• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja soka

croatmike

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
27
Ljudi imam pitanje, trebal bi mi pasterizator za sok, jel imate kakvu preporuku gde bih mogao kaj kupiti i kaj valja, treba mi za amatersku uporabu,
Jel ima ko od vas one slovenske, kebercek
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Zanima me imate li za preporučiti nekoga kome se mogu otpeljati svoje jabuke za preradu u sok, područje oko Karlovca, dakle u obzir mi dolazi i Slovenija (Metlika i Črnomelj) i prema Zagrebu. Nemam veliku količinu, nekih 100 do 150kg, našao čovjeka u Brežanima, ali su mu popunjeni kapaciteti za sljedećih mjesec dana.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nađi nekoga tko ima prešu za grožđe pa ti ih neka on ispreša. Sok puniš u boce, začepiš i pasteriziraš. Gotov posao.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sa dio svojih jabuka zmiksal i sprešal u preši za grožđe. Sve funkcionira, jedino kaj sam ja dobil mutni sok, a ovi kaj se bave preradom dobe bistri sok. Navodno nema kemije pa mi nije jasno kak se to postigne. Ima jedan u Krapini. Litra soka iz mojih jabuka dođe 8,5 kn. Boca je njegova. Jabuke moraju biti zdrave i čiste. Najmanja količina za preradu je 200 kg.
http://eko-bobo.hr/prerada-voca/
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja sam jučer dopeljao svoj, mutni, ako sam dobro shvatio ovi koji rade bistri to rade s vitaminom C? Cijena 5,8kn/l (3,5 prerada + 2,3 flaša). U Sloveniji su cijene slične, 0,75€ (0,35 + 0,40). Od 225kg jabuka dobio 126l soka.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Odnosno vitamin C da ne posmeđi i bentonit za bistrenje, tako se navodi i na prvoj stranici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh