• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Porez na prepis traktora

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kao sto naslov kaze. Po cemu se odredjuje porez na prepis traktora? Koja je procedura, isto kao za auto ili ima neke promjene? Kako odredjuju cijenu, po ugovoru ili katalogu? Ima li veze godina proizvodnje?

Puno pitanja znam. Teska vremena pa da probamo sto jeftinije proc...

HVALA
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja nisam platio prijepis ni za jedan traktor. samo s ugovorom na tehnicki i na MUP, izvade se novi dokumenti i udri po grudi.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
E a kak s tablama isto po dogovoru ili neka druga peripetija? Znaci nema poreza :supz:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Meni susjed ostavio table a da sam ga kupio recimo u Vinkovcima normalno da bi morao staviti nove BJ table. Ako ste iz iste opcine nevedi u ugovoru da ti ostavlja table i stvar rijesena.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja nisam platio prijepis ni za jedan traktor. samo s ugovorom na tehnicki i na MUP, izvade se novi dokumenti i udri po grudi.

Kićo,
kaj javni bilježnik ne pošalje primjerak ugovora u poreznu? Ako šalje, onda imaš obvezu prijaviti novostećenu imovinu i platiti porez.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neplaca se prijepis sigurno. Uostalom evo nedavno je Bobo kupio Brenu pa ga pitajte.
 
B

bosniahos

Guest
.

nema stvarno,išal sam kupit neku prikolicu i po starom stavili neku malu cifru na ugovoru kad ono nema poreza .Mi se pogledali što je sad ovo.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Kao sto naslov kaze. Po cemu se odredjuje porez na prepis traktora? Koja je procedura, isto kao za auto ili ima neke promjene? Kako odredjuju cijenu, po ugovoru ili katalogu? Ima li veze godina proizvodnje?

Puno pitanja znam. Teska vremena pa da probamo sto jeftinije proc...

HVALA
Čini mi se da na poljoprivredne strojeve nema poreza ali se svakako sa ugovorm pojaviti na šalteru porezne!!
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Čini mi se da na poljoprivredne strojeve nema poreza ali se svakako sa ugovorm pojaviti na šalteru porezne!!

Nema poreza na poljoprivredne strojeve, a i ne mora na poreznu, jer ako se mora platit porez ne može se napravit prepis na MUP-u!
 

Najnoviji postovi

Na vrh