• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Postrna sjetva kukuruza i ostalih kultura.

M

MOCO

Guest
ja sam još prije mjesec dana (možda i više) na njivu gje je bio stočni grašak+pšenica posijao sudansku i eno je tamo "nit viri nit piri" ponikla i stala na nekoj visini od 40cm i sad stoji, a neznam zašto valjda zbog vrućine. Sve se nadam da će poslije ove kiše i zahladnjenja krenuti,ako ne tanjuram jer ona je otrovna za krave dok ne naraste barem 90cm.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
postrna sjetva

može biti da je bilo malo vlage za nicanje ali može biti i do sjemena mi kada smo kupovali sirak preko firme iz Grubišnog polja bilo je sve ok ali jedna tura susu ,vrečice po 5kg bilo je toliko loma da sam reklamirao ,ali sve ostalo na igri pokvarenog telefona ,tako da njihovo više ne uzimam nikakvo sjeme,ti još ostavi 20 dana,preori pa sij ljulj:axe:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ja sam još prije mjesec dana (možda i više) na njivu gje je bio stočni grašak+pšenica posijao sudansku i eno je tamo "nit viri nit piri" ponikla i stala na nekoj visini od 40cm i sad stoji, a neznam zašto valjda zbog vrućine. Sve se nadam da će poslije ove kiše i zahladnjenja krenuti,ako ne tanjuram jer ona je otrovna za krave dok ne naraste barem 90cm.

grašak i pšenica, to si za zrno il? mislim čini mi se kasno za sjenažu pa pitam. ako si za zrno, kako funcionira ta kombinacija? ja sam mislio ozimu zob sa graškom probat pa požet za zrno. al čini mi se interesantna bilo koja kombinacija bilo koje žitarice sa graškom jer bar bude nešto kvalitetnije slame koju mogu trošit preko ljeta uz zeleno. sjenaža me ne zanima

ma evo sad koji dan ću bacit opet zobi i kukuruza i nešto 15ice po strništu, potanjurat pa ako bude nešto zelenog dobro ako ne nisam puno uložio pa mi neće bit žao... možda bude manje korova.
 
M

MOCO

Guest
smjesu stočnog graška i pšenice posijao sam jesenas, a u svibnju sam izbalirao (sijeno) i jako je dobro uspjelo jer sam imao sreće da je bilo u komadu skoro 10 sunčanih dana.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
jel netko od vas sijao leću za zelenu gnojidbu ?
zanima me gdje ima sjemena za nabaviti i koja mu je cijena?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:scratch ovdje već dugoooooooooooo nema nikog ,,,, kaj nitko ne sije postru repu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
i repu, i korabu i crnu repu, i mrkvu, i ciklu, i poriluk, i zelje i kelj, i kelj pupčar, evo i lani sam 20.6. sijal grah i uspio sazoriti...
pun kufer sjetve...:finga:
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
Postrna sjetva kukuruza

sam naslov kaze sta mislite o ostrnoj sjetvi kukuruza prije nekoliko dana sam poslije mjesavine psenice i zobi koji smo koristili za sjenazu posijali smo kukuruz kakva su vasa iskustva s tim
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to moze biti odlican kukuruz.ja sam prije par dana presijavao soju.
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
to moze biti odlican kukuruz.ja sam prije par dana presijavao soju.

aha pa evo nezz tocno koliko dana je proslo od sjetve a redovi se vec znaju bice i slike moglo bi tu da bude silaze
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zavisi od fao hibrida ali može biti i solidan prinos zrna
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
evo kukuruza sijanog prije 1.6.2012 sad su vec 3 pera tretirani su zemljisnim herbicidom ja mislim merlinom evo i slike:


 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Kukuruz stodanka

Sadili bi stodanku koju vrstu najbolje uzeti? I dal to može uspjeti kao kukuruz koju smo sadili u 5 mjesecu?
 
M

MOCO

Guest
ja uzimam uvijek neki fao300, osječki. Može uspjeti ako bude vrijeme dalo, to znači dovoljno vlage i ne prevruče!! imao sam slučaj da sam ga krajem desetog mjeseca brao beračem, bio je super! a imao sam i slučaj da sam u 9. mjesecu morao sve zatanjurati! Najčešće završi u silaži, zato ga i sijem! A nikad ne znaš kako će biti vrijeme, ako naleti suša, onda od njega ništa.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Zanima me kakva su vam iskustva sa sjetvom kukuruza za silažu od 15-20 srpnja? Može li to biti uspješno?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kupio sam danas stočnu repu ECKENDORF da li ju je ko sijao...neko mi reče da je to u stvari nije repa za postrnu sjetvu nego se sije prije maja...

Zna li ko nešto o tome...mislio sam sijati sad postrno nekih 3 dunuma...ali hoće li biti da sam se zafrknuo u sjemenu ???
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
To se sije u proljeće ćim ranije . Za postrnu sjetvu ide bijela repa ili koraba .
 

Najnoviji postovi

Na vrh