• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolica za motokultivator na pogon od hidromotora.

tromijura

Novi član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
2
Kako i sam naslov teme kaže došao sam na ideju da pokušam napraviti pogonsku prikolicu na hidromotora.
Neznam da li je to baš pametna ideja pa sam zato postavio tu temu da se malo više ljudi uključi u debatu. Uglavnom ideja je ta da uzmem zadnji most odnosno diferencijal od Fiat Pande i na njega direktno namontiram hidromotor, a pumpu spojim na izlazno kardansko vratilo te pomoću sajle uključujemo pogon na prikolici kada je potrebno , znači u uvjetima kada malo fali da izvučem brijeg. Na tu ideju sam došao pošto se na mojeg TPS greey od 8ks ne može prikopčati pogonska prikolica na kardan .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Može, samo odredi za koju brzinu želiš 1., 2. ili 3.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nešto slično je napravil kolega a koristil je pumpu i hidromotor od kocka balirke katapulta .
 

tromijura

Novi član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
2
Može, samo odredi za koju brzinu želiš 1., 2. ili 3.
Planiram to koristiti samo u prvoj brzini.

Nešto slično je napravil kolega a koristil je pumpu i hidromotor od kocka balirke katapulta .
Da li možeš da slikaš ako nije problem. Imam ideju kako to napraviti ali nisam stoposto siguran
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Onda jednostavno napravi redukciju lancem između diferencijala i kardana tak da ti odgovara za prvu brzinu i spoji pogon kardanom.
Još je bolja ideja ova koju ti je rekel Zoki, da se doda i frajlauf spojka, tak da pogon prikolice radi kad MTK uspori (kliže) ispod namještene brzine. Tad čak ni ne trebaš brinuti u kojoj je MTK brzini (ak se prijenos namjesti za prvu brzinu), jer bu pogon prikolice (u smjeru naprijed) automatski isključen.
Inače to sam videl napravljeno tak da se pogon prikolice koristi za vožnju po cesti (isključi se pogon kotača), čak i s dodanom getribom na prikolicu.
Ako to napraviš s pumpom i hidro motorom, nebuš dobil nikaj više nego s običnim kardanskim pogonom, osim problema isključivanja pogona kad ti ne treba (treba mehanički odvojiti hidro motor od diferencijala).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo sa jednim ventilom pustiš pritisak u rezervar ulja . Nemam sliku a nema više ni gazde ni prikolice .
 

Najnoviji postovi

Na vrh