• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od ninci

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Zovem se Nina, živim u Pustikama, selu pored Kravarskog, imam 27 god. i nedavno sam se ko gradsko dijete tamo doselila jer odavno maštam o bijegu iz Zagreba na selo, i uživanju u svim blagodatima života bliskog prirodi.

Naravno da imam o svim tim stvarima o poljoprivredi i domaćim životinjama vrlo malo znanja, pa sam ga došla ovdje proširiti i informirati se o problemima koje susrećem.
Imam oranicu od cca 1500 kvadrata, s kojom još ne znam baš što bi, nešto dvorišta i od nedavno kokice!! :D s kojim je i došao problem zašto sam ovdje ali to u nekoj drugoj temi...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Zovem se Nina, živim u Pustikama, selu pored Kravarskog, imam 27 god. i nedavno sam se ko gradsko dijete tamo doselila jer odavno maštam o bijegu iz Zagreba na selo, i uživanju u svim blagodatima života bliskog prirodi.

Naravno da imam o svim tim stvarima o poljoprivredi i domaćim životinjama vrlo malo znanja, pa sam ga došla ovdje proširiti i informirati se o problemima koje susrećem.
Imam oranicu od cca 1500 kvadrata, s kojom još ne znam baš što bi, nešto dvorišta i od nedavno kokice!! :D s kojim je i došao problem zašto sam ovdje ali to u nekoj drugoj temi...

Pozdrav susjeda i dobrodošla na forum!:D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
DOBRO DOŠLA !!:gitarist: :partyman::partyman:
Lijepo je vidjeti da se neko vratio iz grada na selo. Uglavnom većina ih bježi sa sela u grad.
Znači od životinja imaš samo kokice. Imaš li možda šta od žitarica ili sve moraš kupiti? Imaš li šta od strojeva? Čime se planiraš baviti na selu, tih desetak kokica je jedva dovoljno samo za vas!?
Još jednom: lijep pozdrav i dobro nam došla !!
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodošla..............................:partyman: :partyman:
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Hvala svima!! :)

Od domaćih životinja, da, imam za sada samo kokice. :)
Ak će jednog dana biti više vremena, nabavila bi si i koju patkicu, biserku...i koziceeee! :D
ali za sada sam limitirana radnim vremenom u Zg od 8-16.
Inače još imam i dva psa, mačku, ribice, vrtno jezerce...
Na žalost sve od žitarica moram kupiti, iako sam se dogovorila sa susedom da on poore moju oranicu, zasadi sebi kaj god oće a meni da ostavi dio za vrt. tu sam ja sebi posadila uz ostalo povrće četiri-pet reda kuruze, u biti tek toliko da mi se po nečemu ima penjati grah/grašak ali mislim da se to ne može brojati. :?

Od strojeva imam samo flaksu i gurajuću kosilicu ;)
...znam da to nije bilo pitanje.... ali strojeve ću valjda nabaviti čim ću znati što točno mogu i želim od te oranice... cilj bi mi bila neka eko proizvodnja nečega...nečega što traži puno vode jer na istoj imam i izvor.
Ali za sada se zadovoljavam time što svu "zelenu" hranu za sebe (a bome i za širu obitelj) imam u vlastitom vrtu.

Desetak kokica mi za sada može biti jedino previše, naime...nemam djece...svoje obitelji... imam samo gradskog dečka. :mrgreen:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Reši se tog gradskog fakina i zemi nekog od nas i za mjesec dana ili češ sve znat ili se vratit u grad .:drinkers: :weedman:
 
G

GROF

Guest
., lipi TI pozdrav i dobro nam došla!, čitamo - pišemo se ...

., evo, na samom početku mog pisma imaš od mene naklon i rešpekt do poda kad si imala mudrosti i hrabrosit iz grada poć na selo!., e, sada taj gradski dečko?!, moraćeš ga dobrano Blagoslovit sa selskim smradom!!!?., ako to progucne - čitaj proguta?, bude vesel?, osmjeh - smajl od uva do uva - uha!, ostavljaj ga!., ako popizdi., vrati - curikni ga u grad i uzmi neko mlado momče sa sela i bit ćeš sretna i vesela!.- ...

., aj Bog!, sretno TI! ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav Nina i samo hrabro,ma moraš ti dečka voditi non stop na imanje il bude ostao ili otišao,ma vidiš da tu na forumu ima slobodnih dečaka :heart::heart:frcaju iskre na sve strane,nego kažeš da imaš izvor na zemlji ,to ti je veliki + i zašto nebi probala sa povrčem koje treba veču količinu vode a kojeg baš nema u izobilju,vjerujem da ima kolegica i kolega na forumu koji povrtlarstvo imaju u malom prstu i da budu pomogli sa kojim dobrim savjetom,uglavom dobro došla i sretno:partyman::partyman:
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Hvala svima...
Jedno je sigurno-neću se vratiti u grad! :) moram priznati da sam jako zadovoljna, a i susedi znaju uletit sa savjetom i pomoći...iako je u početku bilo mnogo podsmijeha i ruganja...ali napredujem... neću nikad zaboraviti svoju susedu koja prek polja razgovara s susedom- "je, a kaj si je ona umislila, da bu postala poloprivrednica!!?? ha ha ha" dok sam štihala svoj vrt... i to na zemlji koja nije bila obrađivana godinama...
Za sada dečko preživljava! :) čak je i on sam koji puta otišao nahraniti koke...tu i tam zabi štihaću u zemlju i sjekiru za nacijepati potpalu... malo teže je s kosilicom, paljenjem peći...i velka mu je mana kaj ne znam raditi one sitne popravke kojih stalno ima oko kuće...ali hvala Bogu na mom tati koji me naučio puno toga i što ako ništa drugo postoji kako sos telefon. :)

Kaj se tiče povrča koje treba više vode...ha eto! slušam savjet, koje je to??!
Recimo znam da tamo fenomenalno uspjevaju paprike, krastavci, lubenice, dinje, buče... ali ne pada mi na pamet ništa "rijetko".
Paradajzima je recimo koma kod mene, ne uspjevaju mi nikako... jednostavno je previše vlage i odmah razviju one neke boleščuge, pepelnicu hrđu ili kaj već... već sam im mislila napraviti "tunel" od vrteksa.
Protivnik sam kemije...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ej Nina!

Što nemaš nekog drugog, tko je radio u paradajzu pitati za savjet?:blackeye
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ej Nina!

Što nemaš nekog drugog, tko je radio u paradajzu pitati za savjet?:blackeye

Hahaha...
Nju ne mogu pitati jer ona nema pojma!!! ;) jedno je paradajz u savršenim uvjetima u plasteniku, a drugo na vlažnom polju! :)
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hahaha...
Nju ne mogu pitati jer ona nema pojma!!! ;) jedno je paradajz u savršenim uvjetima u plasteniku, a drugo na vlažnom polju! :)

Ma već ćeš ti to sama riješiti.. Forum je tu da uskoči..
Raspitaj se o pripremi podloge za paradajz, nije svaka zemlja dobra za sve..

Lijepi pozdrav tebi i nesuđenoj poljoprivrednici..:D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Dobrodošla i ugodno druženje na forumu.
Aj ja ti nebum rekel da se riješiš dečka,bu se naučil niko se nije pametan rodil.
još ak voli popit i otporan je na alkohol brzo se bude uklopil u taj kraj.
nego jesu skrpali cestu od ključič brda do bune?
 

Najnoviji postovi

Na vrh