• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem sa hidrauličnim volanom na univerzalu

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
da li netko zna u čemu je problem sa volanom jer nekad ide bez problema, a nekad šteka,ulja ima dovoljno,jedino ako je več (istrošeno),jer neznam kad je mijenjano.da napomenem da hidraulika diže bez problema.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Čija je glava gore?
Kako je spojena glava sa osovinom pomoću koje se upravlja sa glavom.
meni je isto tako štekala glava upravljača na TV nekad je volan bio mekan i normalno je radio,
a nekad je bio tvrd kao kamen i jedva se motao.
najme spojnica se toliko poderala da je jedva lovila osovinu glave.
Te sam zamijenio spojciu koja se nalazila kao veza između
osovine glave i osovine u stupu upravljača i sad je sve ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Je, stara je tema.
No, nisi ti jedini koji ima problema s tim. Prijatelj ima 643 i nekad jednostavno sam okrene volan, tak da je zletil u grabu. I nitko nezna kaj je. Vjerojatno neki problem u Orbitrolu.
Kak reče Puknuti, a kaj je bilo na tvojem?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma ništ falililo je atf-a tek toliko da je nekad pumpa imala kaj tjerat a nekad ne,,moja glupost
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
danek kaže:
ma ništ falililo je atf-a tek toliko da je nekad pumpa imala kaj tjerat a nekad ne,,moja glupost
Zanimljivo...nisam znal da ima posebno ulje za volan, a ne ono iz getribe :scratch
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ZJ kaže:
danek kaže:
ma ništ falililo je atf-a tek toliko da je nekad pumpa imala kaj tjerat a nekad ne,,moja glupost
Zanimljivo...nisam znal da ima posebno ulje za volan, a ne ono iz getribe :scratch
očigledno nisam ni ja,ima posebnu posudicu u koju stane oko 1.5 l atf ulja za hidraulične volane
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
danek kaže:
ZJ kaže:
danek kaže:
ma ništ falililo je atf-a tek toliko da je nekad pumpa imala kaj tjerat a nekad ne,,moja glupost
Zanimljivo...nisam znal da ima posebno ulje za volan, a ne ono iz getribe :scratch
očigledno nisam ni ja,ima posebnu posudicu u koju stane oko 1.5 l atf ulja za hidraulične volane
Koji je to model traktora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
danek kaže:
703dt
Aha. Gotovo sam siguran da manji modeli imaju zajedničko ulje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
puknuti kaže:
A jel servo ili hidrulika ?
Hidrostatika na 703 i na novijima. Na starijima je bil servo, ali negdje do 90-tih.
 
A

ajeto

Guest
Imam 445 DT i nema servo nego je volan hidraulični. Ulje za volan i getribu nije ni u ludilu isto. U pitanju je viskozitet ulja pa zato mora biti poseban spremnik. Ja ima istih problema. Nekad ide lako a nekad ko da i nema cilindra.
Ulja ima. :D
Mislim da bi mogla biti u pitanju pumpa pošto je stara već 25 godina, iako sam čuo da je za te pumpe atf b2 prerijetko ulje.
Neki su stavili čak super 3 i uvjeravaju me u poboljšanje. Ja još nisam isprobao.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
atf ti je orginal za volan,sad neznam da li ima kakav filter za njega na 445 a možda ga treba i zamijeniti ako je dugo u traktoru
 
I

ivanm

Guest
imal isti problem i nije ulje ni pumpa nego cilindar.
karika(gumice i plastične karike) u cilindru pušta ulje iz jedne strane u drugu i to blokira pomak.
samo atf niš drugo jer ak je dobro za auto onda je i za cigu.
ak i nije cilindar najjeftinije je počet od toga jer je brtvljenje oko 200-300 kn bez računa i manje a pumpa i glava mislim da nisu ispod 2000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh