali u ulju.
ako i pukne bit če lakše varit nego ovo.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ma to se da jednostavno zavarit da si blize ja bi ti dao garanciju na varenje 100 godina!
 

Najnoviji postovi

Na vrh