• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa bosch pumpom na IMT 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedan od najcescih uzroka pojacane turaze je proglodana cijev vakuma za gas.Poluga gasa najcesce dodiruje cijev i progloda je.na slici crvena linija je poluga ,a zokruzeno ti je mjesto dodira.

 
Z

Zloppy

Guest
upravo tako! dok mi je motor hladan..on normalno radi...npr vozim ga cestom na nekih 2000 obrtaja....dodem kuci vratim ručicu gasa on smanji obrtaje na nekih 800..i jos jedno pitanje!! kod 533 razvod paljenja,svi oni zupčanici(bregasta,pumpa,i radilica) se okreću u jednu stranu(u smjeru kazaljke na satu).a kod 539 radilica se okrće u smjeru kazaljke na satu,a bregasta i pumpa obrnuto!jesam li u pravu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Gledano sa sjedala vozača oba motora se vrte u ljevo
 
Z

Zloppy

Guest
da,kod 539 dodu zupčanik bregaste,zupčanik pumpe,radilice i dva medzuzupčanika!...ako su dva medzuzupčanika zar se nebi onda trebala radilica(gledajuci sa sjedala vozača) okrćati u lijevo,a pumpa i bregasta u drugom smjeru! ako su dva medzuzupčanika!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Motor od 539 vrti u lijevo, tako da pumpa i bregasta vrti u desno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ti ak ne veruješ stani kraj jednoga i drugoga sa iste strane i gurni prste u ventilator (u jednoga lijevu ruku, a u druga desnu) pa buš videl koji se kam vrti, a i koji se bolje riče.
Ventilator na oba mora biti od istog materijala da bi osetil snagu :D
 
Z

Zloppy

Guest
e pa to ti hocu da kazem!! radilica se vrti isto kao i kod 533 samo sto se ovdje bregasta u pumpa vrte u drugom smjeru!!tj obrnuto od radilice! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
I kakve to ima veze sa brojem okretaja :scratch
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Naravno, kod 533 pogon preko lanca ide u istom smjeru, sve u lijevo.
 
Z

Zloppy

Guest
aha! ma samo me zanimalo! posto imam kuci stari 539 ne radi ima 6-7 godina,pa sam ga mislio sredit malo! ufazirat i moram mu kvacilo napravit!! kvačilo funkcionira tako da potisna ploča pritisne lamelu uz zamajac i tako prenosi snagu sa radilice na mjenjač samo nije mi jasno kako ta lamela ne proklizava?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nemoj se ti zamarati s tim kak ona ne klizi to ti je tehnika za 22 stolječe unutra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Zezam se ja malo, kad ti dođeš do toga, samo pitaj ;)
 
Z

Zloppy

Guest
mozes li mi odmah to objasnit! ako nije problem barem ukratko! :)) Hvalla!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nemrem jer me budu moderatori :axe:
Ima tema o tome, ustvari kaj tema, nacrtal sam u tančine kaj i kak, samo neznam gde to je :(
Traži malo, a ako ne nađeš kad dojdeš do toga bumo ponovili gradivo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh