• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav svima!

L

latica

Guest
Cijelo moje iskustvo u poljoprivredi svodi se na obradu vrta za obiteljske potrebe.Ali kako obitelj raste,želim što bolje iskoristiti par tisuća kvadrata okućnice na kojoj imamo bušotinu za vodu(koje ima u izobilju), mali voćnjak ,vinograd i volijeru za divljač.Skupljam ljekovito bilje za osobne potrebe i želim obogatiti svoje skromno znanje o svemu navedenom :D:D:D.
 
L

latica

Guest
voćkice...

Skoro pa zaboravih..Hvala za dobrodošlicu :) Ananas pita koje voćke..:eek:
Ime svega po malo..najviše jabuke i šljive,par krušaka,trešanja,višanja,marelica je jedna ostala,također imamo i crvenog ribiza i ogrozda,nekoliko lješnjaka...Sve u svemu svašara :eek:.
Sve bi to bilo idealno,da nemamo problem sa tlom,koje izgleda nikako nije pogodno za uzgoj bilo čega :|,naime radi se o teškom ilovasatom tlu na području koje obiluje podzemnim vodama.Tako da je od početka prvih jesenjih kiša pa do svibnja(ako je prosječna godina)sve natopljeno vodom,a tokom ljeta sve popuca i po deset centimetara u dubinu.
Sve te voćke su posađene ima skoro deset godina,ali nema uroda ili ako i ima zanemarivo je skroman.Nadala sam se da bi mi netko mogao pomoći iz osobnog iskustva:eek:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
latice pa kad ti je tlo toliko močvarno mogla bi sadit rižu:lol: vidiš kako su se kinezi probili na svjetsko tržište a počeli sa rižom:gitarist: (zezam se naravno i nemoj se ljutit) pozdrav i glavu gore nema odustajanja a dečki koi se razumiju u popravljanje kakvoće tla če ti objasnit.....pozzzzzzzz
 
L

latica

Guest
optimist

latice pa kad ti je tlo toliko močvarno mogla bi sadit rižu:lol: vidiš kako su se kinezi probili na svjetsko tržište a počeli sa rižom:gitarist: (zezam se naravno i nemoj se ljutit) pozdrav i glavu gore nema odustajanja a dečki koi se razumiju u popravljanje kakvoće tla če ti objasnit.....pozzzzzzzz
Ma kakva ljutnja :lol: šala uvijek dobro dođe.
hmm..riža..mislim da bi ova travka bolje prošla :weedman:.
U vrtu smo to riješili tako da smo oranjem napravili nagib,pa na dnu povukli duboku brazdu (koja glumi odvodni kanal)sad je ok.Nadrugim parcelama to ne možemo izvesti (zbog određenih razloga).
Ima tu još puno pitanja ;).. ,ali jedno po jedno :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh