• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav

G

gregor

Guest
Pozdrav od gregor-a

... agronom sam, imam višegodišnje iskustvo u poljoprivredi kao samostalni poljoprivrednik ali i kao kao djelatnik u i proizvodnoj, prerađivačkoj poljoprivrednoj industiji te trgovoni ...

.... sada je aktualno mlijeko i tu mogu, imam puno toga za reći .. koga zanima istina iza ''kulisa'' neka pita.
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljep pozdrav pa zanima nas sve istina iza kulisa bilo bi ljepo da nam šta prije otvoriš karte na stol da i mi ostali saznamo neke tajne
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša....................:partyman::partyman:
 
G

gregor

Guest
ljep pozdrav pa zanima nas sve istina iza kulisa bilo bi ljepo da nam šta prije otvoriš karte na stol da i mi ostali saznamo neke tajne

pa gledajte ovako:

najprije stalno se vrti priča koliko seljak-farmer dobiva za mlijeko a koliko ono košta u trgovini ?

največa mljekarska industrija u RH u 2011 godini za otkupljenih cca 250 mil litara mlijeka platila je niti 2,2 kn/l, a iz tog mlijeka i te cijene radi se kalkulacija za cijenu u trgovini koja iznosi od 5,0-6,0 kn/l prosječno 5,6 kn/l uz napomenu da je ovo mlijeko u trgovini u največem postotku 2,8% mm i 3,2% proteine, a ono od seljaka 3,9 -4,0 % mm i 3,1-3,2 % proteina.

isto tako u isto to vrijeme u 2011 godini ista ta industrija uvezla je svježeg sirovog mlijeka i mlijeka u prahu cca 20 milijuna litara po cijeni oko 0,4o €/l
plus gotovih proizvoda sira i drugog.

moj je skromni sud o tome: trenutno treba popraviti negativnu kalkulaciju zbog skupog uvezenog mlijeka i pod svaku cijenu zadržati zacrtani neto profit (od puno milijuna a pišu se sa dvije nule) jer neće biti nagrada i bonusa, a sada je pravo vrijeme za snižavanje cijene, ionako u skladištoma ima dosta zaliha gotovih proizvoda od onog skupog uvoznog mlijeka pa im i dobro dođe da imaju izgovor da ne mogu otkupljivati mlijeko..... zapravo oni se više i ne trude i nije im stalo do mlijeka hrvatskog farmera (od kada je ušao francuz u vlasništvo udio otkupa domaćeg svježeg sirovog mlijeka u toj industriji konstanto opada ... zašto ??? zašto baš ova inadustrija ruši cijenu mlijeka dok ostali otkupljivači šute ??? to sve govori puno onome koji želi čuti istinu.

zašto sada toj industriji ne odgovara EU cijena mlijeka koju seljaci zapravo i traže, a dosadašnji-trenutni model formiranja cijene mlijeka upravo to osigurava, hrvatski proizvođač da ima približno jednaku cijenu kao i onaju EU a ''hrvatska'' mljekarska industrija da ima cijenu sirovone kao i industrija u EU .... zašto to sada ne valja, a 2009 godine to je bio glavni adut u pregovorima za model formiranja cijene mlijeka...

......ima toga još puno ali drugom prilikom !
 
Posljednje uređivanje:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Dobrodošao :D
pod svaku cijenu zadržati zacrtani neto profit (od puno milijuna a pišu se sa dvije nule) jer neće biti nagrada i bonusa, a sada je pravo vrijeme za snižavanje cijene
Upravo to. Vlasnik dao upravi zadadak sa napisanim brojkama i to se mora ostvariti na razno razne načine. Unaprijedi poslovanje da smanjiš rashode, ako nije dovoljno smanji cijenu sirovog mlijeka, uvozi ako treba, povečaj cijenu u trgovini(teško jer i trgovački sektor hoće svoj dio kolača a i oni imaju svoje zadatke od uprave). Ako se ne ostvari nema nagrada i bonusa ;)
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću u najbolji godina i dobro nam došal! ...

., lipo predstavljanje., odlična tema; ... iza kulisa.- ... ., oćemo još???., evo, unaprvo svaka čast i fala., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh