• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozdrav od mf5445

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
da novoga sam uzeo ne raadi traktor tak strasno puno sad ima 1000sati a kupljen je u 7 mjesecu 2006 ili 2007 stvarno neznam tocno moral bi pogledat u prometnu. pa za sad sam super zadovoljan jedini kvar mi je bil pukla mi je neka zica od kompresora u zicu pa nije radio to smo sredili za pola sata. i u garanciji su mi dosli zamijeniti sami od sebe dva lajtunga rekli su da su dobili iz tvornice naredbu da zamijene lajtunge neka greska u materijalu i to je to pali vozi:D
ulje i filtere mjenjam jako cesto.

mjenjac pa to je neki power shift tak nekaj. uglavnom zeleni gumb je reduktor brze/spore a narandasti su medubrzine. jako dobra stvar.
znaci u bilo koji brzini kad se vozis imas i tu medubrzinu oznacene su na kontrolnoj tabli sa C i D i sam stisces gumbic i on to salta.nadam se da me kuzis makar nisam bas bogzna kaj objasnio
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Svaka čast traktor,,,,,,da gledaš i sliniš
aokjzt.gif


Nek te služi bez greške,,,,,i drugega zaradija...
a ova desna poluga(joestic),,,tu su mu brzine,,,ili još koja funkcija,,,,šta dođe pod desnu ruku.....:roll:

neznam tocno kaj mislis pod tim jojstic tj neznam na koju polugu mislis. ona mala crna skroz desno ti je za okretaje kardana.
ili mislis na ovo sto izgleda ko mis od kompjutora?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397

bager, ovo veliko ti je mjenjac sa zelenim i narandjastim gumbom, narandjasta rucica ispod rucni gas? one dvije dugacke crne su izvodi za kipu a mala crna na kraju kardan. vjerojatno brzina kardana.
ovo crno sa kruzicem dolje je dizanje i spustanje hidraulike te stelanje visine iste.

mf, koliko imas tih medjubrzina kako kazes?
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Imas C i D i to vazi za svaku mogucu brzinu koju ima. znaci npr karikiram vozim se u 3 brzoj (zec) u C i stisnem gas u pod traktor ubrzava do 2100rpm i tu staje i sad ti bi ga prebacio u 4 brzu a ja stisnem gumbic i on prebaci u D na nekih 1500rpm naravno mogu i ja prebacit u 4 odmah nemoram ga prvo stavljat u D.
meni osobno najblja stvar na tom traktoru a kako se tek promijeni zvuk u getribi kad se presalta iz C u D.. to ti je zakon u brijegu kad vozis teret samo stisnes gumb netrebas se zajebavat sa saltanjem. budem sutra to poslikao izbliza na kontrolnoj tabli da skuzite o cemu je rijec.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemoras slikat, razumijemo jako dobro ;)
samo me zanimalo koliko imas tih kako ih ti zoves medjubrzina.

edit: sada gledam na konedati - 16x16 je mjenjac. dakle 4 brze, 4 spore i power..
isto tako konedata kaze da tek 5470 ima dyna 4 mjenjac.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
bager, ovo veliko ti je mjenjac sa zelenim i narandjastim gumbom, narandjasta rucica ispod rucni gas? one dvije dugacke crne su izvodi za kipu a mala crna na kraju kardan. vjerojatno brzina kardana.
ovo crno sa kruzicem dolje je dizanje i spustanje hidraulike te stelanje visine iste.

mf, koliko imas tih medjubrzina kako kazes?

Zahvaljujem kolega,,,,,prosto ko pekmez...........:weedman:
Mada mi se sviđa,,,ovaj raspored i jako je jednostavno složeno(a ne kako kod nekih,,,da ima miljon dugmadi)...Čak sam i mislija za gas koja je,,,,ali ovo ostalo mi se sviđa..........

Di je ovaj kružić,,,tu su i dva degmeta,,,to je dizanje i spuštanje zadnje hidraulike,,,,ako se ne varam:!::!:

Reci mi još ako imka naprijed hiidrauliku,,,dali su i za nju komande isto tamo negdje,,ili odnaprijed,,,,nisam ima nikad prilike vidit di se nalaze,,,,,mada svaki ima svoj način..:!:
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
Imam jako puno strojeva uglavnom sve moguce kaj mi treba jedino balirke nemam.

plug okretac 3 brazde, joskin cisterna od 6000 litara stara 3 godine,3 metra roto brane, dvije prikolice,ralica za snijeg koju cu bas danas zakacit za traktor i jos toga neda mi se sve nabrajat.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobrodošao kolega. vidim makina je prava nema kaj. a ove gume su bile odma ili si tražio tak širih dimenzija.
ma mf- je zvijer:prayer:8). a nemaš prednje blatobrane?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav i od mene i dobrodšao na forum
svaka čast super ti je traktor
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
dobrodošao kolega. vidim makina je prava nema kaj. a ove gume su bile odma ili si tražio tak širih dimenzija.
ma mf- je zvijer:prayer:8). a nemaš prednje blatobrane?

s tim gumama je dosao iz tvornice al to sam narucio tak. prednje su 44cm zadnje 54cm. Imam blatobrane ali mi smetaju pa sam ih skinul lakse mi je radit neke stvari kad vidim kotace
 

Najnoviji postovi

Na vrh