• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od Kaludjerca

  • Temu pokrenuo Kaludjerac
  • Datum prvog posta
K

Kaludjerac

Guest
Danas sam se registrovao na forumu i evo da se ukratko predstavim.
Ime mi je Milan, a živim i radim u Beloj Crkvi.
Obradjujem oko 20 ha zemlje. Bavim se isključivo ratarstvom (pšenica, suncokret, kukuruz. lucerka..). Poljoprivreda je posao koji je porodična tradicija mnogo godina unazad. Bilo je i mnogo boljih dana. Sada sam sam i prilično u godinama. Ja i moja dva traktora (URSUS C-355, i IMT-560) imamo ukupno 125 godina...ali ne damo se. Radiću dok mogu.... Interesuje me sve u vezi poljoprivrede, naročito u vezi ratarstva i mehanizacije.
Sve članove i posetioce Poljoprivrednog Foruma srdačno pozdravljam!
 
G

GROF

Guest
., lipi VAM pozdrav i dobro nam došli na najbolji poljoprivredni forum!., čitamo se ...
 
K

Kaludjerac

Guest
Bolje Vas našao

., lipi VAM pozdrav i dobro nam došli na najbolji poljoprivredni forum!., čitamo se ...
Hvala na lepom pozdravu. Čitamo se , naravno. Ovde smo da bismo razmenili znanje stečeno iskustvom ili na drugi način, naravno na korist svih članova poljoprivrednog foruma...
Lep pozdrav! :)
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav i dobrodošao Kaludjerac... hm. Što je to kaludjerac,pokojni djed mi je pjevušio pjesmicu koja kaže :Kaludjeri travu kose među gorama, a djevojke vodu nose .....
Daklem što je kaludjerac ?
pozdrav !
 
K

Kaludjerac

Guest
Pozdrav i dobrodošao Kaludjerac... hm. Što je to kaludjerac,pokojni djed mi je pjevušio pjesmicu koja kaže :Kaludjeri travu kose među gorama, a djevojke vodu nose .....
Daklem što je kaludjerac ?
pozdrav !
Kaludjerac je osoba koja je rodjena, ili stanuje, ili je stanovala u Kaludjerovu.
Ja sam rodjen u Kaludjerovu i tamo živeo do svoje sedme godine.
Kaludjerovo je jedno malo selo na samoj Rumunskoj granici. Nekada, tokom svoje istorije i nije bilo tako malo, a sada ima desetak domaćinstava (uglavnom staračka domaćinstva). Inače Kaludjeraca ima širom sveta, i jednom godišnje se okupe u Kaludjerovu (bar oni koji mogu doći).... Kaludjerovo je dobilo ime po nekom kaludjeru koji se tu nastanio pre više vekova, a selo je tokom svoje istorije menjalo ime... ali da ne odem previše u istoriju..
Hvala na dobrodošlici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh