• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav iz Podravine

G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću i dobro nam došal! ...

., lipo predstavljanje, daj još ku slikicu., čitamo - pišemo se ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
U Gudovcu je bil 75-76.000 s pdv om, gledal sam ga, baš ta stara limarija.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
lijep pozdrav

dobri strojevi možeš 30 ha s njima obrađivati

malo sutra, možeš i sa 533 80 Ha obraditi ali samo jednu sezonu, raspast će se traktor i traktorista, ne razumijem ljude što sa malim traktorima rade puno zemlje,
komšija iz susjednog sela radi 4 hektara sa belarusom 820.2, ima ga već dugo i traktor je ko iz tvornice, neizrađen stroj a i vozač i puno prije posao završi sa manje dizela
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
malo sutra, možeš i sa 533 80 Ha obraditi ali samo jednu sezonu, raspast će se traktor i traktorista, ne razumijem ljude što sa malim traktorima rade puno zemlje,
komšija iz susjednog sela radi 4 hektara sa belarusom 820.2, ima ga već dugo i traktor je ko iz tvornice, neizrađen stroj a i vozač i puno prije posao završi sa manje dizela

kako ne razumijes ljude koji sa malim traktorima rade puno zemlje.. evo mi sa 2 imt-a 539 i MF-om 155 (55ks) bez pol muke obradimo 30 jutara zemlje ( 20 jutara oranica i 10 jutara livada).. s tim da mf samo ore i tanjura i to pola oranica, a drugu polovicu to bez greske odradi imt.. a sve ove ostale poslove od susnje livada pa do sadnje, kultivacije, spricanja i tih ostalih stvari bolji traktor od imt-a mi nikada ni nece trebati..
a to je istina da bi htio imati neki novi traktor od 80 konja i to ne radi potrebe nego samo da ga imam, hehe, a mozda i to bude u nekim boljim vremenima..

pa i moj imt izgleda ko iz tvornice a ima oko 4000 rh
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast na održavanju,,,,,,,,,,,,jako ljepo očuvan..
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
kako ne razumijes ljude koji sa malim traktorima rade puno zemlje.. evo mi sa 2 imt-a 539 i MF-om 155 (55ks) bez pol muke obradimo 30 jutara zemlje ( 20 jutara oranica i 10 jutara livada).. s tim da mf samo ore i tanjura i to pola oranica, a drugu polovicu to bez greske odradi imt.. a sve ove ostale poslove od susnje livada pa do sadnje, kultivacije, spricanja i tih ostalih stvari bolji traktor od imt-a mi nikada ni nece trebati..
a to je istina da bi htio imati neki novi traktor od 80 konja i to ne radi potrebe nego samo da ga imam, hehe, a mozda i to bude u nekim boljim vremenima..

pa i moj imt izgleda ko iz tvornice a ima oko 4000 rh

kakva je zemlja kod tebe sa kakvim plugom oreš sa 539
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
kakva je zemlja kod tebe sa kakvim plugom oreš sa 539

imam zemlje u koprivnicko-krizevackoj i u bjelovarsko-bilogorskoj zupaniji.. u podravini je zemlja dosta lagana za obradit, ali imam i one koja je teza, a u bilogori je skoro sva teska za obradu, a jos k tome i brdovito podrucje.. sa 539 orem sa imt-om 2x10 (to obicno strnista) i 1x16 (kukuruzovinu)

 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
imam zemlje u koprivnicko-krizevackoj i u bjelovarsko-bilogorskoj zupaniji.. u podravini je zemlja dosta lagana za obradit, ali imam i one koja je teza, a u bilogori je skoro sva teska za obradu, a jos k tome i brdovito podrucje.. sa 539 orem sa imt-om 2x10 (to obicno strnista) i 1x16 (kukuruzovinu)


dali može sa 2x10 kukuruzište orati na bilogori u brijegu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
dali može sa 2x10 kukuruzište orati na bilogori u brijegu

moze ga vuci ali taj plug mi nije bas za kukuruzista, posto je niski klirens pa se dosta stopa.. u bilogori obicno orem sa mf-om 55 ks i 1x16.. i to mu je nekad previse..
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
moze ga vuci ali taj plug mi nije bas za kukuruzista, posto je niski klirens pa se dosta stopa.. u bilogori obicno orem sa mf-om 55 ks i 1x16.. i to mu je nekad previse..

vidim tu na slici da ti fali jedan šaraf na kotaču dali se matica izvrnula i zagubila se ili se pri zatezanju zalomio onaj navoj, na koji ide matica
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
da, fali jedna matica, ma nije se najvoj slomio nego je samo matica valjda otpustila i pala negdje a ja nikak da stavim drugu..
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
da, fali jedna matica, ma nije se najvoj slomio nego je samo matica valjda otpustila i pala negdje a ja nikak da stavim drugu..

znači u globalu zadovoljan si sa imt 539, nemaš nekih kvarova a i vidim da mu je motor suh ko barut što se i ne vidi baš često ili je to stvar održavanja stroja:)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
pa koliko govore da imt nevalja, ja se na svog ne mogu pozaliti.. koliko nas je kostao novi on se vec do sad otplatio 3 puta.. a sto se tice odrzavanja, nastojim da i najmanji kvar odmah uklonim pa da poslije nema problema.. a na traktorima me najvise nervira dok je mastan motor.. pa onda nastojim da toga kod mene nema.. :D
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
pa koliko govore da imt nevalja, ja se na svog ne mogu pozaliti.. koliko nas je kostao novi on se vec do sad otplatio 3 puta.. a sto se tice odrzavanja, nastojim da i najmanji kvar odmah uklonim pa da poslije nema problema.. a na traktorima me najvise nervira dok je mastan motor.. pa onda nastojim da toga kod mene nema.. :D

i mene isto ja kad vidim mastan motor meni je dosta svega i odmah vidim kakav je gazda i kako se brine o stroju
 

Najnoviji postovi

Na vrh