• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

posavska kukmasta kokoš

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo da malo podignem temu...roba od proljeća....
 

Prilozi

  • 20161126_152143.jpg
    20161126_152143.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 239
  • 20161126_152038.jpg
    20161126_152038.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 130
  • 20161126_151425.jpg
    20161126_151425.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 349
  • 20161126_124946_HDR.jpg
    20161126_124946_HDR.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 171

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Mi se vidi da su im kukme nekak prekratke.

To ti se cini...kukme im prelaze preko ociju i ja svaku (koju treba) posisam oko ociju. Jednostavno ne vide hodati...jesti...Nejdu na izlozbe pa ih uredim...ali za izlozbe je zabranjeno. Meni smeta ak sirote ne vide. Iako nije svaka koka ista...neka ima vecu kukmi, a neka manju. Al je dobro da mi se 99.9% pilica valja sa kukmom. Sto nije bio slucaj prije 3 godine kad sam nabavio prva jaja od posavki...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam kakva je situacija kod kokoši hrvatica , hoču pitati jel se kod njih zna desiti kakva anomalija kod leženja, pošto su obadvije rase još nove i neustaljene?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Kakva anomalija? Mozes dobit zute noge kod kokosi...tamne oci kod crnog soja (jer se je vjerojatno netko u proslosti poigrao s austrolopom)...kos jarebicastih sarena prsa...a jbg za 10 odlicnih koka moras uzet 30-40 pilica...onda imas 10 koka ko slika...i vjerojatno dobis 3-4 odlicna pijevca. A naravno moras uzet od nekog ko od ranije ima super roditeljska jata. A za koke samo za jaja ti je tak nebitna boja...moze ta kokos koja nije u tipu biti bolja za jaja nego ona koja je prva na nekoj izlozbi...Treba malo pazit krizanja u srodstvu...pijetlovi nose rep na stranu, crveni pijetao nema skroz crni rep vec mu uz rub repnog pera izbija svjetlo crvena boja...a ima toga...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Na to sam i mislil . Hoću pitat dal se zna desit da puno pilića bude van standarda. Znam da su se kod kukme pojavljivali jako mali primjerci pa je napravljena i patuljasta rasa posavke. Inače sam imao prije par godina odnosno prije zadnje kokošje gripe kukmaste od gospodina Bertinovca iz Lojnice crnošpricane. Inače su njegove kokoši puno krupnije od drugih koje sam viđao.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ma nema ih puno van standarda...meni se rijetko dogada da otidu u krajnost..ja u principu nemam problema sa zutim nogama i ok su mi pilici i kokosi...ak imas nesto kvalitetno i u tipu onda smanjis i mogucnost anomalija...
Sto se tice g. Bertinovca znam koje on ima kokosi...bio sam par puta kod njega...u biti moje posavke potjecu od njega i od g. Koša...ova dva starija gospodina su jedni od rijetkih koji ih drze vec valjda 30 godina i smatraju se pioniri u stvaranju i ocuvanju te rase...konkretno crno spricane su i kod Bertininovca barem 30% manje od smedo zlatnih...a smede zlatne ima ok i krupni su pijetlovi. Al meni se ne svida kaj ima tri koke i pjetla tamo...pa dvije i pijetla ovamo...pa jos dvije s nekim sarenim pijetlom...vise se igra s njima i trazi neke nove boje...
Ja sam se odlucio samo na smede zlatne i njih mislim drzat...inace bio sam kod Bertinovca prije neka 2-3 tjedna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh