• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa lovačkim društvom

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Nekad smo imali ograđene vrtove, a kokoši su slobodno pasle. Sad su kokoši ograđene umjesto vrtova, ali moramo ograđivati njive. Kam to sve vodi? :unsure:
K tome da naše parcele postaju hranilišta za divljač koju oni zakonito ili ne odstreljuju i žive od prodaje mesa.
Žalosno ali znam koji primjer takvog ponašanja.

Usput,zapitajte se koliko krivolovaca poznajete ili za koliko ih se zna?
Dok je toga bilo nije bilo toliko štete...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dio koji je meni tragičan je da lovci mogu našu zemlju koristiti za lov bez ikakvih dozvola sa naše strane.
Govorim o zakonu o lovu koji im to omogućuje, a mi smo kao obeštećeni tako što bi oni trebali nama ukoliko su formirali lovište tzv. zajedničko lovište preko naših parcela plaćati. Trenutno za 5ha njih to košta 1.61kn, ali da bi nam isplatili mi trebamo podnjeti zahtjev za isplatu na koji ide biljeg od 20kn.
Sramota, oni dobivaju pravo automatizmom, a od vlasnika rade budale. Volio bi saznati kako to funkcionira na primijer u austriji ili njemačkoj.
Ministarstvo poljoprivrede je zakazalo kod zakona o lovu i obrani poljoprvirednika, makar nam je svima jasno zašto...
 

Najnoviji postovi

Na vrh