• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

R

RNT5

Guest
Pozdrav svim članovima foruma.

Ako mi možete preporučiti koji traktor kupiti s prednjim utovarivačem (krokodil), prvenstveno za utovar stajskog gnoja i vuču prikolice od cca 8t.
Ja bih rado kupio traktor sa utovarivačem u kompletu.

Buđet bi bio do 100.000 kn.
Na što moram posebno obratiti pažnju prilikom kupnje? Radne sate, itd...
Gledam po oglasnicima, no većina traktora izgleda ko da je došla iz rata, a cijene masne.
Massey Fergusoni su znantno jeftiniji od konkurencije. Zasto?
Koliko konjskih snaga bi zadovoljavalo moje potrebe?
Vidim da se dosta uvoze traktori iz inozemstva. Prepustiti stvar dileru ili uzeti sam stvari u svoje ruke? No, to je korak dalje.

Hvala Vam unaprijed na pomoći... :prayer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koji traktor.. to bi ti trebao reci koji ti je zapeo za oko, sta ti se svidja.
za utovarivac i tu prikolicu bi bilo dovoljno nekih 80ak ks, pa na vise ali prednost 4cil posto je okretniji.
na sta obratiti paznju. prednji trap koji nastrada od utovarivaca, mjenjac i hidraulika dali sve funkcionira. mislim da je motor najmanja stavka posto to svaki mehanicar zna slozit i nije preskupu. dok su mjenjac i hidraulika ipak skuplji i kompliciraniji kvarovi.
radni sati i nisu toliko bitni jer tko zna koliko su puta skidani i mjenjani.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Kod mene jedan gazda ima nekoliko Zetora, jedan je s utovarivačem, mislim 6245, al nisam siguran. traktror je kupljen prije 90te, i puno radi (ima obrt za usluge,samo se uslugom bavi) i još uvjek je živ i zarađuje s njim. sad neznam dal je to tebi dovoljno veliko.
 
R

RNT5

Guest
Kod mene jedan gazda ima nekoliko Zetora, jedan je s utovarivačem, mislim 6245, al nisam siguran. traktror je kupljen prije 90te, i puno radi (ima obrt za usluge,samo se uslugom bavi) i još uvjek je živ i zarađuje s njim. sad neznam dal je to tebi dovoljno veliko.

To je 65ks? Čini mi se to nekako malo.
Kolega mi ima fiat agri s 80ks sa prednjim utovarivačem i nije da je traktor olako manevrirao prilikom utovara. Čini mi se da bi 80ks bilo min, po tome sudeći.
Btw. Bilo bi dobro da traktor ima i brzu getribu s obzirom da bi se koristio za prijevoz, a za utovar bi revers bio od velike koristi...
Pa sad, kaj ja znam... Ove godine bi morao nešto kupiti....
 
R

RNT5

Guest
koji traktor.. to bi ti trebao reci koji ti je zapeo za oko, sta ti se svidja.
za utovarivac i tu prikolicu bi bilo dovoljno nekih 80ak ks, pa na vise ali prednost 4cil posto je okretniji.
na sta obratiti paznju. prednji trap koji nastrada od utovarivaca, mjenjac i hidraulika dali sve funkcionira. mislim da je motor najmanja stavka posto to svaki mehanicar zna slozit i nije preskupu. dok su mjenjac i hidraulika ipak skuplji i kompliciraniji kvarovi.
radni sati i nisu toliko bitni jer tko zna koliko su puta skidani i mjenjani.

Hvala, tvoj post mi je od velike koristi!
Znači obratiti pažnju na mjenjač i hidrauliku! O.K!
Nekako mi se John Deere čini ok, onak bezveze :))))
Imaš li iskustvo sa M.F. s obzirom da su oni dosta jeftiniji?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam kako se kome pokazo MF i to serije 3***, jer kod nas ima takvih par u selu i okolici, i svako ko ga ima ima nekakve probleme sa njime a najviše sa elektronikom.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Hvala, tvoj post mi je od velike koristi!
Znači obratiti pažnju na mjenjač i hidrauliku! O.K!
Nekako mi se John Deere čini ok, onak bezveze :))))
Imaš li iskustvo sa M.F. s obzirom da su oni dosta jeftiniji?

Nemam iskustva ni sa jednim,ali stvari stoje ovako.Kod mene ima čovek koji ima 500 jutara svoje zemlje i radi još 600 u zakup.Isprobao je sve moguće traktore i sada ima 6 Jonnya i kaže da dok je on živ nijedan drugi traktor mu neće ući u dvorište.
Da napomenem sve je kupio polovnjake.Mislim da je uvoz iz Danske(nisam 100% siguran).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda da i ti potrazis nekog fiata posto sam ih vidjao na njuskalu s utovarivacima a i kazu da su to dosta dobri traktori.
reverzer bi dusu dao za utovarivac, ali za te novce nevjerujem da ces naci traktor s njim.
zasto su mf-i jeftini. pa, neznam. nedavno je iz dvorista otisao jedan, a dosao drugi serije 30 sto bi reklo da smo zadovoljni. stari su to traktori i netreba ocekivat cuda a imaju opreme sto puuuno mladji nemaju tako da je za ocekivat da se to tu i tamo kvari nakon 20ak godina. a i treba pravi majstor da to popravi.
kupnja polovnog je lutrija. znas i sam. izaberi sta ti se svidja, kupi i nadaj se da imas srece :rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ja mislim da marka traktora i nije toliko bitna nego samo dostupnost i cijena rezervnih djelova. Kupuješ polovan traktor koji se već dosta naradio i sigurno ćeš kad tad morati nešto popravljati i mijenjati. Nemoj da ti zbog nekog banalnog kvara, npr. AC pumpe traktor "leži" 2-3 dana. :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh