• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prjevoz bala iz RH u BiH

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozzic...

Pa da krenemo.... U Županji smo našli jednog čovjeka koji radi puno zemlje, i mi to mislimo da baliramo, ove godine je imao 140 ha soje, a o pšenici da ne pričamo...

Pa imamo problem, te bale bi mi prevozili u BiH ali je problem carinjenje...

Kažu da je to biljno i da nekakva inspekcija to mora pregledat pa se to ne isplati koliko košta..

Imate li vi kakvo rješenje ?
Hvala

P.S.
Evo vam jedna pjesima za atmosferu :D
http://www.youtube.com/watch?v=FmfhBaYMgr8
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozzic...

Pa da krenemo.... U Županji smo našli jednog čovjeka koji radi puno zemlje, i mi to mislimo da baliramo, ove godine je imao 140 ha soje, a o pšenici da ne pričamo...

Pa imamo problem, te bale bi mi prevozili u BiH ali je problem carinjenje...

Kažu da je to biljno i da nekakva inspekcija to mora pregledat pa se to ne isplati koliko košta..

Imate li vi kakvo rješenje ?
Hvala

P.S.
Evo vam jedna pjesima za atmosferu :D
http://www.youtube.com/watch?v=FmfhBaYMgr8

da, koliko znam fitopatolog to mora pregledati,neznam o kojoj se količini radi ali mislim da to nije skupo,a carine između HR i BiH koliko znam ionako nema.Čak mislim da fitopatolog i neizlazi na lice mjesto,nego se uplati neka suma i gas,njima je bitna lova,a ti vozi šta hoćeš
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Misle se tovarit rolo bale u 2 prikolice, 14 t i 16 t.... sada mene zanima ta cjena, kolko se to mora dat i sve uz to, imam rodjaka dovezo bi on to, vec sam se raspito za zekana prednji utovarivac nabavit samo je problem ta carina...

Mozda netko zna kolko se to placa ? :S
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Misle se tovarit rolo bale u 2 prikolice, 14 t i 16 t.... sada mene zanima ta cjena, kolko se to mora dat i sve uz to, imam rodjaka dovezo bi on to, vec sam se raspito za zekana prednji utovarivac nabavit samo je problem ta carina...

Mozda netko zna kolko se to placa ? :S

odi na gr prelaz gdje to misliš prevoziti pa pitaj,nije svugdje isto,jedni uzimaju manje a drugi više,a opet imaš i prelaza gdje se to smije ili nesmije prevoziti.i znaj, svi su oni podmitljivi
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
heheh.. svi su podmitljivi, samo kolko to kosta :D... jer to bi se moralo bar 10-ak puta vozit... a neznam za pelet tolko bala da li se isplati i sve to, ali probat cemo, vidjet cemo :)

Uglavnom hvala :D

Ako jos netko zna nesto slobodno neka kaze :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh