• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa krmačama i gravidnoscu

tea1

Novi član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
5
Dobar dan, dakle doma imam 25 krmača, od njih 25 u posljednja dva mjeseca su se dvije oprasile, jedna je izlegla sve mrtve druga imala samo jednog zivog. E sad ostaka krmača se redovno buca pripustimo ju i nista poslje se opet buca i tako sve u nedogled, mislili smo da je zbog mikotoksina kupili vrecu toxfina za 600kn evo vec ih 2 mj hranimo sa tim u smjesi i nista i dalje isto.Pa vas pitam imali i itko iskustva ideje sta im raditi dati ista..
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam 14 krmača i isti problem do unatrag 2 mjeseca, od 1.mj im stavljamo u hranu protiv mikotoksina i to čak više nego sto piše u receptu i krenule su van na ispašu i sunce i kosimo im travu, počele se tjerati i sada već imamo i par oprasenih... nema posebnog recepta,ako je moguće da idu van na sunce zbog D vitamina, trava, i mješajte im dalje u smjesu protiv mikotoksina i kad se simptomi povuku mješajti im to u hranu... možete ih pocjepiti i sa a d3 e vitaminima ... strpljen spašen ...
 

tea1

Novi član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
5
van idu kada im se cisti dvaput dnevno ali ne na pasu to nemamo di, a sad svaka koja se buca prije nek ju pripustimo joj sinemo a vitamine pa ce valjda pomoci.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
A možda problem bicka,ili ako je umjetna oplodnja problem sjemena ili nećeg trećeg..pozovite veterinara ako već niste.
ipak je to poveći broj krmača da se prepusti slucaju "šibnemo vitamine" pa ako prodje prodje.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
umjetno osjemenjivanje preporucava,ja imam strpljenja do dva tjeranja ,ako neostane nakon drugog osjemenjavanja ide prodaja ili u kobaje
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Imam krmacu koja se jednom prasila i sve uredu bilo sada joj je termin i pocela je krvariti sta raditi ?
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kako misliš krvariti? Jel jako ide krv ili lagano? Bilo bi dobro da uslikaš da vidimo.
Ako lagano krvari znači da je jedno prase probilo opnu..
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Krvarila je jedno popodne i ondah prestala sada na krvari vise a trebala je ae prasiti u nedjelju
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Danas je se oprasila imala je 17 komada jedno mrtvo ostali su zivi i zdravi za sada ima 4 komada dosta manja praseta od ostali jel to nedostatak u hranjenju ili nesto drugo hvala
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Na 17 komada ne možeš očekivati da svi budu jednaki.To je jednostavno ne moguće..:pig:
A bolje je lijep broj prasadi oprasila ta krmača! :drink:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ako odhrani 14 komada onda je vrhunska krmaca, a sve kaj bude vise od toga je zgoditak na lotu :eek::
 

JEREGA

Novi član
Tu od
13 Velj 2016
Poruka
8
Oprasila mi se krmča 10 praščića .praščići obro napreuju qali krmača neće ništa da jede ovo joj je drugo leglo kod prvog legla tri ana nije ništa jela a sada je već skoro tjedan dana i neće ništa od hrane da uzima . Ako netko ima takovih problema moli da mi odgovori što se dešava i ako ga je riješio. Unaprijed hvala svim na pomoći.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
U takvim situacijama moras prvo izmjeriti temperaturu krmaci. Temperatura ti je najbolji indikator kaj se desava sa krmacom. Kod mene je najcesci uzrok upala maternice odmah nakod poroda i obicno se vidi iscjedak koji curi iz stidnice
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Kod krmača u izmetu ima ostataka mljevenih žitarica pšenice kako to riješiti osim da ju ne stavljam.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kako kod krmače riješiti problem sa zatvorom,temperaturu nema i stolica je u obliku kuglica
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Spremam kolinje, imam nazimicu staru 10 mj. koja bi se uoči kolinja trebala tjerati po mojoj računici pa me zanima koliko dana poslije prestanka tjeranja treba čekati da nebi meso imalo miris i bilo neupotrebljivo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh