• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente

  • Temu pokrenuo marinko
  • Datum prvog posta

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
vla kaže:
Da li koristite premixe LIKRA Garesnica, i kakva su vaša iskustva?


Ja znam par velikih svinjogojaca koji su prešli prije ili kasnije na Likru i prezadovoljni su,
kažu da kod Likre nema odstupanja od kvalitete,samim tim imaju stabilnu proizvodnju,jedan od njih ima i krmače od kojih ostavlja odojke u svom tovu(zatvoren ciklus), a Likra je jedan od najboljih premiksa.
Inače oni nekad nisu imali skladište u Garešnici nego mislim samo u Varaždinu.
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
ja sam probao i sano i milkivit i biomin! i sad na zadnje skoro dvije godine sam na likri ( imam krmače i tov) dragi moji niti jedna svinja na klanju nije imala manje od 60% mesa a za probleme ne znam!!!
Znam dečke iz likre jer mi stalno kontroliraju smjesu i prate me u prouzvodji sa savjetima, recepturama... sad mi rečite tko bi vam ikad dopeljal premiksa doma u subotu poslijepodne? a vidite njihov gazda je! zaboravil sam i ja i japa naručit!

Oni imaju skladišta i u Varaždinu i u garešnici tamo grade tvornicu... to im je 12 ili 13 tvornica to isto govori o nečemu, meni voze iz varaždina a što se tiće kvalitete pitajte sve velike farme zašto nisu na drugima nego na likri i zašto belje i agrokor sa svojih pitajboga kolko krmača, svinja, krava koristi upravp njihove premikse...
 
H

Helena

Guest
bogec kaže:
samo čitam i gledam :!:

neke teme idu u isprazno jer su več prije razrađene, ali admini i moderatori ne rade svoj dio posla, a zbog baš toga slučaja je nastao raskol foruma.

zar nikome nije čudno kad se ja ne javljam više na teme i ne odgovaram :!:
ali 50 puta na istu stvar ne želim odogovarat :!:

teme postaju sve napovezanije, ili če to iči tako u nedogled ili če počet vodit forum oni koji kuže tematiku

nek mi netko nabroji nevezanih 3000 tema

nije stvar niti u tome, ja to mogu povezat, ali zamislite osobu koja nešto želi naučiti između svih ovih tema pa i ove koja je manje više reklamna, i onih koje se stvarno temelje na uspjehu na činjeničnim stvarima ne na teoriji, jer ja uvijek teoriju mogu pobit u prvoj rečenici, ali baš uvijek, jer govorim uzročno ne posljedično.

nek mi netko odgovori kako napravit temu o premiksima, i izreklamiraju se određene firme, a nema blage veze sa ishranom stoke

nek pljuje po meni ko hoče, ja isto koristim schaumann ali sam ja jedina budaletina na forumu koja če nekome pomoći bez da to unovči i da pomogne samo zato da bude ljudima bolje, kad god se ko sjeti ja se javim na mobić i na forumu i sve objasnim.

ali ovakve teme reklamiranja , izuzevši mene bogeca, su manje više diskutabilne, manje više proizvod reklamiranja određenih firmi bez pokrića u priči o kravama, al nek bude i tako al nemojte od tih jadnih krava radit budale

postoji tema o hranidbi krava, o uzgoju junica i sve druge marve, ali čemu reklamiranje firmi, ma nek bude i to, al če se večina ljudi zapitat i posvađat čemu to sve služi i zašto bogec više ne piše na forumu

pa pobogu ljudi nema kvalitetnog posta več mjesec dana, a ljudi žele nešto naučiti, nisu svi inžinjeri i magistri kao ja , neki stvarno neznaju jer su mladi, jer im nema ko pokazat, jer jednostavno im neide , pa dajte se malo uozbiljite.ovdje ima ljudi koji znaju koji hoče pomoć, ali teme idu u lošem smjeru

NISAM HTIO OTVARAT NOVU TEMU, ALI MJERODAVNI ČE UOČITI DA TOK IDE U KRIVOM SMJERU, kad se je sve raspadalo vukao sam kolko sam god mogao, svu volju sam usmjerio na to da nekom pomognem, al onak od srca da pomognem

ali nemojte da nakon mjesec dana kaj me nema nema niti jednog kvalitetnog posta niti u jednoj temi

šta se to događa :!: :!: :!:
Bogec meštre u jednom dijelu te kužim dok u drugo opet ne kužim .malo me buni ovaj tvoj pojam" uzročno, posljedično".Poštujemo te kao znalca sa rezultatima ,ali bi volili da nam kažeš dali postoje krave koje malo jedu a puno proizvode i obrnuto puno jedu a malo proizvode , :?: :?: :scratch
 
J

jandro

Guest
ma ne niko me nije vodio od tih firmi na farmama sam bio iz nekog drugog razloga, imam doma gospodarstvo pa me ja to zanimalo, nisam bio od strane schaumana tamo. zato to i govorim ljudi imaju strašne rezultate, pričam nešto njemačkog pa sam ispitivao. neznam jesam dvaputa sreo nešto drugo osim schaumana i ja sam ostao iznenađen.

ma bedastoća,ići u Njemačku tako da nešto vidiš i to onako znam nešto njemačkog,pa možda naletim na koju farmu,pa pustit će me nutra sigurno.........
Neki zaposlenici Schaumanna,novopečenog predstavništva u Hrvatskoj su išli tamo na sajam,pa tako znam da si ti jedan od njihovih zaposlenika i da ovdje stavljaš jeftinu reklamu,al prozirnu.
Schaumann je dobar premiks,al u Njemačkoj je daleko od najboljeg,tamo je ispred njega i Salvana i još dosta njih,a ako ste i bili na farmama, naravno da su vas kolege(bolje rečeno gazde iz Njemačke) vodili na farme koje hrane sa šaumanom,pa nebi valjda išli na farmu u koju nemogu ugurati svoj proizvod... pa mislim smiješno
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Helena kaže:
Bogec meštre u jednom dijelu te kužim dok u drugo opet ne kužim .malo me buni ovaj tvoj pojam" uzročno, posljedično".Poštujemo te kao znalca sa rezultatima ,ali bi volili da nam kažeš dali postoje krave koje malo jedu a puno proizvode i obrnuto puno jedu a malo proizvode , :?: :?: :scratch


uzročno posljedično govorenje nije baš lako objasnit, 99% ljudi govori posljedično, tj što se je dogodilo, a nitko ne govori u čemu je bio uzrok toga ili sličnog tome u tematici.

konkretno u ovoj temi svi spominju i manje više reklamiraju određeni proizvod, a nitko ne govori kako je do toga došlo, kojim načinom ishrane se je to postiglo, u kojim načinima i uvjetima držanja se je to postiglo, u kojim klimatskim uvjetima, u kojim makro i mikro ekonomskim uvjetima, e prijatelju moj to je uzročno, a taj dio svi preskoče i napišu bla bla bla je super, e jebi ga to je posljedica tj posljedično govorenje, nabacaju rezultate u tablicama a ustvari mi neznamo u kojim uvjetima je taj premix bio najbolji, kod kakve hranidbe, koje starosti životinje..........

i možda zato ljudi prihvačaju moj govor jer ja kad pokažem ljulj ili grašak ili nešta koje izgleda super na polju, moja priča uvijek kreče od toga kako sam došao do toga što je na slici, znači objasnio sam uzrok zbog čega i kako je to nastalo na slici.

kad ljudi počmu razmišljat uzročno a ne posljedično neke stvari če se promjenit na bolje, ti to kužiš naravno :D
 
H

Helena

Guest
Ma sve pet majstore svog zanata . ;) Jasno da treba razgovarati na način kako si to i napisao, tek tada forum dobije na svojoj težini."Teorija idealizira dok praksa relativizira" 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec:
vidim da prozivaš admine..ne vidim ništa loše u tome da ljudi izmjene mišljenja i iskustva o raznim premiksima i njihivim proizvođačima.To što je tvoja tehnologija hranidbe na nekom drugom,rekao bih čak višem nivou svakako poštujem,kao i većina na forumu.Istina,nije me bilo neko vrijeme na forumu iz osobnih razloga,ali sad sam tu i nastojim popraviti što se da i dalje pratiti forum,koliko mi dopuštaju obaveze.

Osobno ću se uključit u raspravu i reći kako koristim SANO premiks za ovce,tzv. OVISAN.Zimi ga dajem i ovcama i janjcima u tovu,a ljeti samo janjcima u tovu,jer ovce su na paši,u štali samo spavaju noći.
 
J

jevgenij

Guest
bogec kaže:
samo čitam i gledam :!:

neke teme idu u isprazno jer su več prije razrađene, ali admini i moderatori ne rade svoj dio posla, a zbog baš toga slučaja je nastao raskol foruma.

zar nikome nije čudno kad se ja ne javljam više na teme i ne odgovaram :!:
ali 50 puta na istu stvar ne želim odogovarat :!:

teme postaju sve napovezanije, ili če to iči tako u nedogled ili če počet vodit forum oni koji kuže tematiku

nek mi netko nabroji nevezanih 3000 tema

nije stvar niti u tome, ja to mogu povezat, ali zamislite osobu koja nešto želi naučiti između svih ovih tema pa i ove koja je manje više reklamna, i onih koje se stvarno temelje na uspjehu na činjeničnim stvarima ne na teoriji, jer ja uvijek teoriju mogu pobit u prvoj rečenici, ali baš uvijek, jer govorim uzročno ne posljedično.

nek mi netko odgovori kako napravit temu o premiksima, i izreklamiraju se određene firme, a nema blage veze sa ishranom stoke

nek pljuje po meni ko hoče, ja isto koristim schaumann ali sam ja jedina budaletina na forumu koja če nekome pomoći bez da to unovči i da pomogne samo zato da bude ljudima bolje, kad god se ko sjeti ja se javim na mobić i na forumu i sve objasnim.

ali ovakve teme reklamiranja , izuzevši mene bogeca, su manje više diskutabilne, manje više proizvod reklamiranja određenih firmi bez pokrića u priči o kravama, al nek bude i tako al nemojte od tih jadnih krava radit budale

postoji tema o hranidbi krava, o uzgoju junica i sve druge marve, ali čemu reklamiranje firmi, ma nek bude i to, al če se večina ljudi zapitat i posvađat čemu to sve služi i zašto bogec više ne piše na forumu

pa pobogu ljudi nema kvalitetnog posta več mjesec dana, a ljudi žele nešto naučiti, nisu svi inžinjeri i magistri kao ja , neki stvarno neznaju jer su mladi, jer im nema ko pokazat, jer jednostavno im neide , pa dajte se malo uozbiljite.ovdje ima ljudi koji znaju koji hoče pomoć, ali teme idu u lošem smjeru

NISAM HTIO OTVARAT NOVU TEMU, ALI MJERODAVNI ČE UOČITI DA TOK IDE U KRIVOM SMJERU, kad se je sve raspadalo vukao sam kolko sam god mogao, svu volju sam usmjerio na to da nekom pomognem, al onak od srca da pomognem

ali nemojte da nakon mjesec dana kaj me nema nema niti jednog kvalitetnog posta niti u jednoj temi

šta se to događa :!: :!: :!:

bravo bogec, u potpunosti se slažem
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
dali netko možda koristi premikse za krave od JOSERA i kakva su vam iskustva
 
I

ivica

Guest
dane kaže:
dali netko možda koristi premikse za krave od JOSERA i kakva su vam iskustva
ja koristim i premikse i zamjenicu ,jako sam zadovljan i premiksom o odnosom uvoznika tj. g. srecka soica
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Pozdrav.
Mi za svinje koristimo od Sana: za male Bonni-m,odojke Suggi,za velike Domino. Naravno, Suggi i Domino su u manjim postocima. Tele zasad imamo jedno, Holstein. Hranimo je sa Sanovim mlijekom u prahu Sanolac rot-om i Meggi 35 starterom. I naravno, sijeno i malo sveže trave. Jel zna možda netko nešto bolje za tele?
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
pozdrav. imam pitanje u vezi vit-min premiksa za krave

inače sam koristio Camisan, ponešto i kostovit, al sad KIM oće da uzimam neki njihov (sirelin) Silamin. ako netko zna nek kaže jel vrijedi taj Silamin kaj.

hvala

p.s. držim simentalca, oko 6000kg prosječno; hrana: sijeno (sve dts), svježi dts od proljeća do jeseni; šrot=kukuruz+zob, repini rezanci, protamilk (iako sad mislim da prelazim na sačmu soja+suncokret)
 

krunek

Član
Tu od
25 Lis 2009
Poruka
33
pozzz!!!! Evo što se tiče Silamina ja ga koristim i imam samo riječi hvale za njega. Koristim ga od prvog dana kako se pojavio na tržištu i zadovoljan sam i ja ali i kravice. Utječe na količinu mlijeka ali i na zdravlje krava.
 
M

MOCO

Guest
perje kaže:
Pozdrav.
Mi za svinje koristimo od Sana: za male Bonni-m,odojke Suggi,za velike Domino. Naravno, Suggi i Domino su u manjim postocima. Tele zasad imamo jedno, Holstein. Hranimo je sa Sanovim mlijekom u prahu Sanolac rot-om i Meggi 35 starterom. I naravno, sijeno i malo sveže trave. Jel zna možda netko nešto bolje za tele?

Ako je tele starije od 10 dana pređi na mliječnu zamjenicu Milsan isto od Sano, to ti je nešto savršeno.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ja koristim od Sana Ovisan za ovce,a za svinje koristim Protamino program isto od Sana,zato jer nemam mnogo svinja,nekih 5-6 bijelih,Landras krmaca,pa mi je nekako Protamino program jednostavan,jer ima vec u sebi soju,a ja stavim svoje zitarice i gotovo,al pred dva dana sam naisao u trgovini na nesto novo,neki premiks novi na nasem trzistu
i mogu reci da ima fantasticnu aromu i svinje se doslovno gute sa njim. Ima aromu da kompletno susjedstvo mirise od njega,kao nekad od Sugia. Vidjet cemo kako ce se pokazati,mislim kako ce svinje napredovati,dali su mi prospekte,vidim da imaju premikse i superkoncentrate za sve domace zivotinje.

Na vreci pise: Tvornica HL , HAMBURGERLEISTUNGFUTTER,proizvođac je IBEKA-PANTO proizvoda.,kaze da je osnovana 1878 godine u Njemackoj i da je ove godine pocela sa djelovanjem u Hrvatskoj pod imenom PANTO d.o.o. sa sjedistem u Rijeci ima i dva broja mobitela kao kontakti.

Vidjet cemo,uglavnom svi koji probijaju trziste nude bar na pocetku(par godina) dobru kvalitetu,sve je dobro dok se to pakira u Njemackoj,al kada to ovdje kod nas pocnu pakirat,prepakirat,cak i proizvoditi- itd... ode kvalitet u .... kako to vec kod nas sve uglavnom biva
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
ti tipovi su prvo prodavali sanoja! i tvrdili kako je to najbolje... pa otišli raditi u bijomin!!! sračkali kako sano niš ne valja! sad imaju opet ovo i tvrde kako bijomin je drek a ovo je najboljše!?
ja to neću niti probati da mi gratis daju baš zbog načina poslovanja...


prijatelj iz bjelovara kupio njihov proizvod za tovne svinje u apoteci... 7 % lizina i 2% metionina 400 000 mg vit-a to sve ima i sano za manje novaca da ne govorim da i bijomini .šauman,i likra i milkivit i salvana imaju bolje proizvode i jače za iste pare.
sad je u probi par dana i veli da je limunada... kupio jednu vreći i vraća se na šaumana.
 
B

BAGERISTA

Guest
MOCO kaže:
perje kaže:
Pozdrav.
Mi za svinje koristimo od Sana: za male Bonni-m,odojke Suggi,za velike Domino. Naravno, Suggi i Domino su u manjim postocima. Tele zasad imamo jedno, Holstein. Hranimo je sa Sanovim mlijekom u prahu Sanolac rot-om i Meggi 35 starterom. I naravno, sijeno i malo sveže trave. Jel zna možda netko nešto bolje za tele?

Ako je tele starije od 10 dana pređi na mliječnu zamjenicu Milsan isto od Sano, to ti je nešto savršeno.

Ja isto imam tele i koristim od sanolac-rot,,,,dali je to dosta ili ima još nešto šta bi trebalo davat..
Tele ima mijesec dana,,dali neko zna koje su optimalne količine za hranjenje,,ujutro i navečer,,nači u litražama..

Nije mi jasno kad se koristi Megi 35 starter,,,dali je kasno i koja je cijena pakiranja :scratch


Hvala svima na pomoči..
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Megi starter 25 kg vreča -cca 180 kuna. Nadosipaš kad pojede, smije pojesti čak do kilu dnevno, mlijeko se postepeno smanjuje. Sa mjesec dana mislim da mora 2 puta dnevno po 3 litre.
Pozdrav.
 
B

BAGERISTA

Guest
perje kaže:
Megi starter 25 kg vreča -cca 180 kuna. Nadosipaš kad pojede, smije pojesti čak do kilu dnevno, mlijeko se postepeno smanjuje. Sa mjesec dana mislim da mora 2 puta dnevno po 3 litre.
Pozdrav.


E sad si me stavio u dilemu,,,taj megi starter se daje iza obroka mlječne zamijenice,,,nači rota,,,ili kako
Mojoj dajem za sad samo rot i zato pitam,,,,ima sijena i malo sam samlio muke,,,da polako liže,,,ja njoj dajem ujutro i navečer po šest litara rota,,nači izmiješam 750g,,,na šest litara vode u obroku,,,dali griješim ili.. :scratch :scratch
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Previše je to mlijeka. Pa imaš na vreči od rot-a recepturu. Na zadnjoj strani vreče. Mi smo svojem davali po toj tabeli. Piše ti koji tjedan (starosti) joj koliko treba mlijeka dati. Naravno,ne treba točno ko što piše, ali približno. Slobodno mu daš sijena i malo svježe trave, ne rosne. A ovog Meggi-ja nek ima stalno. Ako pojede, nadosipaš. Mi svojemu nismo dali kao obrok, nego može jesti kad god hoće. U jaslama je i pojede. Rađe pije mlijeko, ali hoće i Meggi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh