• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRESJEK AUSPUHA SDF

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
puknuti kaže:
ZJ kaže:
Čuj, ako jako zuji iznad 35, a ne zuji kad nekaj radiš na sličnim okretajima (dakle iza 2000), da nije kaj u reduktorima ili getribi?
ma kaj bi , iznad 35 mu fučkaju retrovizori
Ahaaaa!
 
T

tbakovlj

Guest
Inox ti nije dobar za auspuh jer se grije dvostruko više nego obično željezo, stavi ga na traktor bez kabine pa imas odma i grijanje dok se voziš :lol: :lol:
 
T

Toyo

Guest
z inox je auspuh moguče napravit. ja sam na poslu napravio i još danas ide. inox ima felere-kako švasaš i šta hočeš staviti nutra za zmanšanje zvuka. i obvezno pelaj na elektro erozijo. i pofarbaj z cink ili crom barvo 1200C. moraš uzeti cjevi obavezno da ima meso 1-2 mm, ako imaš tanjše ti bude skurilo. švasaj z metodom TIK. moraš znati nešto-> ako previše napuniš cjev onda ti trpi motor i zatvara ga. ako premalo imaš imaš previše zvuka. neznam ako tvoj ima sondu ili ne. z sondu je isto zajebancija. ako te zanima možem staviti gore načrt kako smo mi to napravili. auspuk je bio za zetor 5011
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Toyo kaže:
z inox je auspuh moguče napravit. ja sam na poslu napravio i još danas ide. inox ima felere-kako švasaš i šta hočeš staviti nutra za zmanšanje zvuka. i obvezno pelaj na elektro erozijo. i pofarbaj z cink ili crom barvo 1200C. moraš uzeti cjevi obavezno da ima meso 1-2 mm, ako imaš tanjše ti bude skurilo. švasaj z metodom TIK. moraš znati nešto-> ako previše napuniš cjev onda ti trpi motor i zatvara ga. ako premalo imaš imaš previše zvuka. neznam ako tvoj ima sondu ili ne. z sondu je isto zajebancija. ako te zanima možem staviti gore načrt kako smo mi to napravili. auspuk je bio za zetor 5011

Moze stavi nacrt
 
T

Toyo

Guest
mi smo na poslu radili puno takših stvari. načr nije neki specialan ali toliko se vidi.
 
T

Toyo

Guest
ma nije to vse....pelaj se i ti tamo naprave....tamo treba i platiti.
ako imaš volju, djelove, i malo znanja možeš napravtij....mislim da ti u đepu ostane 50 eura...danas to nije malo novaca
mora se on da odluči šta bude, ja samo možem napisti moja iskustva u tim stvarima
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Problem riješen, nije bio problem u auspuhu :oops: :oops: :oops: :oops: :?
Serviser u 5 min otkrio problem, otišao je ležaj od osovine koja pokreće prvi pogon.
A mi vadili doma auspuh dole i tresli ga, a unutra se niš ne čuje. :oops:
Al dobro, sad lambo opet ide 40 :D :D :D :D :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh