• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potresi

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nema teme o potresima pa da vidimo kak se nosite snjima i ko se kak boji.
Danas ujutro je dobro zatreslo na području Gline, ja sam ga osjetil dobro, tak da me probudilo., a i sad u Grčkoj streslo jako.
Očito se nekaj događa u zemlji na kaj nema ogdovora. Ima ono kaj nam govore, rasjedi i tektonske ploče, ali još nema instrumenta koji bi kaj upozorili.
U Japanu postoje neke metode koji usporavaju vlakove koji jure prek 300km/h, stim da je to svega par sekundi prije glavnog udara, ali dosta sa uspore vlakove.
Meni baš nikad nije ugodno kad zatrese. Neki strah dela i dela.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kod mene nikada nije bilo jačeg potresa, nekoliko ih se osjetilo na par sekundi, petrinjski sam preležala na trosjedu i imala osjećaj da se njišem na valovima, gledala sam lustere kak se njišu, i nisam se makla, niti muž, dok nije stalo. Onda smo izašli kroz staklenu stijenu - to nam je bilo na dva koraka, i vidjeli da su i neki susjedi izašli.
Mi koji potres nismo osjetili u njegovoj punoj mogućoj snazi ne možemo sebi predstaviti onaj osjećaj straha i neugode koju su doživjeli ljudi kojima je stradala imovina i kuće,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam tik ispod medvednice, ili ti ga sljemena, mi tu osjetimo sve manje više i to onak fajn kak se veli. Ali kak veli struka nije to niš, ali teško je to ljudima koji se trzaju na svaku sitnicu. Ova godina je baš čudna kaj se potresa tiče, nekak se sve to jako trese, ove dane Island a sad Grčka. Danas kompletan dan trese pošteno.
Na Islandu se spremaju i na erupciju vulkana. Sve od tih silnih potresa.


 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
A što je to potres? :unsure:
Je l ono kad cestom ide šleper sa kladama pa čuješ tutnjavu.
Ili ono kad čuješ tutnjavu, a ne vidiš šleper i nevidljivo stvorenje pravi razmještaj stvari po sobi/kući?:p
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Popunjavaju se praznine nastale crpljenjem svega i svačega iz unutrašnjosti zemlje. Sami sebe bumo pokopali.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Istina, sami bumo sebi skuhali smak svijeta kak je krenulo, mada struka niš ne govori da je kaj opasno, ali ljudi su u strahu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Admine objasni vrijeđanje u mom postu? Kaj nije forum za razmjenu mišljenja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Tema je potres, a ne provociranje. A ovih 7+ je jako velika brojka.
Razumijem da na zafrkanciju odgovaraš zafrkancijom, ali bezobrazno odgovaranje u ovoj temi ipak nije primjereno.
 
Na vrh