• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

predstavite se

  • Temu pokrenuo zeleno zagorje
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
mi smo je kupili kod bjelovara i to smo prvo pitali zašto je zora , zato jer se ožrijebila u zoru , eto moja je zato zora,e sad več postoje imena i za mlade ,jer čekamo prinovu jedno ime muško ,a jedno žensko , samo nek bu živo i zdravo jedva čekamo

To je najbitnije da je zivo i zdravo znaci vecina odgovora je ista rodenje u zoru pa od tu ime jedino joj je moj prijatelj dao ime po bivsoj neprezaljenoj ljubavi zorici
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zadnji konj kaj sam ga ja imal, pred 15-ak godina se ni zval zora, nego vihor...:rolleyess:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
darijus , a kak bi ti nazval konja da ti se sad ožrijebi, pa konja nikak nebuš nazval zora to bi bila kobila,ženska
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Darijus,nebuš veroval,ali baš mi je to palo na pamet kada sam pročitala post,ali nisam htela nikaj pisati.Htela sam ti dati prostora da reagiraš,ali mi je odmah pred očima iskrsla slika konja sa maskom na očima.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
zoro mi se zove od susede pes ,kaj misliš kad zovem konja dojde pes, a kad suseda zove pesa dojde konj, ona bi se odma odselila,a možda bi to bila i dobra ideja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
zoro mi se zove od susede pes ,kaj misliš kad zovem konja dojde pes, a kad suseda zove pesa dojde konj, ona bi se odma odselila,a možda bi to bila i dobra ideja

Ti bi da se suseda odseli a da ti ostavi suseda ili:rolfer:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
e sad si fulal ,baba je samo nema suseda, a u zimsko vrijeme je ionak u njemačkoj samo u tolijim danima u zagorju,a ima za pesa nenog na baterije pa samo laje ko da je skrenul, niti moj rotvajler tolike ne laje
 
L

ler

Guest
Super bi ti bila ideja da se zove Zoro :))))

zoro mi se zove od susede pes ,kaj misliš kad zovem konja dojde pes, a kad suseda zove pesa dojde konj, ona bi se odma odselila,a možda bi to bila i dobra ideja

Tak ti bu sve jedno kad ga buš zvala da ti prijde bitno je da sluša zar ne :blackeye
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
e sad si fulal ,baba je samo nema suseda, a u zimsko vrijeme je ionak u njemačkoj samo u tolijim danima u zagorju,a ima za pesa nenog na baterije pa samo laje ko da je skrenul, niti moj rotvajler tolike ne laje

A tak onda ju iseli nekak:lol::lol:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Tak ti bu sve jedno kad ga buš zvala da ti prijde bitno je da sluša zar ne :blackeye
ak bude muško moral bude slušati , jer u protivnom to može biti vrlo opasno pogotovo za žene , a ja hranim zoru svaki dan , a voljela bi više da bude žensko ždrijebe , a što mislite o tom imenu
 
Z

zeleno zagorje

Guest
vincekovo u trsju, svaki pravi vinogradar na vincekovo ide vu trsje,po sakomu vremenu,po dežđu i po snegu.Gazda mora odrezati tri grančice s tri pupa,koje če potom staviti negdje u kući uz prozor ,kad grančice potjeraju vidjet če se kakva če biti rodna godina.Orezani trs morali smo poškropiti vinom,a na njega izvjesili kobase i špek,sušena rebra, ona simboliziraju dobar urod,a sve smo začinili dobrom pekom ,kuhanim kobasicama, dobrom muzikom i graševinom , rizlingom i malko rakijice. Stara zagorska izreka , ak se na vincekove vu mlaki vode vrabec opere , to bu lete dosti pijače , a gda na vincekove strehe kapaju vina bu ke vode, ali ne zaboravite vinograd treba slugu , a ne gazdu , onda ove gore sve važi, lijepi pozdrav od zagorskih kleti
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako ti bude muško ždrebe daj mu ime Đuro.Mi smo imali pesa -zval se Đuro,i nekada davno smo imali i mačka kaj se zval Đuro,i jež kaj smo ga liječili se zval Đuro, i jedan naš zeko kaj sam ga othranila na flašicu se zval Đuro,i jarić,ma ne,jarić se zval Janko,ali kad god vidimo negdje magarca,svakoga zovemo Đuro.Evo,Đuro,Đuro ti je lijepo ime,i jedan mužev bratić se zove Đuro.:lol::lol::lol:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
nemamo još nijednog đuru razmislit čemo , janko je ovan to otpada ,a konja bi moj sin nazval rubis , to je njegova želja , ja bi da je sokol , a žensko , moglo bi biti lasta ,tako se zvala kobila mog oca , vidjet čemo
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
sad ti ja đuru pokažem...:rolfer:

Zelenkice,ak se Darijusu ne dopada ime Đuro za ždrijebe,razmisli o imenu Dario.I to je lijepo ime. :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer: Kod nas se za maloga konjiča veli-cujzek.Kak bi to lijepo zvučalo-cujzek Dario.:lol::lol::lol:
Da nam se prijatelj ne uvrijedi,navesti ću,iako ne sa ponosom, da je jedan moj prijatelj,kada smo bili djeca imao psa kojemu je dao ime Sonja.I pas je živio desetak godina,a možda i više.:rolleyess::rolleyess::
 
L

ler

Guest
Nek bu živo i zdravo

ak bude muško moral bude slušati , jer u protivnom to može biti vrlo opasno pogotovo za žene , a ja hranim zoru svaki dan , a voljela bi više da bude žensko ždrijebe , a što mislite o tom imenu

Samo nek bu živo i zdravo pa kaj god bu :partyman:
 
L

ler

Guest
Tak ti je i pri nama običaj u Prigorju gdje imam hižu

vincekovo u trsju, svaki pravi vinogradar na vincekovo ide vu trsje,po sakomu vremenu,po dežđu i po snegu.Gazda mora odrezati tri grančice s tri pupa,koje če potom staviti negdje u kući uz prozor ,kad grančice potjeraju vidjet če se kakva če biti rodna godina.Orezani trs morali smo poškropiti vinom,a na njega izvjesili kobase i špek,sušena rebra, ona simboliziraju dobar urod,a sve smo začinili dobrom pekom ,kuhanim kobasicama, dobrom muzikom i graševinom , rizlingom i malko rakijice. Stara zagorska izreka , ak se na vincekove vu mlaki vode vrabec opere , to bu lete dosti pijače , a gda na vincekove strehe kapaju vina bu ke vode, ali ne zaboravite vinograd treba slugu , a ne gazdu , onda ove gore sve važi, lijepi pozdrav od zagorskih kleti

Tak ti je i pri nama običaj prijateljice u Prigorju gdje imam hižu ili klet samo kaj ti mi sa Banovine ne volimo preveč vino već rakiju :partyman: ali se čovjek brzo privikne gdje mu je bolje :gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh