• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem prednjeg pogona - Fiat 780dt

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
pozdrav ekipo novi sam ovdje,ali imam problem.
fiat 780 dt u prednjem pogonu se stvara pritisak,i ulje mi kapa kroz semeringe to izađe 1 deci godišnje nije strašno ali nemogu pdnjet masne felge,a nigdje oduška ako netko može pomoc hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: problem prednjeg pogona

bolje da ide ulje van nego prašina unutra


vaš velečasni
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Re: problem prednjeg pogona

A da promijeniš semeringe :icon_scratch:
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Re: problem prednjeg pogona

promjenio 2 puta orginal fiat,ali se stvara pritisak unutra i tjera ulje van a on nema odušak
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: problem prednjeg pogona

Napravi odušak ili ispusti ulje ...nema druge


vaš velečasni
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Re: problem prednjeg pogona

ja sam molio za pomoc jel imo ko takav slucaj,a ti mene maloo prcc,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: problem prednjeg pogona

Gle, nema se apsolutno nikakav pritisak stvarati unutar pogona prednjeg mosta, ta ti teorija ne drži vodu!
Ulje cirkulira toliko koliko ga zupčanici unutra mogu mješati, a to i nije neki pritisak :)
Ako su semerinzi dobri i nema previše ulja unutra nebi smjelo biti nikakvih problema.

Tebi zapravo kaplje iz bočnih reduktora ako sam ja dobro shvatio, a ne iz centralnog mosta?
Možda imaš prerijetko ulje unutra?

Javit će se netko iskusniji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima pritisaka , itekak
, razlika atmosferskog tlaka .
razliak volumena zagrijanog ulja , odnosno ljeto-zima
utjecaj promjene nadmorske visine
odvajanje vodika iz ulja _lol_
para kondenzacije
čemu bi inače služili odzračnici?


vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Viš kak znaš dok oćeš :)

Ja ih na same-u imam gore na bočnim reduktorima prednje vuče, a zakaj ih on nema na fiatu to neznam...
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Re: problem prednjeg pogona

Gle, nema se apsolutno nikakav pritisak stvarati unutar pogona prednjeg mosta, ta ti teorija ne drži vodu!
Ulje cirkulira toliko koliko ga zupčanici unutra mogu mješati, a to i nije neki pritisak :)
Ako su semerinzi dobri i nema previše ulja unutra nebi smjelo biti nikakvih problema.

Tebi zapravo kaplje iz bočnih reduktora ako sam ja dobro shvatio, a ne iz centralnog mosta?
Možda imaš prerijetko ulje unutra?

Javit će se netko iskusniji.

gle valda znam što pricam kad otvorim cep,ispuhne van ko iz kompresora,na centralnome kapa,hipenol 90 prerijedak? promjenjen i u bocnim i u centralnom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Viš kak znaš dok oćeš :)

Ja ih na same-u imam gore na bočnim reduktorima prednje vuče, a zakaj ih on nema na fiatu to neznam...


ja znam da je preporuka majstora poljoprivrednog foruma tekuča mast ..čitam o njoj več šestu godinu
.a ja se ne bi mješao u tu grupu ....ti si na tom putu s gustočom ulja

gustoča je omjer mase i volumena a ne mjera brzine istjecanja kroz semeringe


vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako su semerinzi dobri i dobro postavljeni jedino može do ležaja biti da su dobililufta.
Semering mmože trpit dosta veliki tlak jer je tak konstruiran da steže vratilo al ako nekaj nije u centru onda ne drži vise.
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Nemaju lufta sve sam moguce provjerio,a ovo za tekucu mast to bi moglo bit obecavajuce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj curi na oba kotača ili na jednom?
Kak je prije išlo na ulje a SAD bi tekuću mast sipal,kaj bude po zimi Jel bude sve podmazano?
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Na obje strane kapa i stvara se pritisak,gle pa i ide na ulje ali mi reci od kud pritisak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
a da ti nije koji ležaj pri kraju, nema lufta li se grije pa kraj sebe grije ulje i tak stvara pritisak u obliku uljne pare...
 

tomobboy

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
10
Sve sam nprovjerio i stvarno više neznam što cu,mislim da mi nema druge nego rastavit sve promjenit sve ležaleve,semeringe i kaj nbude vec trebalo ak to nece pomoc,onda cu radit odušak


Nemoj citirati prethodne postove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
pa jel ti nebi bila jeftinija investicija (ako si siguran da su ležajevi ok i da semerinzi valjaju) odmah napravit odušak i gotov problem....

Nije vezano uz ovo baš al ja na roto kosi claas na getribi imam odušak na sistem da je ujedno i čep i odušak, unutar čepa kao jedna gljiva mala koja se da potezat prema gore...nešt tak da ti je nabavit i problem rješen
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Ni na Štoreu prednja osovina nema oduška: ni na diferencijalu, ni na reduktorima.
Same ima na sva tri navedena mjesta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh