• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem sa hidrauličnim volanom na univerzalu

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
ja imam univerzala 643 isto imam problem s volanom kad je u ler gasu teško ga okrečem a kad mu dam gas i držim gas onda je uredu i zamjenio sam ulje stavio atf i isto šta može biti dali ima neko određeno atf ulje da stavim ili nešto trče molim savjet
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Tak je bio volan od prvog sata kad sam ga kupio novog 2005.g.mislio sam da se bu nesto popravilo kad ga malo razradim ali ništa ostalo isto
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom je ulje za volan atf ili hidrol 46.Ni sa kojim od ova dva neces pogresiti.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
stavio sam hidraol ulje za volan i ostalo isto u leru ide teško a kad dam gas lako se okreče volan ima neko riješenje hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
znači da na ler gasu cičindar ne dpbiva dovoljno ulja. Ili je pumpa istrošena ili uzmi pumpu veće kubikaže da na istim obrtajima dobiš više ulja u cilindar
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mog šogora nakon 5000 rh isto tak počel raditi promjenjena pumpa volana i sad ide opet lagano strugotina je oštetila kulise pumpe isto un 643 .
 

tino445

Novi član
Tu od
3 Kol 2018
Poruka
5
Pozz ekipa,imam Univerzal 445-DT 1987god,ulje nigdje ne curi i ima dovoljno ATF ulja u sistemu,kada je traktor na mjestu volan ide u lijevo bez problema uz lagani dodatak gasa ali desno ni u kretnji ne ide tj.jako,jakooo tesko,sa dvije ruke,pa gdje bi mogao biti problem?
 

Josip Ježovit

Novi član
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
1
Otišle gumice na cilindru ili treba samo naštelati cilindar.
Na pumpi imaš ventil odvrni šaraf izvuci feder ispod federa imaš kuglicu ko od lagera 7mm debljine izvuci je magnetom i zamjeni ima udubljenja pa ne dobiješ pritisak 100 bara ako pumpa ne pušta nigdje to je uglavnom problem ako i salje bude isto promjeni gumice na pumpi koštaju 40 kn u Vugrovečkoj u servisu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tino445

Novi član
Tu od
3 Kol 2018
Poruka
5
hvala na odgovoru,problem je bio veći,pumpa je imala puno oštećenja od krhotina koje su išle sistemom
kupio sam kompletan novi sistem(pumpa,posuda za ulje,crijeva i cilindar)
 

Najnoviji postovi

Na vrh