• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolica-baza za pokretnu kućicu (Tiny House)

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Ni sam ne znam jesam li pogodio temu, ako mislite da nisam maknut ću u neku drugu temu.
Bavim se mišlju da napravim "Tiny House", više informacija kako to izgleda imate npr ovdje.
Ono što me interesira, imate li neku ideju kako napraviti bazu prikolice, znači nosivi dio sa kotačima, kukom, kočnicom, svjetlima....od čega bi se to dalo napraviti, a da se može napraviti homologacija u budućnosti kako bi se kućica mogla premjestiti?
Kako najjeftinije dobiti nešto ovakvo?
IMG_2457.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Posto kuku, ovjes i kocnice kod nas ne mozes napraviti u samogradnji preostaje upotrijebiti sasiju od neke kamp prikolice. Ili kupiti neku rashodovanu prikolicu za gradilista. Poprilicno popularno u Njemackoj. Problem je da su obicno dozvoljenje brzine dosta male. Jer se prevoze kamionima ili traktorima(sumarstvo)...https://www.google.hr/search?q=bauwagen&client=tablet-android-tmobile-hr&espv=1&biw=914&bih=571&source=lnms&tbm=isch&sboxchip=Slike&sa=X&ei=9mmBVNKQBO2S7AbH34GQDg&ved=0CAgQ_AUoAQ
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel ti treba za prevoziti (i kak daleko) ili samo zato da ima kotače, pa da netrebaš dozvolu?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
I jedno i drugo, prijevoz vrlo rijetko, ali mora postojati ta mogućnost.

@hodor, ta drvena kućica je vrlo teška, možda bi baza od neke poljoprivredne prikolice bila bolji izbor, ali nisam tu baš potkovan pa nagađam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pitam te zato jer bi možda bilo jednostavnije napraviti kotače forme radi, eventualno da se da pomaknuti traktorom, da prođeš bez papira.
Kad ju treba seliti, da se to obavi na vučnoj službi.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
I jedno i drugo, prijevoz vrlo rijetko, ali mora postojati ta mogućnost.

@hodor, ta drvena kućica je vrlo teška, možda bi baza od neke poljoprivredne prikolice bila bolji izbor, ali nisam tu baš potkovan pa nagađam.

Pa ima kamp prikolica i po 2 tone, a okvir nadgradnje mora bit dovoljno cvrst/krut i onda nije problem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Dobra baza za napraviti bi bila prikolica za prijevoz automobila (sa dvije osovine), niska je, dosta dugačka, može imati nosivost do 2,5 tona, ima naletnu kočnicu. Traktorska prikolica je visoka, osovninu ima straga, može doći u izbor ako je namijenjena za premještanje sa traktorom. A ova prva varijanta je bolji izbor za premještanje sa terencom, kombijem ili nekim jačim autom, koji bi sve to mogao vući i zaustaviti .:icon_lol:
Mogu ti nabaviti frižider sa kompresorom na 12V.:(happy):
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Hmmm, dal si mi ideju brgud, gledam malo na njuškalo i ovo mi je zapelo za oko, visina nije problem, napravi se par štengi, a prostor ispod se može iskoristiti:
http://www.njuskalo.hr/kamionske-prikolice/kamionska-prikolica-2-osovine-oglas-7587766

Veliko, robusno, velika nosivost..samo ne znam kako funkcioniraju stvari u vezi registracije...ako mi treba prijevoz prikolice? Postoji li neka privremena registracija na jedan ili par mjeseci, kad ju želim prebaciti s lokacije na lokaciju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,806
Uvjek postoji mogučnost izdavanja probnih tablica na minimalno 3 dana. Trošak oko 150 kuna ali se upisuje relacija i razlog.
Neznam kak funkcionira za vozila koja su samogradnja i nisu nikad bila registrirana ali možeš navesti da ju voziš na atestiranje.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kontaktiraj torbarinu (googlaj) on ti ej napravio biznis sa trajlerima za plovila.
Znaci otkljucao je neku semu, mora postojat mogucnost samogradnje, normalno pod odredjenim uvjetima...
Ne ocekujem da ce ti to torbarina otkrit, ali mozda ti moze napravit sve, relativno povoljno
 

Najnoviji postovi

Na vrh