• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

proljetna ili zimska brazda

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Kićo kaže:
Ma sve stima, svako radi kako mu pase. Znas kak se kaze - 'kog je zmija ugrizla i gustera se boji'. Meni je puno lakse to rijesit u jesen.

Nego, kad cemo mi na pivu u vilu? Lijepe cure tamo rade... :D (samo da mi necuje zena hahahaha) :blackeye

e sad če sigurno znat jer ovi iz lasovca potajno prate forum :mrgreen: ;)
no no ne gledat cure, pec pec :mrgreen:

kad naiđeš u moj kraj javi pa čemo na pivu, sad svaki dan orem za sijat ljulj i lucernu, i sve ostalo, al ti javi pa se ja lako traktorom zaletim do šumske vile, malo za pauzu 8)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ma u Lasovac jos nije stigo internet ne beri brigu ;) Aj na PP posalji mob ja ti vec saljem svoj
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
marko93 kaže:
I očeš reč da nema veze,kaj si toliko gnojio :mrgreen: :D
pa trpal sam tolko gnoja kad je zemlja bila napol zapuštena...nije ju niko vjerovatno "NIKAD" tak zagnojil :lol: :lol: :lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Da budemo načisto. Ima zemlje koja podnosi bilo kakvo oranje, znači jesensko, zimsko, proljetno pa čak i ljetno i lijepo uspjeva bilo šta na njoj. Glavnina moje zemlje je takva, al isto tak imam jednu da čisto sumnjam da bilo šta osim jesenske brazde prolazi. Jednostavno je toliko tvrda da ju je nemoguće obraditi bilo čime odmah nakon oranja. U biti, može se obraditi ali to su onda kamenčiči promjera 5 cm i kad se to zapeče, majko mila :shock:

Pravilo je da ako se već ore u proljeće ili ljeto, zemlju za sjetvu treba pripremiti u najkračem mogućem roku. Dakle, isti dan ili sutra. Očiti primjer bi se mogao oko toga naći točno između mene i Mikea. Poljoprivrednik se zove Naturaago i lijepo negdje krajem 4. ili početkom 5. mjeseca izoru zemlju i onda joj daju zraka :mrgreen: deset dana i onda idu u to rotodrljačom ili sjetvospremačem pa siju. Kukuruz nikne nakon obilnijih lipanjskih kiša a ne beru ga nikako jer nemaju šta. Zašto Mike kraj te parcele, na istoj kvaliteti tla ima prinose za čuđenje, a njihov ne može zadovoljiti ni divlje svinje :?:
Obrada tla i odnos prema njemu. Džaba što oni nasipaju čitavu silinu umjetnog kad ne odnose se prema tlu po nekakvim "zakonima" obrade.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
cabage kaže:
Da budemo načisto. Ima zemlje koja podnosi bilo kakvo oranje, znači jesensko, zimsko, proljetno pa čak i ljetno i lijepo uspjeva bilo šta na njoj. Glavnina moje zemlje je takva, al isto tak imam jednu da čisto sumnjam da bilo šta osim jesenske brazde prolazi. Jednostavno je toliko tvrda da ju je nemoguće obraditi bilo čime odmah nakon oranja. U biti, može se obraditi ali to su onda kamenčiči promjera 5 cm i kad se to zapeče, majko mila :shock:

Pravilo je da ako se već ore u proljeće ili ljeto, zemlju za sjetvu treba pripremiti u najkračem mogućem roku. Dakle, isti dan ili sutra. Očiti primjer bi se mogao oko toga naći točno između mene i Mikea. Poljoprivrednik se zove Naturaago i lijepo negdje krajem 4. ili početkom 5. mjeseca izoru zemlju i onda joj daju zraka :mrgreen: deset dana i onda idu u to rotodrljačom ili sjetvospremačem pa siju. Kukuruz nikne nakon obilnijih lipanjskih kiša a ne beru ga nikako jer nemaju šta. Zašto Mike kraj te parcele, na istoj kvaliteti tla ima prinose za čuđenje, a njihov ne može zadovoljiti ni divlje svinje :?:
Obrada tla i odnos prema njemu. Džaba što oni nasipaju čitavu silinu umjetnog kad ne odnose se prema tlu po nekakvim "zakonima" obrade.

također potpisujem. imam nekoliko komada koje možeš orat bilo suša ili blato zemlja uvjek ista a ima gdi nemogu ništa napraviti dok se dobor ne namrzne a to je 95% moje zemlje. na jesnsko oranje za sjetvu kukuruza svit običe vučene drljače i sij bez greške a na friško oranje u proljueće odma staviti zatvoriti i sijati dok ima vlage nek ostane koji dan da je otvorena gotovo je suši se i kako i cabage kaže grude nemoguče izbaciti i podrobiti samo na to posijati a teže omogučuje zrnu da proklija.
ja sam si napravio mali valjak 150 je širok promjer cijevi je 60 i napunio ga betonom i kad u suhu zemlju posijem povalajm podrobim grude koliko toliko al i primjetio sam da vrijedi na suhu zemlju da se povalja probao sam na vlažnu al tek onda zabije al na suhoj ima veči učinak. malo nvjerojetno al istinito
 
Na vrh