• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proso

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
|Matija jesi kupio u tvom kraju ili? jatrazio u novi sad oni kazu da nemaju i data biljka nece bez zalivanja!!! jel ti tvoju zalivas? ume da naraste koliko sam na internetu video i do 2metara, ali nigde nisam naleteo da vidim da li zalivanje neophodno ili ne?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
to sam tu od jednog čovjeka kupil sijeme , ne zaljevam ništa , vlage u zemlji ima dovoljno, tak da nije potrebno navodnjavanje
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Evo i moje proso jučer požeto. Na dvije parcele bilo puno trave. Prinos cca. 1t/ral. Sad se mora još samo malo posušit i onda u vreče. Evo i jedne slike:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
i kaj misliš , je to dobar prinos?jel bila kakva zaštita protiv korova ?

evo i moje , možda i bude kaj s toga?



 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Po meni je to dobar prinos, jer to je slovensko avtohtono sjeme i ima zato manji prinos (oko 2t/ha). Protiv korova sam išal sa Deherbanom. Znači ostaju samo uzkolistni korovi, kojih je ove godine bilo više nego lani.

Proso ti ljepo izgleda i vjerujem da če bit dobar prinos, samo pazi da se ti ne osiplje.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kroz par dana idem u žetvu prosa , ako bude sunčanih razdoblja, to riješim pa onda spremanje kombajna za kukuruz



 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas skombajnirano , išlo je sve super , prinos vrlo dobar , sigurnih 2 t na 1,5 ral zemlje , jer nisam mogel svih 1 ha skombajnirat kad mi je na mjestima bilo puno abutilona , to budem zmalčiral ovih dana , prezadovoljan uglavnom
možda i jesam malo požurio , pošto su za sutra rekli u našem kraju dosta jak vjetar sa kišom pak me bilo strah da ne povalja mi to i da ne istrese se zrno dole , sad sljedi sušenje , skipal ju jesam i stavil širom tamo gdje imam prostor za skladištenje žitarica ,nutra ide 100 t , pa nek se sad malo bude tamo , svaki dan ju promiješam , pa kad budem znal da bude par dana ljepog vremena budem ju sa utovarivačom znosil van na beton , sunce da ju obgrije još







 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
dobro si napravil, možda si ga još malo trebal pustit ali to je ovak preko slika težko odredit. Dobro je
Čini mi se da nema puno korova? Jesi tretiral s čime?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma tu baš i nema puno korova , al na jednoj njivi je bilo baš puno , nisam uopče tretiral s ničim, al druge godine budem poprskal obavezno.
 

Zahar

Novi član
Tu od
20 Svi 2013
Poruka
13
danas skombajnirano , išlo je sve super , prinos vrlo dobar , sigurnih 2 t na 1,5 ral zemlje , jer nisam mogel svih 1 ha skombajnirat kad mi je na mjestima bilo puno abutilona , to budem zmalčiral ovih dana , prezadovoljan uglavnom
možda i jesam malo požurio , pošto su za sutra rekli u našem kraju dosta jak vjetar sa kišom pak me bilo strah da ne povalja mi to i da ne istrese se zrno dole , sad sljedi sušenje , skipal ju jesam i stavil širom tamo gdje imam prostor za skladištenje žitarica ,nutra ide 100 t , pa nek se sad malo bude tamo , svaki dan ju promiješam , pa kad budem znal da bude par dana ljepog vremena budem ju sa utovarivačom znosil van na beton , sunce da ju obgrije još

Imas li stroj za ljustenje?Sta ces sejati posle prosa na ovoj njivi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nemam stroj za ljuštenje , al budem dao nekome tko ima da mi oljušti nekih 100 kg

sijat ču kukuruz na prolječe na tim njivama
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Dečki kako ide trženje prosa. Jel netko imao sortu kornbeško i koliki prinos?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Pozdrav. što radite s prosom, gdje ga prodajete? i pošto?
dali takvo proso treba još neku preradu prije nego se koristi za ljudsku prehranu?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
proso se skorom sve prodalo , bilo je 2 tone, prosječno po 3,5 kn /kg , sad sam u nabavci žutog krupnijeg prosa ...trebalo bi mi stič 50 kg kornberškog prosa pa da se proba to stavit , navodno da je dobro krupnije sijeme od ovog kaj imam..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
jučer posijano 2 ha prosa kao glavna kultura , zemlje tvrde ,ali dva prohoda rotobranom rešile posel , odmah i povaljano , još bude sijetva podrstrno 2ha ...gnojdiba je bačena pod brazdu 150 kg/ha urea i 200 kg/ha 15-15-15

oranje



sjetva





valjanje


 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Napisao si ranije da ga ove godine budeš špricao,pa me zanima s čime i da li misliš sa nečim prije nicanje ili samo deherbanom kada nikne? :icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh