• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PROBLEM nafta u karteru

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Zdravo ljudi,imam ogroman problem i nisam pametan kako da ga resim uopste,dakle imam URSUS c-360 i a njemu imam problem,pusta naftu u karter,promenio sam semerin na pumpi 3,puta i nista sve je isto i dalje posle nekih mozda 5-6 najvise do 10 sati na meracu se pojavi za centimetar viska i ja ope menjam semering menjam ulje i tako par puta nemogu vise,dodje mi da ga zapalim neznam sta da mu radim,PITANJE:dali je moguce da propusti naftu negde drugde u karter osim na tom semeringu na bosh pumpi.HVALA unapred
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
tako je kod IMT da pusti naftu preko membrane na pumpi niskog tlaka u ulje, sad neznam kakva je pumpa kod usrsua, vjerovatno isti princip.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Zdravo ljudi,imam ogroman problem i nisam pametan kako da ga resim uopste,dakle imam URSUS c-360 i a njemu imam problem,pusta naftu u karter,promenio sam semerin na pumpi 3,puta i nista sve je isto i dalje posle nekih mozda 5-6 najvise do 10 sati na meracu se pojavi za centimetar viska i ja ope menjam semering menjam ulje i tako par puta nemogu vise,dodje mi da ga zapalim neznam sta da mu radim,PITANJE:dali je moguce da propusti naftu negde drugde u karter osim na tom semeringu na bosh pumpi.HVALA unapred
AC nije, jer je i ona na pumpi.

Jesi provjeraval dize?
Jesi siguran da je gorivo?
Nivo vode je isti?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Mislim da je kod Ursusa ista pumpa kao kod Zetora. Znači nema membrane nego, da tako kažem, čahure sa ventilma, al je isto moguće da pomiješa naftu i ulje. Ali ako nije do semeringa onda jedino još ona ostaje kao mogući uzrok problema.

A... jesi siguran da je nafta u karteru... da nije možda voda? :scratch:
 
Posljednje uređivanje:

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
NIsam proveravao dizne,a dali je moguce da neka od dizni toliko nije dobra pa da propusta i da kroz klip propusti u karter,Voda nije sigurno jer se oseca po mirisu a i nivo je isti.AAC ynam i da nemoze da bude jer nije povezana sa blokom nigde.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
NIsam proveravao dizne,a dali je moguce da neka od dizni toliko nije dobra pa da propusta i da kroz klip propusti u karter,Voda nije sigurno jer se oseca po mirisu a i nivo je isti.AAC ynam i da nemoze da bude jer nije povezana sa blokom nigde.
Moguče da je do dize, grijači na tom kršu nepostoje (to mu je valjda jedino dobro kaj pali ko metak, čim je bolje zima bolje kreše).

A jesi ti tu pumpu prije ugradnje, nakon zamjene semeringa ispital na nepropusnost dok je bila vani?
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Moguče da je do dize, grijači na tom kršu nepostoje (to mu je valjda jedino dobro kaj pali ko metak, čim je bolje zima bolje kreše).

A jesi ti tu pumpu prije ugradnje, nakon zamjene semeringa ispital na nepropusnost dok je bila vani?
Pa sad krs da ali meni zavrsava posao posto radim u sumi sa vitlom i cepacem se extra ponasa posto kod njega vreteno ide preko brzina.A nisam je proveravao na nepropustnost dok je bila vani,narucio sam danas nove dizne tj uloske dizni i dihtunge glava posto nameravam da ih skinem da bacim pogled kakva je situacija ispod,i onda kad budem nosio dizne da se steluju kod Boshiste ponecu i pumpu da i nju pregleda,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
To moje krš ti je više onak iz kaj ja i sam znam čega :scratch

Brtve glave uzmi Zetorove jer su puno kvalitetnije samo moraš malo pripaziti kod ugradnje ;)
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
To moje krš ti je više onak iz kaj ja i sam znam čega :scratch

Brtve glave uzmi Zetorove jer su puno kvalitetnije samo moraš malo pripaziti kod ugradnje ;)
E jbga druze ja vec narucio za ursusa,da si mi to malo ranije rekao nisam znao za to da ima razlike,a nasta si mislio kad si rekao da moram pazit prilikom ugradnje?????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Jebaj ga ti, kad prije nisi rekel da buš glave skidal dole.
Sad ti je ionak svejedno pošto imaš Ursusove brtve. Razlika između brtvi je samo ta kaj Rujo ima šarafe M14, a Zeko M16, pa brtve treba malo raspodijeliti ;)
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Pa sad sta je tu je,cekam da stignu delovi pa cu videti kakva ce posle situacija biti sa naftom u karteru.
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Jebaj ga ti, kad prije nisi rekel da buš glave skidal dole.
Sad ti je ionak svejedno pošto imaš Ursusove brtve. Razlika između brtvi je samo ta kaj Rujo ima šarafe M14, a Zeko M16, pa brtve treba malo raspodijeliti ;)
Nego posto sam vec ovde a vidim da se ti Muhanirar veoma dobro razumes u Ursus traktore,kazi mi kako moze da se resi iskakanje iz brzine kod ursusa,verujem da si upucen da da svaki ursus ima taj problem,a ovde kod nas je veoma brdovit kraj i veoma losi su putevi sumski sa ogromnim usponima,pa me zanima dali pistoji nekakvo resenje za to neka modifikacija ili nesto slicno
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Ma skace brate iz brzih bukvalno iz svake,naravno iz 4-5 neznam jer kazem ti jaki su usponi pa ni nemoze se voziti tako brzo,ali zato je 2-3 najtrzenija brzina i iz njih skace opasno.koliko god drzi uspon jak ne ali cim negde klacne da popusti to je kraj,nemoze drzati ni rucuca menjeca rukom ni nista,znaci ako nemas kocnica ode u ambis,narocito kad imas 4-5 kubika drva za vratom,i onda tu tesko da mogu i kocnice da pomognu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U tvom slucaju izgleda ces morati mjenjati lezaje(lagere) u mjenjacu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh