• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrebne neke informacije oko poljoprivrednih kultura

B

Bobo

Guest
Dakle, nedavno su samnom stupili u kontakt troje studenata iz Svedske koji rade istrazivanje za firmu Vaderstadt. Dvojica su dosli u Hrvatsku, te smo se upoznali i razmijenili neka iskustva i tako. Odveo sam ih na farmu Zeljka Mavrovica i bili su odusevljeni.

Sad su mi poslali jos jedan upit u obliku tablice i zamolili me da ga popunim za njih, a bojim se da cu nesta zabrljati, pa molim vas ovim putem da pripomegnete kako znate...


Dakle, radi se o slijedecem: Treba za pojedinu kulturu popuniti kako i kojim prikljuccima se radi priprema za sjetvu. U koje se vrijeme radi (pozeljni neki datumi).

Kad se radi sjetva pojedine kulture, te s kojom kolicinom sjemena po hektaru?

Kad i s kakvim sredstvima se vrsi zastita pojedine kulture. Takodjer ista stvar i za gnojidbu (koliko, kada i kakvog gnojiva)

Kada se pojedina kultura skida/vrsi/bere... I koja je neka prosjecna cijene pojedine kulture po kilogramu. Cijene izraziti u kunama ili u eurima.

Zadnje ali ne i najmanje vazno, Koja se kultura sije poslije, kako bi se odrzao neki plodored, kada se sije iduca kultura, te kako se vrsi priprema za tu kulturu...


Potrebne su mi te informacije za slijedece kulture:

KUKURUZ

PSENICU

JECAM

SOJU

SECERNU REPU

ULJANU REPICU

SUNCOKRET



MOLIM VAS da mi to napisete, tko zna za koju kulturu. Brojke ne moraju biti tocne, dakle, sve nekako otprilike...


UNAPRIJED ZAHVALJUJEM!
 
R

Ratarko

Guest
Auuu brate mili , previše tražiš ... evo ja prvi odustajem a najviše pišem na forumu ... trebalo bi mi tjedan dana da to popišem a da na nešta izgleda :shock:
 
B

Bobo

Guest
Kako previse? napises da koristis plug, tanjuracu i sjetvospremac u pripremi, da bacis toliko i toliko gnojiva, te da koristis takvo i takvo spricivo... Sijes u to i to doba godine. Tu kulturu skidas tad i tad, te po kojoj ju cijeni prodas, te koja kultura slijedi poslije te, te na koji nacin vrsis pripremu za sjetvu za ti slijedecu kulturu...

Po kulturi napises 5 recenica, a ja cu to kasnije organizirati da na nesto lici...


Ajde, bar netko neka napise bilo sto, jer su decki zbilja OK... Da napomenem da su me nasli preko ovog foruma i napomenuli ako ne znam, da probam pitati tu, pa da mi vi pomognete...


Zbilja nije puno posla, i molim vas da pmognete kako god mozete...
 
R

Ratarko

Guest
Meni je previše , neću tu sudjelovati ... mariu sam rekao da ih odkanta .
Nemam obavezu prema njima , našim ljudima na forumu bi to napisao ... da pišem memoare nekim strancima , jok .
Forum nema koristi od njih i njihovih pitanja .
 
P

Picek

Guest
LOL Bobo :lol:
da pogodim imena: Carl Dyrendahl i Johan Granath :mrgreen:
a bili su kod tebe 07.10. u popodnevnim satima :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako...

Sto je tu smijesno? Decki rade svoj posao...
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Upravo tako...

Sto je tu smijesno? Decki rade svoj posao...
ma nije ništa smiješno, smiješno je što je svijet mali.. :mrgreen:
bili su naši gosti i u Zagrebu i u Bizovcu, rekli su mi da idu u Požegu kod nekoga koga su upoznali preko neta..
 
B

Bobo

Guest
Svasta...

Kad su od mene otisli, krenuli su prema Osijeku, pa su trebali sutradan ici na Belje. Ne znam jesu li isli ili nisu. Ako su bili, ocekujem neke slike mehanizacije ;)

Eto, sad me Carl zamolio da mu popunim tu tablicu, ali nema odaziva na forumu...

Da znam, popunio bih ja, ali eto...
 
B

branko

Guest
mozda ti ovo pomogne

Obrisan neispravan link.

ima jos jedna koju sam skinuo prije cca godinu dana ali nemogu je naci na stranici da ti dam link , ime te te druge publikacije ti je rat1.pdf ili rat2.pdf pa ako slucajno naletis tu imas agrotehnicke mjere za sve kulture koje kod nas uspijevaju. postoji mogucnost da su preimenovali datoteku, pa bi mogla biti ova zadnja maticna knjiga biljne proizvodnje.
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Svasta...

Kad su od mene otisli, krenuli su prema Osijeku, pa su trebali sutradan ici na Belje. Ne znam jesu li isli ili nisu. Ako su bili, ocekujem neke slike mehanizacije ;)
tu noć su me pitali gdje ići spavati pa sam ih poslao u Hotel Termia u Bizovačkim toplicama..
i nije im se baš svidjelo pa su iduću noć otišli u Osijek spavati.. :mrgreen:
a organizirali smo im razgovor i sa dr. Čuljatom i razgovore u Hani koji su valjda jedini koji već duže vrijeme koriste pravi no-till itd.
 
B

Bobo

Guest
branko kaže:
mozda ti ovo pomogne

Obrisan neispravan link.

ima jos jedna koju sam skinuo prije cca godinu dana ali nemogu je naci na stranici da ti dam link , ime te te druge publikacije ti je rat1.pdf ili rat2.pdf pa ako slucajno naletis tu imas agrotehnicke mjere za sve kulture koje kod nas uspijevaju. postoji mogucnost da su preimenovali datoteku, pa bi mogla biti ova zadnja maticna knjiga biljne proizvodnje.

Branko, legendo!!!

Cesto idem na HZPSS i nisam te pdf-ove vidio... Sam se sebi cudim... Eto, to cu im prepisati, pe nek se decki snalaze. Ovo je i vise nego dovoljno, a i ja cu izvuci neke koristi iz toga...

Hvala!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Pa tosam ja davno pitao,ali mi nitko nije zelio reci,mene zanimaju dubine oranja za odredjene kulture i td.

Na linku ima dosta korisnih stvari,narocito sa prehranom .
 
B

Bobo

Guest
A Ratarko kaze da forum nece od toga imati koristi...

Vidis, da sam znao za ovo na sto me branko uputio, ne bih to niti pitao na forumu, a ovako imam i popis spriciva, koja se koriste i sve potrebno... vrlo dobra stvar, pogotovo za pocetnike...
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
A Ratarko kaze da forum nece od toga imati koristi...

Vidis, da sam znao za ovo na sto me branko uputio, ne bih to niti pitao na forumu, a ovako imam i popis spriciva, koja se koriste i sve potrebno... vrlo dobra stvar, pogotovo za pocetnike...

pa vec sam njegdje napisal da veci dio stvari sto znam o poljoprivredi sam pokupio s neta izmedju ostalog i otuda.
 
B

Bobo

Guest
Cini se kako nisam registrirao taj POST, kao ni Suljos...

Eto, sad znamo ;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
A Ratarko kaze da forum nece od toga imati koristi...

Vidis, da sam znao za ovo na sto me branko uputio, ne bih to niti pitao na forumu, a ovako imam i popis spriciva, koja se koriste i sve potrebno... vrlo dobra stvar, pogotovo za pocetnike...

Bobo , ti jednostavno ne kužiš ... korist imaš jedino ti .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo još tražiš pomoć javi se na PM pa sve ostalo riješimo
 
B

Bobo

Guest
Evo i mana nazad ;)

Nije me bilo 6-7 dana, ali nisam vas zaboravio ;)

Uglavnom, zvona, hvala na pomoci, ali za sada mi Svedjani nista ne javljaju, tako da je ono sto sam nasao na HZPSS bilo dovoljno, vlajda...

Ako bude trebalo, znam kod koga cu traziti ;)
 
Na vrh