• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preuređenje IMT-a 565

  • Temu pokrenuo Jakov
  • Datum prvog posta
J

Jakov

Guest
Evo prijatelji pošto i u mirovini ne mirujem uzeo sam raditi IMT 565 za prijatelja uz pomoć sina ! Ovo je izgledalo kao spašavanje vojnika Ryana ! Traktor je bio Šumski ,imao je bar od cijevi ,konstrukciju kabine ,i nešto malo lima dalje nije vrijedno pisati što još nije imao ! Sad sam skoro pri završetku tako da do 10 bude spreman za tehnički ! Razlika postoji u odnosu na klasičan IMT tako da je kabina tapacirana ,klimatizirana , ima 4 radna svjetla, 2 gabira ,rotirke, itd : Evo pokušat ću UP-LO neke slike još je u fazi rada a finiš će doći na kraju komplet slika !









Ako postoji zainteresiranih ,sljedite moje teme možda ćete naći nešto korisno da sebi pomognete !

S poštovanjem Jakov
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Klimatizirana kabina na IMT u..:scratch :scratch :scratch
A šta su to gabiri (2 gabira )
S obzirom na to da je bio šumski,kabina je dobro sređena :supz:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jako lijepo, meni se svida detalj s vatrogasnim aparatom na haubi :prayer:
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa vatrogasni aparat ima veze sa klimom :mrgreen: Kad klima previše ugrije,stisneš mlaznicu aparata i pališ hlađenje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .......

Ma zezam se :) ....vatrogasni aparat je jako korisna stvarčica
 
M

Miško 007

Guest
Lijepo pohvala za trud....
A kabinu si polovnu kupio ili...
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Jako ljepo, a požarni aparat ja jako dobra stvar meni je spasio auto. :gitarist:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Za trud sve čestitke:supz:

A sad klima,a kabine je sa sve strane otvorena,od iza nije zatvorena i naprijed oko instrument table se vide rupe?
Kako je zatvorena oko diferencijala?

Više slika uvijek dobro dođe:)
 
J

Jakov

Guest
Za trud sve čestitke:supz:

A sad klima,a kabine je sa sve strane otvorena,od iza nije zatvorena i naprijed oko instrument table se vide rupe?
Kako je zatvorena oko diferencijala?

Više slika uvijek dobro dođe:)

Kolege da nebih otvarao novi post pokušat ću brzinski odgovoriti na vaša pitanja ! Kako sam rekao traktor je radio u šumi ,nije baš nešto puno ni plačen ,ali kolega želi da bude posebit ,radim prijatelju ne radim za novac !
Krenimo redom ,počelo se od temelja znači sve je rađeno diferencijal pa na gore .
Kabinu smo radili ja i sin ,nosi se na gumenim nosačima tako da se izbjegne prenošenje buke ! Kad budu slike postavljene tad če vam biti sve jasnije . Da rekao sam klimatizacija ,pod tim podrazumjevam grijanje hlađenje ! Kabina je unutra obložena tvrdim stiriporom 30mm preko nje je Itison komlet sve osim gaziša za noge tu je guma 15mm. Prednji dio kabine je odvojen vatrozidnim limom od motora po vani je obojan unutra tapaciran. Zadnji dio što je kolega rekao da ima platneni zastor isto je zatvoren limom ,po vani pobojan unutra tapaciran . Komplet instalacija je provučena kroz kabinu (cijevi ) tako da nema nigdje da se vide vodovi instalacije ! Gornji dio instalacije je neovisan o donjem dijelu ! (kolega Gabariti su vam dva zadnja radna svjetla) možete naći u nekim elekto shemama pod nazivom radna svjetla u zagradi gabariti ! Do sada je utrošeno dosta novca,materijala,sati rada ! ali vodili smo o svemu računa , pa u naprijed predviđali planove rada , da bih se što ugodnije čovjek osjećao , tu je još dosta toga ugrađeno od Cd pa na dalje slike će vam reći sve ! 30 godina sam radio ovaj posao ,ali ovakav zahvat nisam radio ovo je prvi puta i to na IMT-u ali što da ne ako može to biti urađeno primjer na Zetoru ,Ursusu pa sve su to ljudi napravili znači moguće je samo dosta rada . ! S poštovanjem Jakov
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uradio si mnogo posla.Mi mozemo pricati sta hocemo, bitno je da si ti zadovoljan.
 
M

Miško 007

Guest
Nemam rječi svaka čast mene najviše buni gdje tapicirati te stvari i naci...
Pogotovo kabina skupa je ko dragi kamen...
 
J

Jakov

Guest
Nemam rječi svaka čast mene najviše buni gdje tapicirati te stvari i naci...
Pogotovo kabina skupa je ko dragi kamen...

Ovako kolege ! Evo prvo odgovora kolegi kod mene komp, kabina tapacirana sa staklima i instalacijom je povoljna! ,tapaciranje i nije nešto posebito skupo
najviše me koštalo ljepilo ,stiropor,itson nisu skupi tako da sam u OS našao povoljno itisona po 16 kn/m2 . Imam dosta slika nešto ću okačiti ovdje a nešto na Youtube da ne zauzimam prostora puno na Forumu. Uskoro sljede druge reparacije Ursus,Imt,Deutz . Molio bih da se ovo ne uzima kao moja neka poslovna reklama ne niti slučajno ,a isto tako ovo ne kačim da se dokažem kao pametna osoba ima i boljih od mene ,razlog je da se pokušate i sami motivirati na rad i nešto sami sebi uraditi ,a ja ću ako mogu pomoći!

S poštovanjem Jakov
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Svaka čast, nemam riječi!! Ovo je stvarno super urađeno, kabina je puuuno bolja nego na novom IMT-u :!: :DMnogo truda i volje je uloženo u ovo i stvarno je super ispalo! Odličnan posao!! :gitarist:
 
M

Miško 007

Guest
Ovako kolege ! Evo prvo odgovora kolegi kod mene komp, kabina tapacirana sa staklima i instalacijom je povoljna! ,tapaciranje i nije nešto posebito skupo
najviše me koštalo ljepilo ,stiropor,itson nisu skupi tako da sam u OS našao povoljno itisona po 16 kn/m2 . Imam dosta slika nešto ću okačiti ovdje a nešto na Youtube da ne zauzimam prostora puno na Forumu. Uskoro sljede druge reparacije Ursus,Imt,Deutz . Molio bih da se ovo ne uzima kao moja neka poslovna reklama ne niti slučajno ,a isto tako ovo ne kačim da se dokažem kao pametna osoba ima i boljih od mene ,razlog je da se pokušate i sami motivirati na rad i nešto sami sebi uraditi ,a ja ću ako mogu pomoći!

S poštovanjem Jakov

Svaka čast ja inače volim IMT pohvala na radu danas ljudi zanemaruju strojeve ...
Tako da većina je neispravna pa se priča kako ti strojevi ne valjaju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh