• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prevare

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Neznam koliko znate, ili ste upućeni u to, pojavila se nekakva nova vrsta prevaranta, ajmo to tako nazvati.. Kolega prodaje dugo svoj automobil, da bi prije koji dan dobio poruku s mobitela, da je čovijek zainteresiran za kupovinu (iz Rusije, to smo saznali jel smo išli najprije vidjeti pozivni br).. Tražio je još dodatne slike, i odmah je bio spreman uplatiti dogovorenu cijenu koju je kolega tražio putem Pay-Pala. Prvo je tražio da se kolega raspita za cijenu špedicije, ali pošto to nije bilo kao prihvatljivo, ispalo je da ima agenta nekakve firme u zg, koji bi trebao to vozilo pokupiti, vjerojatno nakon uplate, odjave, i carinskih poslova.. Sad, o čem se radi... uplati on novce na Pay-pal, ali ih kolega nemože dignuti 30 dana.. auto spakuje, riješi papire, auto utputuje, novci se povuku s računa i kraj.. Sreća da je išao malo gledati po forumima, dosta ih je izvarano tako, ali dobar dio šta je uplatio po par sto eura za troškove, kao ovi sa traktorima.. tako da.. pazite kak trgujete :eek::
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Potpuno ista stvar kad je bratić prodavao auto nedugo, samo kaj je on dobio mail ne sms...
Sreća pa je prosurfao malo po forumima i nije pristao.

Ako si korisnik paypala duže vrijeme novce možeš diguti odmah nakon uplate, bar je kod mene tako.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A zakaj mu ne bi ponudil da njegov agent može doći po auto nakon što novci sjednu na račun prodavača?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prevaranti opet idu korak dalje...
Zetorboy-koju sliku mu je lik poslao,hahaha!
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Radim sa paypalom nekoliko godina i pošto nemam pritužbi od strane kupaca novce mogu dignuti odmah po uplati.
Proteklih 2 tjedna sam imao nekoliko uplata iz Engleske (oko180 £) i novci su već na mom deviznom računu.
U slučaju da je kupac nezadovoljan može tražiti povrat novaca.

A kaj se tiče prevaranta dobro ga je ovaj s linka sredio :-D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@Zetorboy,

nemam iskustva s paypalom, ali kad sam napisal da novci trebaju biti na računu, podrazumjeval sam da mogu njima raspolagati. Dok ne mogu, novci za mene nisu na računu. Svaka čast na sređivanju prevaranta, a usput si došel do dva saznanja:
1. naši zakoni i propisi ne predviđaju prevenciju lopovluka. Da je drukčije možda bi se previše smanjil broj kriminalaca, a to znači manje posla za policiju i pravosuđe.
2. servise poput paypala ne zanimaju lopovi nego da je njihovo poslovanje u okviru zakonskih normi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Nemam baš ni ja s njime, jel ga ne koristim i uopće nemam, ali smo pričali s ljudima koji imaju račun, pa u suštini tak to funkcionira.. Poanta ovog posta i je da to što više ljudi to pročita, pa da ne nasjedne s time, jel nas ionak naši previše hebu de stignu,i bez pijanih rusa hehe .. Ovak, čim i dobiješ poruku takvog sadržaja, odmah ju obrišeš jel znaš o čem se radi :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja mogu samo nadodati da se slicna stvar i meni dogodila. Fino došao mi sms sa upitom za oglas sa njuskala i nek se javim na mail. Javio sam se na mail ali uskoro shvatio da je prevara. Predobre stvari nisu istinite.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 
Na vrh