• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poslje tuče

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
nisi napisao što je posađeno na njivi ?

Ja u slučaju tuče odmah špricam s škropivom na bakrenoj bazi....

Ima paprika,rajčica,dinije, lubenice, tikvice feferoni
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
ja preporučam prvo bakar pa onda za dan ili dva prihrana na bazi dušika da se nadoknadi izgubljena biljna masa te sa amino kiselinama koje će "podići" kondiciju biljke. a rezlutati ovise koliko su biljke oštećene. bolje da staviš neke slike. ako je veliko oštećenje možda je bolje da ne ulažeš u te biljke gledano iz financijske stanje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ima paprika,rajčica,dinije, lubenice, tikvice feferoni

prvo špricaj s nečim na bazi bakra da dezinficiraš rane, onda za par dana ako hoćeš ideš s lisnim gnojivom da se brže oporave.
Zapravo u svakoj prodavaonici sredstava dat će ti savijet, samo pazi da ti ne uvale hrpu toga odjednom jer se neka sredstva nesmiju miješati .....

Sačekaj još savijet nekog kvalificiranijeg od mene, ja imam iskustva samo s prskanjem vinograda..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ima paprika,rajčica,dinije, lubenice, tikvice feferoni

Ajde uzmi Acrobat i Signum ako je ostalo što lisne mase,sistemici su ,a Actobat ne samo da zaustavlja razvoj bolesti nego je jedan ob malobrojnih fungicida koji i liječi bolest.Dakle,za razliku od nekih koji je stavljaju u remisiju.Kod tebe su sigurno više temperature,pa će Signum pojačati i proširiti djelovanje.Idi sa objema punim dozama,2 kg plus 250grama /ha.Ako nemaš lišće,ne znam ti šta reći,ima li smisla trošiti novce.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Ajde uzmi Acrobat i Signum ako je ostalo što lisne mase,sistemici su ,a Actobat ne samo da zaustavlja razvoj bolesti nego je jedan ob malobrojnih fungicida koji i liječi bolest.Dakle,za razliku od nekih koji je stavljaju u remisiju.Kod tebe su sigurno više temperature,pa će Signum pojačati i proširiti djelovanje.Idi sa objema punim dozama,2 kg plus 250grama /ha.Ako nemaš lišće,ne znam ti šta reći,ima li smisla trošiti novce.

i drin ili protufert...
bem ti vrijeme...:(:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Hvala, lišća ima manje više na svemu, osim na nekoj rarjčici što sam sadio prije par dana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Onda požuri dok je lišće još u funkciji kako bi lakše asimiliralo fungicide.I stavi obavezno okvašivač.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ajde uzmi Acrobat i Signum ako je ostalo što lisne mase,sistemici su ,a Actobat ne samo da zaustavlja razvoj bolesti nego je jedan ob malobrojnih fungicida koji i liječi bolest.Dakle,za razliku od nekih koji je stavljaju u remisiju.Kod tebe su sigurno više temperature,pa će Signum pojačati i proširiti djelovanje.Idi sa objema punim dozama,2 kg plus 250grama /ha.Ako nemaš lišće,ne znam ti šta reći,ima li smisla trošiti novce.
Ja bi potpisao ovo od Johabice :)icon_e_smile:); bakar nije loš (stara škola) međutim ima negativno svojstvo da zaustavlja vegetaciju (a to sada ne treba). I neki od biostimulatora.
Ali djeluj brzo, jer za takve slučajeve treba sredstva uvijek imati na rezervi. Danas je već drugi dan, pa sutra tek kupiš.... i vrijeme ide.
:icon_pidu:
p.s. Javi se na PM, imam promotivnih pakiranja Delfana plus od 100 mL; gratis ali morati češ doći po njih do Funtane (mob: 091/1435-129; sutra od 8:00 na dalje)
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Ja bi potpisao ovo od Johabice :)icon_e_smile:); bakar nije loš (stara škola) međutim ima negativno svojstvo da zaustavlja vegetaciju (a to sada ne treba). I neki od biostimulatora.
Ali djeluj brzo, jer za takve slučajeve treba sredstva uvijek imati na rezervi. Danas je već drugi dan, pa sutra tek kupiš.... i vrijeme ide.
:icon_pidu:
p.s. Javi se na PM, imam promotivnih pakiranja Delfana plus od 100 mL; gratis ali morati češ doći po njih do Funtane (mob: 091/1435-129; sutra od 8:00 na dalje)


Ok, čujemo se na mob. Hvala
 
Na vrh