• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prometni propisi

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
zna li netko nešto o tome da se u biti ni jedna traktorska prikolica nesmije vući bez E kategorije?
 
Z

Zlatko

Guest
Sa traktorom možeš vući i dvije prikolice bez E kategorije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja vučem i po 3 prikolice sa traktorom, a nemam E kategoriju! :mrgreen:

E kategorija treba ako se automobilom ili drugim ''brzim'' voziliom vuče prikolica koja prelazi največu dopuštenu masu od 450 kg!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja vučem i po 3 prikolice sa traktorom, a nemam E kategoriju! :mrgreen:

E kategorija treba ako se automobilom ili drugim ''brzim'' voziliom vuče prikolica koja prelazi največu dopuštenu masu od 450 kg!
U CH 750 kg,ali ,ako traktor ne prelazi 40km/h( a po HR zakonu u HR postoje samo takvi a ne do 50km/h kavih ima),nebi trebalo biti frke
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
da,do 750 kg ukupne dopuštene mase je laka prikolica,ali nigdje u zakonu nisam vidio da piše šta o brzini vozila koje vuče prikolicu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ma ajde...ko dmene čovjek u selu sa 560 vuče 3 zmajevke, 2 pune a treča pola :D a taj isti sa universalom 1010 vuče 4 prikolice ;)
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
znam ja da ljudi vuku svašta,ali pitam jel se to smije,jer mi je prijatelja zaistavila policija dok je sa zetorom vukao dvoosovinku punu kuruza i zapisao ga sad čeka poziv za sud
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda nije bila registrirana prikolica?

u mom kraju nije bilo s tim problema do ove godine. gotovo nitko nema registriranu prikolicu,ali dok se kuruz vozio,dosta ih je dobilo kaznu.
a i cini mi se da se nesmiju vuc 2? :scratch
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
nije prikolica registrirana,ali naglasio mu je da ide posebno kazna za za neregistrirano vozilo,posebno za upravljanje vozilom bez odgovarajuće kategorije,pri čemu se misli na priključno vozilo ukupne dopuštene mase iznad 750 kg
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Bas sam pogledal kod HAK-a:

F- kategorija- traktori sa i bez prikolice


Vozač kojem je izdana vozačka dozvola A1, A, B, C1, C, D i H kategorije smije upravljati traktorom .
Za A1 treba 16 godina .

Znal sam da bu problema kad sam videl nove vozacke , pise samo slovo bez opisa kategorije , pa ti organu objasnjavaj. :D :D

Prije su traktori bili G kategorija a tramvaji F
 
Z

Zlatko

Guest
Ako osoba posjeduje vozačku za traktor, može traktorom vući maksimalno dvije registrirane prikolice
Iz Narodni novina, Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama

"2. Traktorske prikolice

Članak 77.

(1) Radna i parkirna kočnica na prikolicama koje vuku traktori mora djelovati na dovoljan broj kotača da bi se osigurao minimalni kočni koeficijent i da bi se zadržalo pravocrtno kretanje za vrijeme kočenja.

(2) Radna kočnica priključnog vozila kojeg vuče traktor mora se aktivirati istovremeno i s istim uređajem kad i radna kočnica vučnog traktora.

(3) Prikolica iz stavka 1. ovog članka može biti opremljena naletnom kočnicom ako joj najveća dopuštena masa ne prelazi 8 t, a brzina 30 km/h te:

– kad najveća dopuštena brzina ne prelazi 25 km/h mogu se vučnom traktoru dodati najviše dvije prikolice i

– kad najveća brzina ne prelazi 40 km/h mogu se vučnom traktoru dodati najviše dvije prikolice uz uvjet da su na prikolicama kočeni svi kotači.

(4) Prikolica iz stavka 1. ovog članka ne mora imati radnu kočnicu uz uvjet da joj najveća brzina ne prelazi 30 km/h, da joj najveća dopuštena masa ne prelazi 3,5 t i da je masa vučnog traktora dva puta veća."
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
:oops: :oops:
Šta bi nama rekli, kad vučemo 2 kikinde pune kukuruza, traktor i prikolice nemaju kočnice ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koja je procedura registracije prikoli ce iz kucne radinosti? Atest? Jeli to netko radio? Koliko takva prica kosta?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Smiljan kaže:
Koja je procedura registracije prikoli ce iz kucne radinosti? Atest? Jeli to netko radio? Koliko takva prica kosta?
Trebal bi atest biti dovoljan. 1000kn je atest. Bar je tak bilo, neznam jesu li kaj iskomplicirali u međuvremenu.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Neznam meni su prije policajci bili bolji nego ovi mladi sad ovi pojma nemaju o ničem samo se prave face.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ronin kaže:
Neznam meni su prije policajci bili bolji nego ovi mladi sad ovi pojma nemaju o ničem samo se prave face.
Meni nikad nisu bili dobri ;)
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ma razumijem te ali i ti razumiješ šta sam ja htio reči jelda ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ronin kaže:
Ma razumijem te ali i ti razumiješ šta sam ja htio reči jelda ;)
8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh