• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prestavljanje Vocar88

V

vocar88

Guest
Pozdrav

Ja sam Borjan Karapetrović živim u Miljevićima-Opština Gradiška-Republika Srpska. Diplomirani sam inžinjer Voćarstva i Vinogradarstva,ali i dalje studiram na master programu smjer Tehnologija biljnih proizvoda. Bavim se voćarstvom, pčelarstvom i pomažem roditeljima koji se bave ratarstvom i stočarstvom. Od malena sam zavolio poljoprivredu još dok sam bio mali sam sa djedom i ocem pomagaou nekim aktivnostima.

Toliko od mene za sada.
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću i dobro nam došal! ...

., Sretno TI u daljenjm bavljenju sa poljoprivredom., čitamo - pišemo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša............:partyman::partyman:
Vidim da poljoprivredu voliš od malena...........8)8)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Pozdrav zemljak i dobro dosao :partyman::partyman::partyman:
 
V

vocar88

Guest
Šta imaš od voća?
Koju mehanizaciju koristiš i sl.?

Od voća imam šljive jabuke kruške za svoje potrebe cca 5 dunuma. U planu imam napraviti jedan manji rasadnik i jedan voćnjak. Od mehanizacije koristim traktor IMT539, orošivač, to je za sada pošto se ne bavim direktno voćarstvom već se bavim ratarstvom stočarstvom, a tu imam malo više mehanizacije.

Vidim da se i vi bavite poljoprivrednom proizvodnjom,a pored toga i pčelarstvom. Takođe i ja pčelarim imam oko 25 društava u LR sanducima. Gdje se vi nalazite?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ljubinje Hercegovina.
Nemoj persirati ne znam koje si godište ali ja sam 85, a imam osjećaj da smo tu negdje.
Orošivač=atomizer ili je prskalica?
Ja tražim da kupim atomizer ali nikako da nađem dobar.
Pozdrav
 
V

vocar88

Guest
Ja sam 88 godište. Automizer kapaciteta 440 L to kod nas ima na više lokacije za kupovinu, ne znam dole kod Vas kakvo je stanje ali ako imate Golić trade.doo onda dole imaš,odmah da ti kažem da ti se ne isplati kupovati polovni iz razloga što ove godine imaš posticaj ministarstva poljoprivrede Republike Srpske na sve u iznosu pola uloženih srestava uslov da imaš do 35 godina i da imaš zemlje na sebi. Tako da ti novi automizer dođe iste cjene kao i polovan.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Znam ali to je bilo u pravilniku za 2011 godinu, a pitanje je hoće li biti sada. Isto tako ljudi koji su prošle godine kupovali još nisu dobili povrat od 40%.
Takav hoću i ja da kupim. Nov sam gledao u Kobatovcima, čini mi se Agromehanika odličan za moje potrebe, a kako se kreće cijena polovnih?
Znam da nov kad se izvrši povrat košta oko 1700KM.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Znam ali to je bilo u pravilniku za 2011 godinu, a pitanje je hoće li biti sada. Isto tako ljudi koji su prošle godine kupovali još nisu dobili povrat od 40%.
Takav hoću i ja da kupim. Nov sam gledao u Kobatovcima, čini mi se Agromehanika odličan za moje potrebe, a kako se kreće cijena polovnih?
Znam da nov kad se izvrši povrat košta oko 1700KM.
Agromehnika je za nase uslove i potrebe sasvim solidan izbor, mi imamo vec par godina i pokazao se dobar, samo je preporuka da se kupi sa usmjerivacima
 
V

vocar88

Guest
Agromehnika je za nase uslove i potrebe sasvim solidan izbor, mi imamo vec par godina i pokazao se dobar, samo je preporuka da se kupi sa usmjerivacima

Ovo što ti je kolega Ranko predložio, imaš u Agrokopu i kod Golića u Gradišci a možda i Romanovcima i Novoj Topoli na Srbačkom putu. Sad nisam siguran koliko košta jedan takav. Min poljoprivrede RS je sada od ove godine istaklo da daje posticaj u visini 50% uloženog samo ako imaš do 35 godina čak je to bilo na snopu prije mislim dvije nedelja pogledaj na RTRS-u ima isječak.
 
Na vrh