• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozdrav svim forumašima od lukatelija

L

lukateli

Guest
Imam 17 godina bavim se uzgojom djetelije lucerne za farme koza i konja,proizvodnjom pšenice,kukuruza,suncokreta,baliranjem ,te svim ostalim poslovima u poljoprivredi
U prosjeku radim 1800 rh godišnje Traktorom
Od mehanizacije posjedujem:
IMT 533
PRIKOLICU JEDNOOSOVINKU 5 T I 3T
SIJAČICU ČETVEROREDNU ZA KUKURUZ I SUNCOKRET OLT
TANJIRAČU OLT
DRLJAČU LESKOVAC
PLUGOVE DVOBRAZNE LESKOVAC
SAKUPLJAČ SUNCE
FREZU DUBRAVA 170
BERAČ SIP TORNADO 40
BALIRKU WELGER AP 45
PRSKALICA 450L
ŠPARTAC OLT

Jos sitne mehanizacije,Dok trenutno kupujem jos jedan traktor,te kroz nadolazece vrijem proširujem mehanizaciju,pa bih molio forumaše da mi pomognu pri kupnji traktora Planiram uzeti zetora pa molim za pomoć I informacije o cijeli polovni zetora proksima cirka 70-80ks
 
L

lukateli

Guest
Pozdrav i dobro došao!
1800 sati godišnje sa 533?

Da svake tri godine generalka ,svaki dan radi,zato i uzimam veći i jaci traktor Nemogu stici sve .
Spor je i nemože kačit veče priključke A balirka i berač ga satraše!
 
L

lukateli

Guest
Koliko zemlje radis?

15 hektara djeteline,3000 sadnica lavande,8 h kukuruza,8 h zita,Ostalo su sve usluge oranja,frezanja,sjetve,branja beračem cijeli 10 i pocetak jedanestog mjeseca svaki dan,košenje,kupljenje i baliranje cirka 20 000 ~23 000 bala 12 I 1 mjesec transport drva cirka 15 metara dnevno.Jos sa kolegom u slavoniji radimo 30 hektara zita i kukuruza gore imamo new holanda i dva vladimireca.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Svaka cast! a to sve radis sam ili ti neko pomaze? i znaci 533 ti je jedini traktor? cudi me kako uopce i moze odraditi odredene poslove, kao npr branje kukuruze s T 40..
 
L

lukateli

Guest
Svaka cast! a to sve radis sam ili ti neko pomaze? i znaci 533 ti je jedini traktor? cudi me kako uopce i moze odraditi odredene poslove, kao npr branje kukuruze s T 40..

Sve radim sam djed mi je umro prije par godina on me je najviše naučio imt mi je jedini traktor sto se tice branja kad je suvo nekako i ide ali kad je mokro to je vec problem ali reduciram ga u trecu sporu ili drugu ako je mokro i ide polako največi problem je baliranje jer nema mase i snage pa ga zna zagušiti .Naprimjer kod završetka guje kad ga odvojiš kvačilom balirka ga odgura jo 2metra.koji traktor vi imate i cime se pretežito bavite?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pozdrav i dobrodošao,zbilja lijepo predstavljanje,ugodno druženje želim.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Sve radim sam djed mi je umro prije par godina on me je najviše naučio imt mi je jedini traktor sto se tice branja kad je suvo nekako i ide ali kad je mokro to je vec problem ali reduciram ga u trecu sporu ili drugu ako je mokro i ide polako največi problem je baliranje jer nema mase i snage pa ga zna zagušiti .Naprimjer kod završetka guje kad ga odvojiš kvačilom balirka ga odgura jo 2metra.koji traktor vi imate i cime se pretežito bavite?

Ne moras mi govoriti vi, ipak smo priblizno isto stari.. :icon_smile:
ja imam dva imt-a 539 i MF 155.. imam i 533 ali taj ne radi nista vec duze vrijeme.. bavimo se stocarstvom i malo ratarstvom, obradujemo oko 15 hektara zemlje.. i sam imam welger ap 45 i tjeram ju sa 539 bez problema, nikad mu nije tesko..
vidim da si vrijedan i zelim ti svu srecu u poslu i da si nabavis neki veci traktor da si olaksas malo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh