• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prihvatljiva hrana za domace kokosi

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ako nemaš mlin probaj namočiti žitarice navečer za ujutro(doručak) i ujutro za navečer (večera). Ja im to znam često napraviti, sa kruhom i burecima stavim pšenice u zrnu i za 8 sati je pšenica mekana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad imam šrota do kraja mjeseca. Kod idućeg šrotanja bum pojačal udio pšenice pa bum videl kaj bu. Za sad im morem malo pojačati šrot, ipak u njemu ima i malo pšenice i malo soje, a smanjiti kuruzu u zrnu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nemam koke al pravim djedu smjesu za njih. Psenica, jecam i kukuruz idu u podjednakim omjerima i uz to ide malo suncokreta. Mljeveno naravno. U to umjesa valpomin za nesilice.
Zelenog imaju cijeli dan, salate, stocnog kelja... Od 10 koka svaki dan ima 7-10 jaja. A sta smatras prirodnom hranom bi trebao malo pojasnit.

Mljeveni kukuruz.

Kod mene se srot smatra ovo iznad.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ljudi, ja sam svoje hranil sa čistom koruzom. Ali nesilice iz Perfe trebaju bar 3 meseca za prilagodbu. Prošlu srijedu smo pozabili zapreti kokoši, došla lukava i odnesla 12 komada. Jučer smo kupili 30 kom nesilica iz gajbi. To je užas, opće nemaju perje. Ali došle su one u školu. Danas 8 jaja.
 

Mireille

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
14
Nemam koke al pravim djedu smjesu za njih. Psenica, jecam i kukuruz idu u podjednakim omjerima i uz to ide malo suncokreta. Mljeveno naravno. U to umjesa valpomin za nesilice.
Zelenog imaju cijeli dan, salate, stocnog kelja... Od 10 koka svaki dan ima 7-10 jaja. A sta smatras prirodnom hranom bi trebao malo pojasnit.



Kod mene se srot smatra ovo iznad.
Sta je valpomin?
Pod prirodno smatram bez hemije
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Ljudi, ja sam svoje hranil sa čistom koruzom. Ali nesilice iz Perfe trebaju bar 3 meseca za prilagodbu. Prošlu srijedu smo pozabili zapreti kokoši, došla lukava i odnesla 12 komada. Jučer smo kupili 30 kom nesilica iz gajbi. To je užas, opće nemaju perje. Ali došle su one u školu. Danas 8 jaja.
Bude im izraslo perje


A ko ima domaće mlade kokoši, one počnu nesti s cca. 6 mjeseci starosti, tak da samo strpljivo.
Kokoš da bi nesla jaja mora imati dovoljno proteina u hrani. Tak da čista kuruza nije neka sreća za nesivost, a pšenica dosta "izbjeljuje" jaja (da velim da žumanjak ne bude jako žuti). Stoga ja uz kukuruz i malo pšenice dodajem stočni grašak da nabijem proteine. I umješam drobljene ljuske da bi jaja imala čvrstu ljusku.
Naravno, sve to meljem, ali sam ih naučil i na zrno tak da ne moram mesti ispod kukuružnjaka :)
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje jedu kukuruz+barem još jedna žitarica(trenutno ječam i tritikal) , redovito jedu zelenjavu(ispasa cca 2-3 sata i košena trava,zelenjava iz vrta) ,u ograđenom su voćnjaku pa krkaju i jabuke tako to voće, kad imam dam im starog kruha i još neke ostatke iz kuhinje ,nosivost je zadovoljavajuća, bila bi veća da jedu smjesu ili koncentrat ali meni je najbitnija kvaliteta jer prvenstveno hranim za sebe a višak prodajem... Inače jedu i zrno i mljeveno naučio sam ih na oboje
 

Lakipro privreda

Novi član
Tu od
1 Sij 2023
Poruka
1
Pozdrav ja sam novi ovdje i zelim samo reći ako vam hjeb napuhu je Vase kokoši to je zato sto je vjerojatno kupovni hjeb to se resi lako uzmete i skuha te hjeb kao što su i vase nane nene ili babe to je zdravo za vas i njih
Jaja morate dobro u sitnit da bi im dali
Posto ako vam bude mrsko kokoši ce vam kjucat jaja a najzdravije je da im dajete biljke (travu,povrce,voce)
Ako želite da vam kokosi budu zdrave izbjegavajte im davat kupovine proizvode🐤meni su kokoši porodica
Ja sam odhranio kad su bile samo jaje
Treba ih hraniti zdravo zato što su i oni
Ziva biča plus (+) imace ljepsa i zdravija jaka i bice vise jaja dnevno
 
Na vrh