• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pritezanje glave na imt 542

L

lovrenčić

Guest
bok.. zanima me koliko se priteze glava i da li moze skica???hvala
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ova mi tema bas uletila kad mi trebaju misljenja iskusnijih ....
Dakle, trebam napraviti prvi servis na novom 539, nakon 60 sati laganini rada na 1500 okr/min.
Sto osim zamjene ulja motora i filtera te zatezanja glave je zgodno za napraviti/iskontrolirati? Kad mi vec serviser koji zna znanje dolazi on-site da ga malo i ugnjavim ;)
 
V

VTZ

Guest
Zbog samog zatezanja glave bit će opet potrebno iznova podesiti zazore ventila. Usput je dobro provjeriti zategnutost svih ostalih vijaka na traktoru, koji na početku imaju tendenciju otpuštanja.

Posebno treba paziti na vijke na glavčinama koji drže zadnje kotače, kao i vijke na felgama, za podešavanje širine gaza.
 
B

Bobo

Guest
Moj traktor je prvi dan presao 60-ak km i kotaci su bili toliko otegnuti da su se dva sjedista vijaka postala jajasta...

Sutradan garnitura kljuceva, i dotezanje svakog vijka do kojeg sam mogao doci i nisam niti jedan nasao koji nije bio dotegnut kako treba...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
To je kod moga vec odradjeno prije nego sam ga sluzbeno preuzeo ;) A u kasnijim kontrolama nisam naisao na ponavljanje problema ;) A to da ce majstor to ponovno pogledati se podrazumjeva :) vjerujem i bez moga pitanja :)
 
V

VTZ

Guest
Novi vijci se zbog opterećenja najviše istežu, kasnije te tendencije više nema toliko. Kad sam kupio VTZ, ja sam dosta pažnje posvećivao dotezanju svih vijaka. Ali svejedno se nekako dogodilo da se traktor počeo bočno klatiti u vožnji. Vijci na felgi (gdje se podešava širina kotača) su se već toliko otpustili, da se jedan kotač počeo klatiti nekoliko cm lijevo-desno.

Na kraju sam stavio duple matice, i od tada više nema tih problema..
 
J

jd6330

Guest
ok, hvala. rastavio sam dizne treba ih propirit i skinuo glavu radi zamjene brtve, prednji klip je pun šljake od neizgorenog goriva. jel moguće da zbog lošeg izgaranja zapeknu i karike?
 
0

014dragan

Guest
ako neko moze da mi pomogne,naime nasao sam jedan oglas na -adsoglasi- al ne mogu da saznam broj telefona od prodavca jer nisam registrovan.U pitanju je traktor imt 558 koji se nalazi u Sutjeska kod Zrnjanina.Unapred hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
014dragan kaže:
ako neko moze da mi pomogne,naime nasao sam jedan oglas na -adsoglasi- al ne mogu da saznam broj telefona od prodavca jer nisam registrovan.U pitanju je traktor imt 558 koji se nalazi u Sutjeska kod Zrnjanina.Unapred hvala
pa registriraj se ..kako si ovdje tako i tamo
 

Najnoviji postovi

Na vrh