• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednja vuca

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Zetorova nova vuča u poljskoj ili mađarskoj,nisam siguran gdje,košta 6600 eura.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Pozdrav narode,planiram kupovati prednju vucu za zetora 6711. Sam proces montiranja prednje vuce da li je komplikovan? Znam da oko mjenjaca ima dosta posla,to ce majstor rijesiti,mene samo zanima Trap,uklapaca da li pase saraf na saraf.? Nasao sam od 6045 tesku prednju,al ju je zacijenio bas,pa pokusavam da to malo smanjim ako pristane.... Ne prodaje mi se traktor,jer dosta toga je uradjeno. Sad da uzimam nekog duplaka nemam pojma u kakvom je stanju i sta ce da rikne kroz mjesec dva. Da ga prodajem,ne vjerujem da bi mogao dobiti vise od 4000e. Lakse mi je ugraditi prednju vucu i znam da imam traktorcinu za moje potrebe
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Ne igra mi ulogu nikakvu. Ne izlazim na put uopste u selu su mi sve parcele. Tako da nemam problema sa registracijom. A cuo sam da ako hoces da registrujes,samo ga odjavis i ponovo registrujes,da li je istina ne znam..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tak sam si i mislil, kod vas nisu zakoni ko kod nas pa najvjerojatnije sve može.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Nisam se raspitivao,al sam tako cuo. I da ne moze,ne igra mi nikakvu ulogu. U selu sam par puta prosao pored policije nista druze,pozdravis i picis daljes. Dok na magistrali hvataju cim te vide. Onda se prvo pomolis bogu i gascina do daske :D
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Pozdrav narode,planiram kupovati prednju vucu za zetora 6711. Sam proces montiranja prednje vuce da li je komplikovan? Znam da oko mjenjaca ima dosta posla,to ce majstor rijesiti,mene samo zanima Trap,uklapaca da li pase saraf na saraf.? Nasao sam od 6045 tesku prednju,al ju je zacijenio bas,pa pokusavam da to malo smanjim ako pristane.... Ne prodaje mi se traktor,jer dosta toga je uradjeno. Sad da uzimam nekog duplaka nemam pojma u kakvom je stanju i sta ce da rikne kroz mjesec dva. Da ga prodajem,ne vjerujem da bi mogao dobiti vise od 4000e. Lakse mi je ugraditi prednju vucu i znam da imam traktorcinu za moje potrebe
Mislim da paše reduktor prednje vuče, jer isto je to, nema tu neke razlike a zubčanik bi trebao biti od 51 zub, tako je kod mene na Ursusu. Mada ima više vrsta tih reduktora, ako su ti zadnje gume 16.9-28 ili 16.9-30 trebalo bi bez problema to da radi.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Mislim da paše reduktor prednje vuče, jer isto je to, nema tu neke razlike a zubčanik bi trebao biti od 51 zub, tako je kod mene na Ursusu. Mada ima više vrsta tih reduktora, ako su ti zadnje gume 16.9-28 ili 16.9-30 trebalo bi bez problema to da radi.
zadnje su 16-9-30... Jel znas koliko ukupno zupcanika treba? Da znam odmah sta me ceka... Nudi mi jedan od 6745 prednju vucu komplet 3250e plus moj trap od solca njemu. Ja mislim da je to previse. Ursus i zetor 99% je sve isto..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Mozda necu nista pomoc,ali u koje svrhe koristis traktor?
Po mom misljenju ako ga koristis za potrebe obrade zamljista nista ti neces puno dobit sa prednjom vucom,a nije mala investicija.
Jebes oranje ako ces ti po blatu orat i da ti slajdraju sve cetir,u tanjiranju ti svakako ne treba.
Poredjenja radi mi smo imali 5911 i 7745 nekih 4-5 godina i ako vjerujes nikakve prednosti 7745 nije imao udnosu na 5911.
Plug popuno isti vukli,5911 ga vozio 1 brzom u laksoj zemlji je mogao i 2 brzom
7745 isti taj plug nije mogao da vuce 1 brzom nego je isao 4 ili 5 sporom jest da je brzina kretanja bila priblizno ista,ali prednja vuca nikakve koristi donosila nije
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Kod mene je reduktor prednje vuče od Zetora original i sastoji se od tog velikog zubčanika od 49 ili 51 zub zavisi i kandze koja uključuje taj zubčanik u pogon. I gore u mjenjaču bi trebao biti jedan zubčanik ali ne znam tačno koliko zuba, kod Ursusa je 38,a ta vuča uopšte toliko ne vrijedi jer nije to novo, ja ne bi dao više od 2500e.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Mozda necu nista pomoc,ali u koje svrhe koristis traktor?
Po mom misljenju ako ga koristis za potrebe obrade zamljista nista ti neces puno dobit sa prednjom vucom,a nije mala investicija.
Jebes oranje ako ces ti po blatu orat i da ti slajdraju sve cetir,u tanjiranju ti svakako ne treba.
Poredjenja radi mi smo imali 5911 i 7745 nekih 4-5 godina i ako vjerujes nikakve prednosti 7745 nije imao udnosu na 5911.
Plug popuno isti vukli,5911 ga vozio 1 brzom u laksoj zemlji je mogao i 2 brzom
7745 isti taj plug nije mogao da vuce 1 brzom nego je isao 4 ili 5 sporom jest da je brzina kretanja bila priblizno ista,ali prednja vuca nikakve koristi donosila nije
Radi mi sve teske poslove... Oranje,tanjiranje,planiram i tesku brnacu 3m uzeti,vuca beraca,suma itd. Vozio sam 6745 i velika je razlika sa prednjom vucom,bar sa moje strane gledista,tamo gdje sam isao sa solcem kao od sale ore,dok sa solcem je to malo nekako kenjkavo,al ide. Imam 2*14 kverneland plug i idem 2 brza, srednja i laka zemlja,teska zemlja 1 brza jer je sporija od 5 spore. 25cm ne dublje . Znam da je velika investicija,al ja planiram ovaj traktor sahraniti kod mene,ako me ne zezne.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Kod mene je reduktor prednje vuče od Zetora original i sastoji se od tog velikog zubčanika od 49 ili 51 zub zavisi i kandze koja uključuje taj zubčanik u pogon. I gore u mjenjaču bi trebao biti jedan zubčanik ali ne znam tačno koliko zuba, kod Ursusa je 38,a ta vuča uopšte toliko ne vrijedi jer nije to novo, ja ne bi dao više od 2500e.
Ja cu namjestiti most,uklapacu ono sto znam,da mi ne uzima pare bezveze kod sklapanja. Oko mjenjaca ce se majstor zezati. Pricao sam sa jednim majstorom kaze da treba oko 800e samo u mjenjac i da ima bas posla. Zato te pitam za zupcanike,jel moguce da toliko ima posla oko tih zupcanika
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pozdrav narode,planiram kupovati prednju vucu za zetora 6711. Sam proces montiranja prednje vuce da li je komplikovan? Znam da oko mjenjaca ima dosta posla,to ce majstor rijesiti,mene samo zanima Trap,uklapaca da li pase saraf na saraf.? Nasao sam od 6045 tesku prednju,al ju je zacijenio bas,pa pokusavam da to malo smanjim ako pristane.... Ne prodaje mi se traktor,jer dosta toga je uradjeno. Sad da uzimam nekog duplaka nemam pojma u kakvom je stanju i sta ce da rikne kroz mjesec dva. Da ga prodajem,ne vjerujem da bi mogao dobiti vise od 4000e. Lakse mi je ugraditi prednju vucu i znam da imam traktorcinu za moje potrebe
Radije kupi 70-45, 72-45 ili 77-45 (53/63-40), i nemoj se zaj.. s tim.
Ovi modeli imaju tišu kabinu, ergonomski su puno bolji, a i mlađi.
Ovoga ili prodaj ili zadrži (ko možeš) kao drugog, jer ova cijena mosta je prevelika.
 
Na vrh