• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav

E

E.T.

Guest
Pozdrav svima.

Među svim ovim nebrojenim konjskim snagama - eto mene s onom izvornom! :lol:
Vlasnica sam maloga imanja (6 ha) podno Bilogore s trenutno osam konja i jednim magarcem. Svu sam površinu zatravnila s travno-djetelinskom smjesom, zbog potrebe za kvalitetnim sijenom, a to je i jedino što mi je koliko-toliko financijski prihvatljivo s obzirom da od mehanizacije imam jedino tačke!
Trenutno mi je možda hektar i pol pod pašnjacima (konji su mi 24 sata vani u svim godišnjim dobima), a planiram to isto napraviti i s ostatkom tako da mi je prioritet saznati što više o dobrom stvaranju i održavanju pašnjaka koji bi dugoročno podnesli ovaj način držanja konja. Eto razloga zašto sam tu-nadam se pomoći i iskustvu. ;)
A i evo da ne bude da se nemam s čime pohvaliti: :D

Pastusi
amonifargo.jpg


03160097.jpg


Kastrat koji misli da je pastuh :?
fargo1.jpg


sugrivafargoolajagija.jpg


svi.jpg


Snijeg4.jpg


snijeg2.jpg


pojilo.jpg


Ovo je igra - gruba, ali ipak igra! Dečki k'o dečki!
igra2.jpg


igra10.jpg


Valjda nisam pretjerala sa slikama. :?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pozdrav ET i dobrodošla, od kud si ti nama :?:
imaš lijepo gospodarstvo, i lijepe konje, nadam se da češ biti aktivna na forumu :D
vidim da te zanimaju pašnjaci, oni se dadu održavat i dovesti u dosta dobro stanje i kvalitetu.
prvo moraju biti pregonski pašnjaci, tj da konji ne mogu svuda kud god oni žele nego na dio pašnjaka koji pasu.
rotacija se vrši svakih 20 dana tj onda prelaze na drugi dio , a ovaj dio gdje su do tad bili se gnoji , nakon gnojidbe nema napasivanja bar 20 dana pod uvijetom da je pala kiša i rastopila umjetno.
gnojidbom se popravlja struktura travnjaka, počinju se javljati fine trave tj kulturne , ako se ide sa velikom količinom dušika nestaju djeteline a pojavljuju se visoke trave.
naravno tu je moguča mjera podsijavanja travnjaka koji se vrši u kasno ljeto i nakon toga ne bi bilo poželjno da na taj dio gaze konji.
ali zato uvjek svake godine malo po malo podsijavat i uz kvalitetnu gnojidbu rezultati neče izostat.
sad sam zaslužio jahanje, bum bil kauboj,ihaaaa :mrgreen:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
dobrodosla.....

a sada odma jedno pitanje....jel mi mozes reci cjenu konja odprilike,,,htio bi si kupiti jednoga..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
pozdrav i dobrodošla.Nisam stručnjak za konje ali mi nešto u njihovom držanju i gracioznosti govori da bi mogla biti riječ o rasnim jahačim konjima.Najviše me pogodi kad netko drži ove lijepe i plemenite životinje za meso.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Pozdrav i dobrodošla!

Lijepi konji,...lijepe slike,...sve je za 10... 8)
Od kud si? :scratch
 
R

Rajtek

Guest
Dobro nam došla i fala ti kaj nam popravljaš krvnu sliku(malo je žena na forumu) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
V

Vujo

Guest
Lijep pozdrav i dobro nam došla !!!
preljepi konji
želja mi je nabaviti Hrvatskog Hladnokrvnjaka
 
M

matias

Guest
Bravo curo ovak nekaj je za pohvalu!!!!dobro dosla na forum(umalo rekoh medju konje :scratch )al svi na forumu smo ko lipicanci :D :D :D
 
B

brundalo

Guest
Svaka cast divojko. Dobro dosla medju lipicance i jednog tovara (mene) he he. Lipo imanje i blago na njima :D
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
94
Pozdrav i od mene i dobro došla na forum. Vidim privukla si veliku pozornost, a nije ni čudo konji su stvarno lijepi.
Ljudi su malo radoznali svi bi htjeli znati otkuda si, a ja bih ti postavio jedno pitanje iz struke.
Kada konj prvi puta stane na svoje noge?
 
P

pozna

Guest
divni konji ,krasne slike,ranc,sve. konji na potoku a sve pod snijegom,izgleda gotovo nestvarno. svaka cast. prije rata,dok sam bio mladi moj stari je drzao uvijek po 2 ili 3 zdrebeta i jednu kobilu.milina je pratiti kako rastu,igrati se s njima.super. konji su divni.
 
E

E.T.

Guest
Svima hvala na dobrodošlici! :oops: Komplimenti preneseni konjima.

Nekako sam mislila da će biti dovoljno ono "podno Bilogore" ali ne ide! Selo mi se zove Velika Jasenovača (neka vas ne zavara ovo "Velika" - klasična priča, selo u izumiranju :( ) par kilometara od Grubišnog Polja, tridesetak od Bjelovara.

Bogec, ovo s pašnjakom ću prebaciti u temu "pašnjaci" pa te čekam tamo! :lol: A i do jahanja se ne dolazi tako lako!

Swizach, cijena konja ovisi o njegovoj pasmini, rodoslovlju, spolu, ocjenama ,namjeni, eventualno rezultatima u nekom od sportova, naravi, "upotrebljivosti" ,a nadasve o proizvoljnoj odluci vlasnika - osim u tužnim slučajevima kada se cijena formira po kg žive vage. :( Po meni , ako si tražiš konja, ne obaziri se na ništa navedeno, konj se ne "kupuje" - u konja se zaljubljuje. ;) I planiraj si odmah barem dva - skapat će od tuge ako je sam!

jd4755, da, to su sportski konji, ali van sporta! Nisam pristalica korištenja konja u sportu.Ali o tom potom. ;) O mesu da ne govorim!

Vujo, obožavam hrvatske hladnokrvnjake iako igrom slučaja nemam niti jednog. Možda jednog dana.

Gorjanac, pretpostavljam da ne misliš na prvo ustajanje nakon oždrijebljenja! :lol: Trik pitanje - čekam odgovor!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
E.T. kaže:
Svima hvala na dobrodošlici! :oops: Komplimenti preneseni konjima.

Nekako sam mislila da će biti dovoljno ono "podno Bilogore" ali ne ide! Selo mi se zove Velika Jasenovača (neka vas ne zavara ovo "Velika" - klasična priča, selo u izumiranju :( ) par kilometara od Grubišnog Polja, tridesetak od Bjelovara.

Bogec, ovo s pašnjakom ću prebaciti u temu "pašnjaci" pa te čekam tamo! :lol: A i do jahanja se ne dolazi tako lako!!

krenem ja preko velikog grđevca prema barni, pa kroz šumu prema grbavcu i velikoj jasenovaći, znam ja gdje si ti :D :D
još zovu selo jasnovača a ne jasenovača :shock:
ti pitaj kaj te zanima :!:
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
94
Konj prvi puta stane na svoje noge nakon što ga uškope ( do tada je pastuh ).
Naravno da si znala, ali nisi se dosjetila.
 
E

E.T.

Guest
E, pa mislim! ;) Jadno kastrirano konjče!
A što se tiče konj/pastuh priče - ta razlika nije ni postojala dok neki tamo engleski kralj 1800 i neke nije odlučio uvesti kastraciju kao jedini način da drži uzgoj i habitus konja pod kontrolom. Do tada kada se reklo "konj" - mislilo se "pastuh"! :D
 
G

GROF

Guest
DOBRO NAM DOŠLA NA OVAJ NAJBOLJI POLJOPRIVREDNI FORUM!

Svaka čast!., i fala na ovim predivnim slikicami o plemenitim životinjama.-

SRETNO! Bog te blagoslovil !!!
 
E

E.T.

Guest
pozna kaže:
konji na potoku a sve pod snijegom,izgleda gotovo nestvarno.

Dobro si rekao. I meni većinu godine sva ta ljepota izgleda gotovo nestvarno. Jedino u ovo doba blata i sivoće živim u stvarnosti! Strašno! :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh