• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

probelmi sa zdravljem peradi

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Imam problem sa tovnim bijelim pilićima, več mi je 10 kom otišlo na njih 70 u par dana. Izleženi su 28.02., uzela sam ih sa 1 dan, hranim sa Sano fino smjesom onako kako piše na vreči i do sada sve OK, a zadnjih dana samo ih nalazim uginule. Krene kunjati, samo leži sa guzicom u zraku a glava nakrivljena na podu i to je to. Mislili smo da nije kakav proljev i veterinarka nam je preporučila za proljev Sulfadimidil i to im dajem već četvrti dan, ali nema poboljšanja a već bi bili bolje da je to problem.
Ima li tko kakvo riješenje. Nije mi žao izgubiti ih prvih tjedan dva, ali sada su već skoro pred klanje a oni odlaze.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Imam problem sa tovnim bijelim pilićima, več mi je 10 kom otišlo na njih 70 u par dana. Izleženi su 28.02., uzela sam ih sa 1 dan, hranim sa Sano fino smjesom onako kako piše na vreči i do sada sve OK, a zadnjih dana samo ih nalazim uginule. Krene kunjati, samo leži sa guzicom u zraku a glava nakrivljena na podu i to je to. Mislili smo da nije kakav proljev i veterinarka nam je preporučila za proljev Sulfadimidil i to im dajem već četvrti dan, ali nema poboljšanja a već bi bili bolje da je to problem.
Ima li tko kakvo riješenje. Nije mi žao izgubiti ih prvih tjedan dva, ali sada su već skoro pred klanje a oni odlaze.

Da Li Imaju Crvenkasti Izmet?
Da Li Je Smjesi Mozda Istekao Rok Trajanja?
kakvu Vodu Dajete?koja Je Temperatura Prostorije?
Kakva Je Stelja,sto Tocno Od Zitarica Mijesate Sa Protaminom I U Kojem Omjeru?
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Izmet je svijetlije smeđe boje, smejsa je OK što se datuma tiče, voda je obična iz pipe, temperatura nisam sigurna, ali nije im zima sigurno jer imaju dvije žarulje i ne stišću se. Stelja je slama od ječma, naša vlastitia, miješam im kukuruz u početku 3:1, sada 5:1 kada su prošli mjesec dana. Baš samo počnu kunjati i spuštati glavu na pod, čak i ako se digne i hoda, glava visi dolje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Izmet je svijetlije smeđe boje, smejsa je OK što se datuma tiče, voda je obična iz pipe, temperatura nisam sigurna, ali nije im zima sigurno jer imaju dvije žarulje i ne stišću se. Stelja je slama od ječma, naša vlastitia, miješam im kukuruz u početku 3:1, sada 5:1 kada su prošli mjesec dana. Baš samo počnu kunjati i spuštati glavu na pod, čak i ako se digne i hoda, glava visi dolje.

Nemam Ovakvog Iskustva,probajte Uginulu Zivotinju Odvesti kod Veterinara Ili Pozvati veterinara Da Vidi O Cemu Se Radi,hranim Isto Kao I Vi,samo Omjer 4:1.
Pazite Na Karencu Nakon Tretmana Sulfadimidinom,mislim Da Je 10-14 Dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh