• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

popravak traktora

traktortom

Novi član
Tu od
11 Ruj 2019
Poruka
1
Zna li mozda neko neki web site, knjigu ili bilo sta gdje bi mogao nauciti vise o odrzavanju i popravljanju traktora. Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Praksa kolega,čitanje samo po sebi bez prakse nije neka sreća.
Ako imaš konkretan traktor,i problem,rastavi i podijeli s forumom i netko će ti pomoći.
 

zlatko1whatever

Novi član
Tu od
17 Pro 2018
Poruka
1
Pozdrav ekipa,
Novi sam u poljoprivredi i na forumu pa se baš ne razumijem u neke stvari ali nema veze, Imam IMT 533, i curi mi gorivo na ovome na slikama, može pomoć, predpostavaljam da postoji gumica koja se stavi između pa će prestat curenje ? Hvala

. 20191006_180955.jpg 20191006_181011.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
To je inače AC pumpa. Prvo treba nać mjesto na kojem curi, ovako po slikama je teško odgonetnut.
Možda bi bilo dobro samo pritegnut malo šerafe pa onda vidjet.
 

mf294s turopolje

Novi član
Tu od
6 Lis 2019
Poruka
5
pozdrav to ti je ac pumpa, ona puma gorivo od rezervara do pumpe, nisam neki veliki majstor, al to moraš kupit novo jer ti je propišala i sad ti baca naftu u motor a to nevalja, zameni i ulje ako ti to duže vrijeme tako curi jer ti se nafta zmešala s uljem,
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nemoj da pišeš gluposti kako ti znaš da baca naftu u motor,naftu može da propusti u motor kada pukne menbrana ali tad ne curi nafta napolje nego u karter,njemu verovatno curi na nekom crevu i dovoljno je da sve pritegne koliko može
 

mf294s turopolje

Novi član
Tu od
6 Lis 2019
Poruka
5
ja sam za svog massey-a platio 200kn, dal ti to curi di je spojena sa blokom ako da ona ju obavezno zameni jer je propustila s unutarnje strane, jer ima iz nutra pogon.

a laki ti nisi seljak ko mi, nego seljačina. kultura ispala iz šipka...…… i da najbolje sve pritegnut ko konj i problem riješen ….
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Ako curi na spoju bloka i pumpe onda je to obično crno ulje a ne čista nafta. Po slici bi rekao da curi čista nafta tako da vjerujem da ne pušta na spoju bloka i pumpe nego na nekom lajtungu.
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Imam problem sa traktorom Case 1992 godište.
Ubacim ga u brzinu i krene normalno i nakon par sekundi jednostavno stane.
Dali netko zna STA bi bio problem.
Pozz
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Case Ih 795 xl

23669

Kad stane motor radi normalno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Ubacim u prvu ili drugu ili treču i onda od te tri u jednoj krene .
krene malo i opet stane ko da nije u brzini.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E mislim da imaš opasni problem...kolega je imal takav problem na jednom starijem IHC-u. Pukla spojnička pa je tu i tam ulovila i traktor je krenuo i stao. Koji mjenjač je tu? Poslikaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh