• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada cilindara !!

J

john66

Guest
Iako nije tema za poljo. forum al sam tu prijavljen i najjednostavnije mi je... radi se os Tomosovom cilindru.. pa ako se neko kuži neka pomogne.. htjeo bih proširit kanale oznaćene na slici.. pa me zanima dali bi onda moro prćka i po karburatoru i tamo nesta prepravljat ili ce ovo bit dovoljno da se postigne neka veca brzina i snaga??? i dali moram to proširivat po određenim mjerama ili se moše kako hoće??? i jel smijem proširit te kanale u bloko ili mi je to pre rizićno da diram to na blokovima ??? dali ce bit kakve koristi ako kanale proširim samo u cilindru a u blokovima ne ??
 

Prilozi

  • P1010011.jpg
    P1010011.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 434
  • 28swojr.jpg
    28swojr.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 802
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ak se ne kužiš u to NEMOJ dirat kanale!
Nabavi neki auspuh i diznu za fergič.Nek ti to neko malo poštela i gotovo!
Sve ostalo ti je prekomplicirano i ne isplati se.
Ili kupi ako ima Kit celindar s klipom neki 70ccm i miran si dok ti se radilica i njeni lageri ne atomiziraju.Al i za to treba auspuh i fergič!
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo skini ovaj priručnik za tomose http://www.4shared.com/document/Ym0KsZ8Y/prirucnik_tomos_mario.html
Malo ičitaj neke osnove za postizanje veće snage i brzine na tomosinma. Na netu imaš masu stranica za Tomos tuning te je vrlo lako doći do lake literature i pomoći u vezi povećanja snage Tomosa. Mislim da ovoj temi nije mjesto ovdje jer ipak je ovo poljo forum ali ako se moderatori ne bune nek stoji. Jer mnogi mi posjedujemo netko strae netko novije tomose.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ne samo tomose ;)
100_1330.jpg

:supz:
 
J

john66

Guest
znam da nije tema za ovaj forum.. koju bi diznu trebalo stavit ??? auspuh i kit.. nisu baš neki izbor jer nemam financisku podršku.. ovo mi se cinio jeftin i dobar pothvat..!??
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma te kanale samo lagano izbrusi tj ispoliraj,i osjetit ces razliku,ja licno to nista ne bi diro i dangubio jer opet ti ne mozes nesto postici jer ipak je to 50 ili 70ccm,kupi pravi stroj pa ganjaj brzine
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
kad se vec pise o stublinama motora da i ja pitam imam mz es 150 i puko mi je jedan seger na bolcni klipa pa mi je isparo(lijepo zarovio) stublinu i ja sam razmisljo da mu uradim specialu sa 56 na mozda 57,e sad poznavaoci mz-e su mi rekli da je njegova stublina oblozena nikasilom pa da kad bi je busio skino bi taj sloj i ne bi dugo trajalo.sta mislite vi
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Iako nije tema za poljo. forum al sam tu prijavljen i najjednostavnije mi je... radi se os Tomosovom cilindru.. pa ako se neko kuži neka pomogne.. htjeo bih proširit kanale oznaćene na slici.. pa me zanima dali bi onda moro prćka i po karburatoru i tamo nesta prepravljat ili ce ovo bit dovoljno da se postigne neka veca brzina i snaga??? i dali moram to proširivat po određenim mjerama ili se moše kako hoće??? i jel smijem proširit te kanale u bloko ili mi je to pre rizićno da diram to na blokovima ??? dali ce bit kakve koristi ako kanale proširim samo u cilindru a u blokovima ne ??

te kanale sa strane nemoj dirati,oni se nazivaju preljevni kanali
ja imam takav cilindar i motor s njim postiže 100 km/h i 15000 okretaja
kao prvo
čelo klipa ispoliraj
onda usisnoga kanala sa šmirglinom pošmirglaj tak dugo dok ne dojdeš do čistog željeza
i tak ispušnoga samo kaj ispušnoga ispoliraj
onda
karburator ti preporučam da imaš binga 19slh
montiral se je na bt-e
ili ak imaš od t15 isto je dobar
auspuh ak je t15 ne diraj ništ
samo ga očisti od gareži
e da
klip sa l karikom da imaš još bolje
sad proširivanje cilindra meni je bezveze
jer je moj cilindar 38,5mm a prestignem onoga koj ima 41mm klipa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
ja imam takav cilindar i motor s njim postiže 100 km/h i 15000 okretaja

sad proširivanje cilindra meni je bezveze
jer je moj cilindar 38,5mm a prestignem onoga koj ima 41mm klipa
Opet ti i 15 000 okretaja, a več sam te pital s čim si ga zmeril?

Ovo drugo sa brzinom nema veze ;)
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Opet ti i 15 000 okretaja, a več sam te pital s čim si ga zmeril?

Ovo drugo sa brzinom nema veze ;)

42 klip, i smanjiš mali lančanik za zub i ide ko zvijer.
imam doma petnajsticu, zao mi ju gledat kak propada, a na motoru sam napravil generalku i sad stoji tak bezveze, moral bi ju izvadit iz šupe, malo zglancat i deri
jel znate nekoga da nikluje, i kolko to otprilike dođe?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovo je BIl nekad bicikl s motorom i još se tak piše8)
Inače je to vozilica moje vesele mladosti koja je u 3 il 4 fazi prerade izgubila pedale!

muhaničar ovo tvoje je oldtajmer prve klase!
to francus neki?
Moje je ipak isto godište kak i ja i daleko od originalnog stanja!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Jeste Francuz. Solex, stariji od mene. 64 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh