• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Produžetak kardanske osovine

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Molim pomoć kod pronalaska dijela koji bi mi služio da spojim pumpu Dal Degan i izlaz kardana traktora Iseki.

Na pumpi je Fi 22mm u koji se uglavljuje kunj širine 5mm,dubine 3mm i širine 23mm.
U kardanski zglob ulazi osovina oznake 23UNI221 Z6.
Unaprijed Hvala!

100_7405.jpg

Produžetak kardanske osovine.jpg
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Dvije donje slike su sa njihove stranice.Kontaktirao sam njih,imaju slično,ali kao što ti reče triba dorada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Šanana, ali to ne paše na pumpu, kontaš?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Raspitaj se dali ima koji mehaničar kakvu puknutu kardansku osovinu, daš nekome tokaru pumpu i kardan i odradi ti posao.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kupi ovaj produzetak i zavari ga na osovinu od pumpe i teraj najbrze si rijesio stvar jer bez prerada i dorada neces nac nista orginal kaj ces samo stavit gore!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Bučo, nema zavarivanja po pumpi.
Prvo, izgorel bi semering, a drugo, više ga nemreš nikak zamijeniti, isto kak ni lagere.

Ražinekop, kupi kardan koji budeš koristil samo za tu pumpu. Jednu vilicu zamijeniš ili sirovom (i daš ju obraditi prema osovini) ili onom koja ima cilindričnu rupu s kajlom, koja ti paše direktno na pumpu. Tak je pri meni na Vicon rasipaču i na prikolici za gnoj.

Ili pak pitaj Cerjaka da ti napravi takav kardan, s jene strane da je vilica s rupom, a s druge strane sa ripnima kakve trebaš. To nije problem, čak i ne košta znatno više, a sigurno ti bude najbolje rješenje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@ZJ znam da ako zavari sj..bo je sve zato kod tokara i nek napravi mu neku piksu na osovinu pumpe da moze gore kardan to mu je najbolje jer sve ostale solucije bi mogle dosta kostati!!
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Jedno od brzopoteznih rješenja ti je slijedeće:
1) kod tokara da ti napravi čahuru unutarnji fi 22 vanjski 25 i onda na to produžetak iz Trgoagencije.
2) Uzmeš komad inox cijevi vanjski fi 25 stijenka 1,5 mm unutarnji 22, i ona ti mjenja onu piksnu koju treba napravit tokar. Inox cijevi su skoro pa sve u toleranciji pa nebi trebalo biti problema, a ako je sitnicu jači vanjski fi uvijek možeš sa brusnim papirom proći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nebu išlo s piksom. Bar nebu dugo. Nema takve kajle. A i ak ju napravi, brzo bude rasklimala osovinu. Naime, ove pumpe imaju udarne, a ne kontinuirane terete.
Išlo bi jedino sa steznim spojem, tj da se napravi okrugla piksa, raspili na jednom mjestu uzduž, ali da onda i adapter s ripnama mora biti uzduž raspiljen i imati vanjsku šelnu. No, ovakav produžetak lomi kardan više, pa se pitam kak bu dugo ta osovina (ili lageri iza nje) cijeli.

I dalje stojim iza toga da je najbolje rješenje s križem direktno na toj osovini. Svakako nije najjeftinije.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Sorry mislio sam a nisam napisao, naravno da treba napravit kanal na piksi za kajlu od 8 mm. A bogami na toj piksni nije teško to napravit.Zabuši dvije rupe od 8 na krajevima i onda raspili brusilicom i doradi sa turpijom. Napisano da je to brzopotezno rješenje,a nismo u radioni jedamput tako improvizirali.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Genijalnost je u jednostavnosti , da ja imama takav problem več bi trebalo mjenjati mebranu
 

Najnoviji postovi

Na vrh