• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PROIZVODNJA PIVA

N

nebo

Guest
Ovo za pacove i slično sam i ja čuo mada sumnjam da taki i danas mogu raditi. Ja sam (g)radio pivaru MB sada Heineken i to izgleda ko apoteka sve u pločicama, staklu i prohromu. Moguće da se još ponegde pacovi mogu brčkati ali ovde nema šanse. U svakom slučaju to se posle pasterizuje pa je svejedno. Bitan je konačan efekt :partyman:
 
M

MIHA

Guest
e ovako je proslo danasnje popodne

napokon i ja skuhao pivo jeeee :D

ovak uzeo sam manje kolicine posto radim prvi puta

2.5kg ječmenog slada
11g hmelja neznam koji je al mario mi je reko da je neki jači tj gorčiji ak sam ga dobro skuzio
kvasac sam koristio ovaj svjezi sad kolko sam ga stavio nemam pojma negdje salicu od kave
i na kraju mi ispalo negdje 15 ak lit jer jos sam dodavo vode jel sam izmjerio 13 % sečera tj ekstrakta nije neka razlika bar koliko sam procito u knjizi

1. izradio filter od starog prenosnog frizidera dele napravio okvir od letvica i stavio mrezu preko

kdny1u.jpg


2.prvo kuhanje
1zqa62t.jpg



3. filtriranje sladovine
2ahff5f.jpg



4.ovo sam dobio filtriranjem

ao9ojr.jpg



5.voda za ispiranje slada zagrijana na 75 c stupnjeva

1elw77.jpg



6.ispiranje slada

10nufd0.jpg



7.slad ispran
2ur9dmq.jpg



8. dadavanje hmelja stavio sam ga negdje 11g hm malo /puno neznam vidjet ce mo
2a61agk.jpg




9.drugo kuhanje

2cx7trt.jpg



10 filtriranje sladovine tj odvajanj ostataka hmelja
30a6h03.jpg


11.priprema pivskog kvasca

11kupnc.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
onaj hmelj u vrecici mi lici na nesto drugo.. :) ;)

dali je to sad gotovo? jel to pivo mora sada odlezat? ili si ga vec probao?
 
M

MIHA

Guest
da mora odlezat ono samo provrit nekih mjesec dana al se moze piti za 15 ak dana i vec sad slici pivu sam sto je slatkasto jos ima neprovrelog secera
 
M

MIHA

Guest
da mora odlezat ono samo provrit nekih mjesec dana al se moze piti za 15 ak dana i vec sad slici pivu sam sto je slatkasto jos ima neprovrelog secera
 
M

MIHA

Guest
16hn5g0.jpg


evo moje pivo zakon skoro isto ko ovo kupovno okus hm slican a mozda i isti od nekog piva sto ima konzervu na stropu garaze heheh
pitko osvježavajuce
 
M

MIHA

Guest
izgleda da je i druga tura postala pitka
125l6q9.jpg


e veceras ce puci koja litra hehe
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
izgleda da nema pivoljubaca ovdje..

malo mi izgleda mutno pivo. posebno na drugoj slici.
sta kaze glava na njega drugi dan?

sada samo povecaj kolicinu,nabavi flase i pokreni biznis :)
 
M

MIHA

Guest
..ja.. kaže:
izgleda da nema pivoljubaca ovdje..

malo mi izgleda mutno pivo. posebno na drugoj slici.
sta kaze glava na njega drugi dan?

sada samo povecaj kolicinu,nabavi flase i pokreni biznis :)

ma glave se ne sjeca da je uopce pivo pila al guza se sjeca proradi plinara kod ovog mladog piva vec mi se i ukucani zale odkad ga pijem heheeeee :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Izgleda da je prvi GMO nastao u proizvodnji piva ;) Spoj parcova i ječma ;) Za svaku pohvalu ovakav podvig. Ja bi probao praviti šampanjac :scratch
 
M

MIHA

Guest
Kontam kaže:
Izgleda da je prvi GMO nastao u proizvodnji piva ;) Spoj parcova i ječma ;) Za svaku pohvalu ovakav podvig. Ja bi probao praviti šampanjac :scratch
slicna tehnologija se provodi kod proiz sampanjca ma uzmi litru vina i u njega stavi kašku šečera i malo kvasca za vino i to zacepi u plasticnu bocu te ostavi preko noce na sobnoj temp a kasnije u podrum i za 15 ak dana ces dobit sampanjac je da ce bit mutan al ce se pjenit ;)
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
hehehe...dobra ideja...sam svoj majstor,vidis mozda si i meni potaknuo zelju za proizvodnju piva za KUCNE POTREBE...svaka čast!
 
K

kemicar

Guest
Dal se može raditi i od pšenice? To sam probao u jednom bircu pivo od pšenice.
 
M

MIHA

Guest
da moze i od psenice ali najvecim udo psenicnog slada od 40 % a 60% mora biti jecmenog slada


voda moze obicna iz pipe
 
O

oseloth

Guest
hipotetski Što sve zakonski treba za otvoriti mikro pivnicu odnosno vinariju. Uz pivovaru bi imao mali pub gdje bi se točilo domaće + kupovno pivo.

Domaće bi uvijek bilo svježe. Kako se pije tako se novo pravi. Ništa od velikih količina. 100 po 100 l.

OPG, obrt ili doo, šta kaže zakon na proizvodnju prehrane (pivo je prehrambeni). Posebni neki zakoni, porezi?

vjerujem da je stva ista kod vinarije a ovdje sigurno ima ljudi sa malim vinarijama pa za usporedbu pričajmo kao da se radi o vinariji.

Hvala
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
( I ) Pivnica je ugostiteljski objekt u kojem se pretežito uslužuje točeno pivo, a mogu se pripremati i usluživati jednostavna jela odgovarajućeg asortimana i usluživati pića.

(2) U pivnici se može usluživati i pivo proizvedeno u tom ugostiteljskom objektu.

(3) Pivnica mora imati prostoriju za usluživanje gostiju, točionik s uređajem za točenje piva na krigle, prostor za pripremanje jednostavnih jela ako se pripremaju i prirućni prostor za čuvanje namirnica i piva.

Za samu mini pivovaru gdje se pivo proizvodi mislim da su potrebni minimalno tehnićki uvjeti isti kao za one koji proizvode prehrambene proizvode.
 
O

oseloth

Guest
( I ) Pivnica je ugostiteljski objekt u kojem se pretežito uslužuje točeno pivo, a mogu se pripremati i usluživati jednostavna jela odgovarajućeg asortimana i usluživati pića.

(2) U pivnici se može usluživati i pivo proizvedeno u tom ugostiteljskom objektu.

(3) Pivnica mora imati prostoriju za usluživanje gostiju, točionik s uređajem za točenje piva na krigle, prostor za pripremanje jednostavnih jela ako se pripremaju i prirućni prostor za čuvanje namirnica i piva.

Za samu mini pivovaru gdje se pivo proizvodi mislim da su potrebni minimalno tehnićki uvjeti isti kao za one koji proizvode prehrambene proizvode.


Uuu. Razveselio si me. Super. Pa dakle. Jiš vježbe u kuhanju piva i otvaram pub
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
O

oseloth

Guest
nema tu vježbe mini pivovare same to rade dobiješ recet upute i šibaj :icon_e_biggrin: cijena ti ovisi koliko litara proizvedu na dan to ti nesto poput ovoga

http://www.njuskalo.hr/ugostiteljstvo/prodajem-mini-pivovaru-oglas-4004938

ak misliš proizvodit poput tog na temi to neće ići sa dozvolom za prodaju samo za osobnu upotrebu :(rofl):

E a odakle je onaj citat zakona gore

A ovaj ne da je pretjerao sa cijenom nego ono. I 500l tjedno je puno. Ako bi pravio pivnicu moram raditi manje ali više vrsta. znači 500l mjesečno svake vrste a za početak gledam 3
 
Na vrh