• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problemi sa kočnicama

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta
M

mali seljak

Guest
zetor problemi sa kočnicama

imam zetora 7441 clasik proksima godina 2008
problemi su sljedeći. nakon godinu i nekoliko dana od kupnje a po isteku garancije otišli su cilindri od kočnica ito su mi na jedvice jade priznali pod servis jer sam se bio žalio 6 mjeseci nakon kupnje na blokiranje kočnica sada se dešavaju isti problemi na traktoru gdije su cilindri za kočenje toliko bude vruće kućište da možeš ispeći pile sada oni opet kažu da bi došli pa da bi opet vidjeli da nisu opet cilindri pa neču ja jednom godišnje mijenjati cilindre pa nije to ulje u motoru molim za nekakav stručan savijet ili pomoć
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: zetor problemi sa kočnicama

zetori su skloni blokiranju kočnica. unutra hoče ili zapeči boja ili uđe vida pa zahrđaju na prijenosima gdi se gibaju. evo upravo sam sad mjenjao kočnice na zetoru a oče se dogoditi da cilindri korodiraju ali opet za godinau dana nemogu korodirat. jedino ako se zapečeju pa nemojau radni obujam ili se tlak nabije pa ga ne vrati što je bio problem kod mojeg tasta na zetoru 4340. lijevi kotač je kočio normalno dok desni uopće nije vračao ulje nego je ostalo ulje aktivno u cilindru i grijalo jhe kočnice. jedan od tih problema je sigurno. drugo ne postoji. zetor je sklon zapaljenju kočnica bez brige.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A kakve veze ima 4340 s Proximom? Pa, i kočnice su nebo i zemlja, kao i cijeli traktor uostalom!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se jednom dobro zagrije-pregrije OBAVEZNO mjenjati opruge .
KAj on ima ?-diskove , doboše
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
oj dečko moj nemaš ti pojima kaj govoriš, al dobro bitno da pišeš. ako nisi znal sve ostaje slično kao i od starijih samo je mjenjač poboljšan i pojačan
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a j... vas novi traktori ja na svojem koji je 40 godin star nisam nikad taknil u kocnice.
 
M

mali seljak

Guest
sve sam ja to pročitao što ste napisali ali šta da ja radim nakraju sa ti svojim kočnicama
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
odvezi u servis neka to slože, ili nekom dobrom majstoru u kojeg imaš povjerenja. nemora biti do kočnica može biti da se sitem od ulja spoje... pa ne vrti ulje ostane aktivna pedala a ako su ti pedale normalne može biti da su unutra zaštekale kočnice što bi bio prije problem
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ne kužim ovo kaj veliš da je kučište vruće,jel vruće kučište traktora ili sam cilindar ,jer ako se grije kučište traktora iz nekog razloga onda ti možda pregrije gumice u cilindru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kikic MF kaže:
oj dečko moj nemaš ti pojima kaj govoriš al dobro bitno da pišeš. ako nisi znal sve ostaje isto kao i od starijih samo je mjenjač poboljšan i pojačan
Jel ovo ide mene ili ZJ ?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nejde puknuti tebe. samo kažem govoriti na pamet a ne znati opče sistem toga novog proksime
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
kikic MF kaže:
nejde puknuti tebe. samo kažem govoriti na pamet a ne znati opče sistem toga novog proksime
Dečec, ne laprdaj. Još moraš puno žgancih pojesti da me stigneš.
Nije važno napisati veliki broj postova, već reći točnu informaciju u svakom od njih.

Vidim da znaš da su Zetori crveni pa mi, za početak, objasni kakve su kočnice na Zetorima.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dečec možda jesam za tebe, al znanje radi svoje kao i iskustvo koje sam napravio i dugi niz mušterija iza mene koje su zadovoljne mojim radom i znanjem. tak da jako dobro znam kaj pišem i očem pišem i kakav princip imaju zetori kao i nove proksime
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Vidim da ti je i znanje u pravopisu na nivou...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
E kikič daj barem reči dali ima doboše ili diskove?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Re: zetor problemi sa kočnicama

mali seljak kaže:
imam zetora 7441 clasik proksima godina 2008
problemi su sljedeći. nakon godinu i nekoliko dana od kupnje a po isteku garancije otišli su cilindri od kočnica ito su mi na jedvice jade priznali pod servis jer sam se bio žalio 6 mjeseci nakon kupnje na blokiranje kočnica sada se dešavaju isti problemi na traktoru gdije su cilindri za kočenje toliko bude vruće kućište da možeš ispeći pile sada oni opet kažu da bi došli pa da bi opet vidjeli da nisu opet cilindri pa neču ja jednom godišnje mijenjati cilindre pa nije to ulje u motoru molim za nekakav stručan savijet ili pomoć
Navodno su cilindri marke Fragokov znatno bolji od originalnih. Netko je prije spomenul da je štos u kvaliteti kočne tekućine. To ti vrijedi za ove starije Zetore.
Kaj piše u uputama, kakva tekućina ide u kočnice? Nepoznam Proxime, no jesu li glavni (master) cilindri pri pedalama dobro podešeni (mislim na prazni hod)?
Može biti svašta. Pozovi nekog lokalnog majstora (ponekad ljudi koji popravljaju samo jednu marku traktora previde nekaj) i nek se on pozabavi problemom.
Mojih par lipa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh