• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proljeće

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Pčele već danima nose pelud, lijeska, joha peludaju. Nadamo se dobroj godini da i nama upadne kašika u med.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Za sada nema previše gubitaka ali čujem da stanje okolo nije baš dobro. Ljeska počinje sa cvjetanjem međutim još je snijeg pa nema nikakvih znakova ali čim malo zatopli očekujem da vojska krene sa svojim aktivnostima.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ja ne znam o čemu se radi, kod nas je 50kn teglica a najniže zna biti za 40kn. Sada se bavim pčelarstvom ali dok još nisam bio pčelar nikada nisam kupio med u trgovini. To su prevelike količine koje dobavljač mora osigurati da bi se osigurala izvornost. To je većinom miješani med, vjerojatno i uvozni koji se prodaje pod Hrvatskom kvalitetom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa da znam, mislim nema drugoga, ovaj na akciji.22kuna, pitanje kaje to, al ga kupio jer drugog nije bilo.

IMG_20210126_162742.jpg

inače kupim domaćeg na nekom štandu, nadam se da jesu domaći po 50 ili 60 kuna.


IMG_20210126_163505.jpg IMG_20210126_163420.jpg
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Moracu bas da vidim na googlu, kako skontati razliku izmedju pravog meda i "pravljenog" "usecerenog" kako vec.... i da li uopste moze da se vidi razlika.
Ja kupujem po 25-30kn med (koristim i propolis i polen)....al za te pare, ne verujem, il je "pravljen" il covek drzi takvu cenu- da ga moze prodati brzo....
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878

Kupljenec

Da ću ti ja po 40kn samo da ne jedeš te kerefeke. U proljeće ako šta zamedi ja ti javim u pp i samo ga pokupiš. Šta jedem ja jedeš i ti tako da se nemaš čega bojati. Samo kada jedeš moj med nemoj prilaziti ženi jedno par sati jer ima ekstra djelovanje ili možeš, ali to djelovanje dugo traje, tako da znaš.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Može javi se, nije bitno sad jel po 40 ili 50 ili 60,samo mi je bitno da je to med😉i još ako ima takvo djelovanje uzimam paletu 😂
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Pa nadam se dobroj godini, i ako bude bilo više meda nije mi žao dati za 40kn ali ako ga bude bilo manje onda bi išao po 50kn. Valjda će napokon bagrem zamediti. Dvije godine ga nije bilo a sada treća dolazi. Ako i ovu godinu podbaci mislim da će se Hrvatsko pčelarstvo polako početi raspadati.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
IMA,,, onaj što su našli u amforama u Egipatskim pramidama,, i koji je star više hiljada godina,,,
Meni neki tip prije par dana kuca na vrata(a takvih je more)i nudi pravi med,,,,
;;izvini prijatelju,,, da ti je pravi med,, ti s kućnog praga nebi mako,,,
Ljudi jel vi stvarno mislite da je čisti pravi med ide po 20, 30 kuna ,,,
Ja svoj pekmez od autohtonih jabuka neprskane prodajem p 60 kuna
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Najzdraviji je kesten, i njega isto imam kada je dobra sezona, on dolazi poslije bagrema. Inače kesten je jedan od najzdravijih medova u svijetu. Bagrem ima blag okus pa je popularniji dok je kesten malo žešći pa ga ljudi znaju malo slabije kupovati(to je ono što znam općenito). Inače moj med sav ode(bio kesten ili bagrem) tako da kod mene ne biraju, kažu daj što daš samo da je čist.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Mudra odluka jel pitanje je sad koga ima više.. pčela il kineza,,,
Vidi moj jedan prijatelj,,, reče,,,
Kad god sam kupio što od Kineza to trajalo mjesec dva,,, najviše,,,
Ali ovaj virus,,,,,,, svaka vam čast majstori,,,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kak je krenulo da, u ovih 5 tjedni kak sam doma sam ga pojel više nek u svih svojih 40let.
A sad da me neko pita jel mi pomogel neznam kaj da velim. Nemam odgovor. A bogme i sa čajem tak, tamanim med i čaj, čaj od mente, naranče, jabuka i cimet, đumbir i limun, kamilica, borovnica, marelica, brusnica. A jel mi kaj pomoglo zbilja neznam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh