• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednja vuca

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Već je rečeno da se to ne isplati.
Prodati toga i kupiti 5245, ak već mora biti Zetor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Taj zahvat po mojoj procjeni dodje bar 20000 kn ak placas majstora jos..
Za traktor koji vrijedi oko 30 hiljada bez vuce
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Prodaš i kupiš 5245.
To ti je 4911 de luxe :)


...ili daš svojega na doradu u Češku:
https://www.youtube.com/watch?v=gkhUV7qPQh4&t=1s

52 i 49 se po ničemu nemogu mjeriti, 49 je (po mom) kvalitetniji i bolji traktor.

Si videl kakvo ulje Česi nataču?


Sama ugradnja prednje vuče na spominjanog Zetora je zahvat samo takav, nije da nije izvediv ali to je breg posla i pripasivanja. Prednja vuča nije samo prednji most, ima tu još hrpa potrebnih komponenti.
To ne paše na šaraf, takvu i moj dečec zna ugraditi.
Po mojem se to ne isplati ali je izvedivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ne mora biti onakva kvrga.
More biti bez kabine.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Za to treba ogromna volja i debeli zivci,pod uslovom da si dobar bravar i jos ako imas strug pa pomozi boze,i mnogo nepoznatih. Inace to sve naplacatii nakupi se.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
52 i 49 se po ničemu nemogu mjeriti, 49 je (po mom) kvalitetniji i bolji traktor.

Si videl kakvo ulje Česi nataču?


Sama ugradnja prednje vuče na spominjanog Zetora je zahvat samo takav, nije da nije izvediv ali to je breg posla i pripasivanja. Prednja vuča nije samo prednji most, ima tu još hrpa potrebnih komponenti.
To ne paše na šaraf, takvu i moj dečec zna ugraditi.
Po mojem se to ne isplati ali je izvedivo.


Slažem se sa svime navedenim.Inače nisam mehaničar niti se kužim baš u mehaniku ali svakako se slažem da je neisplativo a i k tome negdje sam čuo sad neznam koliko je istina da ako se dobro ne složi prednja vuča da se može dogoditi da se getriba zdrobi (jer valjda prednja vuča ako je sporija od zadnje koči više se niti ne sjećam di sam to čuo nek me netko ispravi slobodno da ne širim dezinformacije).Nekako mi se čini da bi bila bolja opcija kupnja traktora sa prednjom vučom koja je tvornički sigurno dobro napravljena.:icon_kidra:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
To je tacno al i da je napravis mozes je koristiti samo u brzim,i nepali se na tvrdom tu i netreba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Mikser, mislim da to nije točno. Samo na Z35-45 se prednji pogon mogel uključiti samo u cestovnim brzinama. Na svim ostalim Zetorima prednji pogon je moguće uključiti i u reduciranim brzinama.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Na mladjim duplacima da na starim mislim ne ja imam 3511 nepase znam po kardanci. Isto koji su je ugradili na ursuse 360 samo u brzim.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Prednja vuča se isto može napraviti da radi u sporim brzinama, znači trebalo bi da se ubaci jedan zupčanik u mjenjač, koliko znam, bilo to na Zetoru ili Ursusu.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Neki lik u oglasima je prodavo takvog i pise da pase i u sporim al samo on. Verovatno je nesto tako dogradio.
 

GNZ

Novi član
Tu od
27 Velj 2020
Poruka
1
Pozdrav!
Zanima me da li netko zna okvirnu cijenu ugradnje prednjeg pogona na Zetora 5320
Uredio sam ga za sebe,sad mi samo fali prednji pogon..
Hvala unaprijed! 🙂 23734 23735
 

Prilozi

  • IMG-4b73fe8a7c285aea831245c91809aff0-V.jpg
    IMG-4b73fe8a7c285aea831245c91809aff0-V.jpg
    126.7 KB · Pregleda: 14

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Nazoves Tractorpro u Zelini i kazu ti cijenu carraro diferencijala kompletnog, stavis stolac pokraj telefona ak bus sokirani da si sednes;)
Rabljeno je tesko naci, nisam ih nikad videl po oglasnicima
 

Najnoviji postovi

Na vrh