• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem: vodena pumpa Štore 402

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Na Štoreu 402 motor ne mješa vodu u hladnjaku.
Vlasnik tvrdi da je otišla pumpa. Može li biti koji drugi problem, te koliko košta nova - fiatov motor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Re: Vodena pumpa 402

Ima termostat?
Nova pumpa je cca. 350 kuna. Pazi, imaš dvije vrste.
Inače se i stara može reparirati samo kaj nije dugog vjeka.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: Vodena pumpa 402

Ja je mijenjao... I nekad je bila 300-tinjak kuna....
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Vodena pumpa 402

uopče ne mješa vodu termostat izvađen kad se malo zagrije baci večinu vode kroz kiler kak da zakuha inače ne dimi a vidi se da je dihtung glave mjenjan pred godinu dvije...gazda umro sin nezna ,motor radi dobro.. ima utege -popucale prednje felge kabina loša 82 god koliko bi to vrijedilo ak skidam glavu i sređujem ...cca bar da znam ponudit traktor je v međimurju MUHA BAR ODOKA ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vodena pumpa 402

prepusti ti to nekom drugom , ili nek sam popravi

vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Re: Vodena pumpa 402

Ako baci vodu na čep znači da je prdula brtva glave, glava ili pumpa vode prejako pumpa, a ne da ne pumpa.

Kaj bi ti to kupil ili popravljal iz usluge?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Re: Vodena pumpa 402

uopče ne mješa vodu termostat izvađen kad se malo zagrije baci večinu vode kroz kiler kak da zakuha inače ne dimi a vidi se da je dihtung glave mjenjan pred godinu dvije...gazda umro sin nezna ,motor radi dobro.. ima utege -popucale prednje felge kabina loša 82 god koliko bi to vrijedilo ak skidam glavu i sređujem ...cca bar da znam ponudit traktor je v međimurju MUHA BAR ODOKA ..

Teško je ovak reć kolko vredi, recimo da mu ponudiš 2000€ pa da vidiš kako diše.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Vodena pumpa 402

Kupil pa dal složit jer začudo motor ne dimi ni malo .,inače sve kaj znam dime na odušak dime na ler gasu ,plavkasto -ovaj nič ,sam kad daš gas i to malo crno kaj je normalno imate ga na njuškalu međimurska županija...ak mu ponudim 2000 bu pucal za mnom veli da mu neki dolaze s kutine i z okolice koprivnice ,,,,2000 bi vrijedil..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Re: Vodena pumpa 402

Ako je brtva glave prdnula, puknute felge ima, vjerojatno prednji kraj ima lufta od tih utega, onda realno 2000-2200€. Za tih 22500 kuna kolko traži nađe se dobar U 445 koji je bolji od tog Štorka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Re: Vodena pumpa 402

Jesi siguran da je Fiat? Da nije Rumunj?

Neznam koja bi vrednost bila, nisam u toku
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Vodena pumpa 402

Pa ako ne mjesa vodu u kileru hladan, termostat je unutra,a kad se zgrije blizu radne temp., termostat otvori i počne protok preko kilera.
I da su pera losa na pumpi moral bi malo mjesat ako nema termostata.
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Re: Vodena pumpa 402

Možeš malo pojasniti ovih par riječi što znači, neke su nerazumljive....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: Problem: vodna pumpa Štore 402

Svi Štorei 400 serije (neznam za one iz '76), od '77 imaju UTB motore.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Re: Problem: vodna pumpa Štore 402

Zahvaljujem, no ostalo ti je još nekoliko pravopisnih pogrešaka....
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Re: Problem: vodna pumpa Štore 402

sve zavisi kakvo je stanje motora...a po tome da baci većinu vode van kad se zagrije (kuha) pitanje je i jel mu voda uopće prolazi nazad kroz kiler...možd je kiler začepljen od kamenca pa baci van vodu iz motora a nemre povuć ohlađenu iz kilera?
 

Najnoviji postovi

Na vrh