• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem paljenja store 402

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ma radili smo punom parom,za dva dana smo zavrsili.i eto sve se dobro zavrsilo..ipak hvala
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
Svaka cast na uspjesno urađenom poslu.

bosh pumpa je potpuno ista kao u imt 542.imam skoro novu pa sam htjeo da je postavim,sta mislis da li moze treba li sta prestimati je
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
bosh pumpa je potpuno ista kao u imt 542.imam skoro novu pa sam htjeo da je postavim,sta mislis da li moze treba li sta prestimati je

sto se tice pvp kontaktiraj nekog bošistu.neznam ja smjer vrtnje kod store i ostvareni pritisak.jedan primjer.:svana gledajuci ista je pvp 539 i 549 ali iznutra nije ista.

Mogo bi ti vise pomoci ako znas koliko bara treba za dizne.
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
150 bari.danas ih stimao.

sto se tice pvp kontaktiraj nekog bošistu.neznam ja smjer vrtnje kod store i ostvareni pritisak.jedan primjer.:svana gledajuci ista je pvp 539 i 549 ali iznutra nije ista.

Mogo bi ti vise pomoci ako znas koliko bara treba za dizne.
150 bari.danas ih stimao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
150 bari.danas ih stimao.

Vidis da od 542 nepase.Dizne kod rotacione pumpe 542 se stelaju na 125 bari + moras na plocici gledati smjer pumpe.Za prestelavanje neznam.Npr PVP 549 naizgled svana je ista ko na 542 ,al da bi postigla pritisak do 190 bari ima ugradjenu unutra jos jednu dodatnu plocu.
Hocu ti reci da dosta rotacionih PVP svana izgleda isto i mogu se postavititi ,al unutra nije ni slicna.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Muamere, ne radi gluposti s rotopumpama i dizama.
Neznam za smjer vrtnje, no koliko znam, IMT ima fiksnu fazu predubrizgavanja, dok Štore ima varijabilnu (13°statički + 15°dinamički, dakle, ukupno 28° na punom gasu). Ono kaj moreš dobiti je lupanje i grijanje motora na nižem gasu, a nedostatak snage i veliku potrošnju goriva na punom gasu.
Osim toga, originalne dize treba podesiti na 230+5bar, a to IMT-ova pumpa (po Lisnikovim riječima) nemre dati. Probal sam ih ja i niže podesiti, no ne raspršuju dobro i motor više dimi. Naravno, uz lošije izgaranje ide i manja snaga.
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ma nije ni ista osovina.danas sam bas provjerio nema sanse da se postavi...i svoju sam odnio bosisti da je sredi ako ne bude mogla uzimam novu i da se vise ne zezam..
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
znaci treba ih ipak na 230 stimati...ovaj sto je ih stimao kaze kaze idu na 150...hvala na informaciji..a znas li na kolliko se tacno glaava motora steze..i jel sad problem sto su moje na 150...kakve su posljedice toga..da ih ponovo skidam i stimam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
znaci treba ih ipak na 230 stimati...ovaj sto je ih stimao kaze kaze idu na 150...hvala na informaciji..a znas li na kolliko se tacno glaava motora steze..i jel sad problem sto su moje na 150...kakve su posljedice toga..da ih ponovo skidam i stimam
Idu na 150, ak pumpa nemre nadrukati više...ali to nije to!
Podatak o glavi negdje imam, mislim da je 120Nm, no nemoj me držati za riječ.
 

gorivko

Novi član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
10
stelanje ventila store 502

dali moze nekoj da kaze za steluvanje ventili na store 502. koj zazor?
motor e rakovica.
 
Na vrh